Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Reggie0 #26548 üzenetére

    1 - ahh igen, a soros freki. :B

    Ez egy track-and-hold AD, a soros frekit használja az átalakítás vezérlésére, a chip selet jel 1->0 átmenete után áll hold módba és vesz mintát a jelből, ennek 16 órajelciklusig tart az átalakítás. (4 darab 0-t követi a 12 adatbit elküldése) A datasheetben lévő mért adatok szerint a mérések közötti kötelező nyugalmi időt (50ns) is beleszámolva ~20 órajelciklus kell a mérés befejezéséhez.
    [link - 6-os dia]

    Azt hiszem ezt eddig nem vettem figyelembe, mert a "gyári", egyébként elég béna példa kódban sem foglalkoztak a nyugalmi idővel és én sem mélyedtem el a datasheetben eléggé. A következő lépés ennek megvalósítása lesz, érdekes h. egyáltalán működött nélküle.

    2 - ezt majd megvizsgálom az új kóddal.

    3 - Tina meg rajzolt egy görbét 10kHz-es töréssel, persze rendes Schallen-Key calculatorba nem dobtam be. Az belerondíthat a képbe, hogy a bemenete és a föld között ott van az 1Mohmos ellenállás? Ahogy nézem, a szűrőben lévő opampnak bias áramra van szüksége, mert ha ez nincs, akkor hülyeségeket mér.

    Az alkatrészek cserélésével csak az a baj, hogy minden pici SMD alkatrész egy 2*2.5cm-es nyákon, így egyszerűbb egy új cuccot csinálnom, mint ebbe beletúrni. Per pillanat marad ez a szűrő, amit odaraktak. A DAC kimenetéhez viszont jobban hozzáférek a szűrő szempontjából, bár azt is egyszerűbb lenne megcsinálni külön nyákon.

    Egyébként köszi a linkeket, elég jó anyag.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák