Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz moha21 #21155 üzenetére

    Gondolom ezek most már EUs szabályok, minden tagra érvényesek. Ha igen, akkor még szomorúbb a helyzet, mert nálunk (RO) a szabályozó hatóság rendelkezései szerint:

    A hét 95%-ban a frekvenciát az 50Hz ± 1%, 100%-ban az 50 Hz + 4%...6% sávban; a feszültséget pedig a hét 95%-ban ±10% sávban kötelező biztosítani.

    Így nagyon szomorúan hangzik, ha igaz. Bár inkább "takarónak" tűnik a reklamációk elkerülésére. Igaz gőzöm nincs mivel szembesülhetnek a fogyasztók eldugott, Isten háta mögötti vidékeken.

  • sörösló

    aktív tag

    válasz moha21 #21155 üzenetére

    Holnap megkereshetem neked az idevonatkozó szabványt, ha tényleg érdekel. Sok más dolog is változott, amit nem reklámoznak. A szolgáltatók kilobbizták pl. hogy nem kell minden oszlopot leföldelni, csak 200 m-enként kell "alátámasztó" földelés. "Technikai okok" miatt ettől is el lehet térni. A földpotenciáltól megemelkedhet ideiglenesen a hálózat nullapotenciálja csekély 30 percnyi időtartamra! Feszültségkorlát nemigen van, a meghatározás totál homály. A kapcsolási feszültséglökések kezelése sem a szolgáltató feladata. Ez van, ilyen a modern technika, ami csak a fogyasztóért van, hogy pillanatra se szakadjon meg a (jó drága) energia vételezési lehetősége. Az EU harmonizált szabvány szerint már nem a védőföldelés hanem az EPH az elsődleges védelmi eszköz. Ez magyarra fordítva azt jelenti hogy nem számít, ha a vételezés helyén (a lakásodban) a nullavezetőn a földhöz képest sok-sok V van, lényeg hogy a lakás minden érinthető fémes helyén ugyanez a sok-sok volt legyen. Akkor ugyi nem érhet áramütés, ha mégis akkor ottan van az FI relé. Na ez az, ami szakszerű telepítés esetén tényleg megvéd a meghalástól. Az áramütéstől nem, azt az"élményt" nem spórolhatod meg.

Új hozzászólás Aktív témák