Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Reggie0 #26544 üzenetére

    Te is fpga alapon csináltad?

    1: a túlmintavételezés elvileg megvan, ~16MHz-es szinkron órajellel egyfolytában jön a mért adat, azt a csúcs mintavételt úgy értettem, hogy az ADC-t követő bin/bcd átalakító csak akkor végez átalakítást, amikor a jel a csúcson van.

    2: alapesetben szinuszt csinál, de most az egyszerűség kedvéért egy szimpla háromszög generátor van bent, a viselkedésben nem tapasztaltam eltérést, ha minden igaz, ugyanannál a frekvenciánál lesz bizonytalan a mérés mindkét generátorral.

    3: a DAC mögött nincs semmi, a kimenete közvetlen megy a külvilágra, még egy buffert sem tettek.
    Az ADC bemenetein van szűrő, ami elvileg Schallen-Key, de gyári állapotában nem volt jó, a bemenet és a föld közé 1-1 Mohm ellenállást kellett beforrasztanom [link], mert különben fals adatokat mért, ha nem volt rádugva pl. az oszcilloszkóp mérőfeje a bemenetre.
    A másik gond az, hogy igazából nem derül ki, mire van méretezve. Erről adat nincs és a szimuláció sem ad megbízható értékeket, talán 10kHz a vágási freki.

    Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha vennék rendes ADC-t és DAC-t, amikhez megépíteném a szükséges szűrőket. Van erre tipped, hogy milyen IC-ket lenne érdemes venni?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák