Új hozzászólás Aktív témák

  • Barret001

    addikt

    válasz hcl #83024 üzenetére

    1 hetet szántam a tesztelésre.A lényeg: az elektronika köszönő viszonyban sincs az akkupackkal! Semmi visszacsatolás,az elektronika csak időt mér.Töltéskor,és merítéskor is.Bele kalkulálva a tervezett kapacitás csökkenést.Kívülről töltöttem,és merítettem a laptopban lévő akkut.Kivezettem egy jack csatlakozót.Az elektronika nem veszi figyelembe ezt.Igaz a pack feszültségét tudja mérni! ha ő töltötte tele,és én kívülről lemerítem,szerinte akkor is tele van! És fordítva is ez a szitu. Az egész működés egy nagy vicc. Tökig merült (szerinte) akkuval még órákat működött a laptop.Ha szerinte lemerült,csinál egy újra indítást. Viszont (szerinte) lemerült akkuval ez nem következik be,mert a bms tilt.de ha ilyenkor hálózati áramot kap,indul! 1 másodperc is elég. És láss csodát,utána működik a laptop! Így használom hetek óta.Ez is rá van kötve az akkumra. 100AH akkupack van a laptopon,ugye érthető? Mégis fél óra alatt lemerül az elektronika szerint,akkor is,ha 12,6 volt a pack feszültség. Ha meg ő tölti fel,a 30%-os akkujának megfelelő idő alatt,akkor a 10V-os akku szerinte 100%-ra van töltve.

Új hozzászólás Aktív témák