Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz csabyka666 #63039 üzenetére

    Igen, a régi soros egér dugóján voltak a hüvelyek, az aljzat pedig a tűk, vagyis az alaplap soros portjára ment. Volt is ilyen kábelem, levágtam róla az egeret, így kötöttem be egy infravevőt.

    (#63043) szabifotos

    A teljesítmény csak a töltési időt befolyásolja, vagyis lehetne bármilyen kevés, legfeljebb sokáig kellene küzdeni vele.

    Épp az a dolog lényege, hogy kisebb teljesítménnyel, de hosszabb idő alatt beviszünk (letárolunk) valamennyi energiamennyiséget. Majd ezt koncentráltan, rövid időbe tömörítve adjuk át, így pillanatnyilag nagy teljesítmény jön létre. Hasonló a vaku is.

    A betáp is lehet 12 V, a modul azt úgyis lekonvertálja. Legalább úgy kisebb áram szükséges, pl. 12V x 1A már 12 W.

    A kimenőáramot pedig behatárolja a modul terhelhetősége, melegedése. Itt meg azt kell látni, hogy a töltődési folyamat közben legyen a példa kedvéért 2 A stabil áram beállítva (CC), így amikor 1 V-nál tart 1x2 W, 2 V-nál már 2x2 W teljesítménnyel történik a töltés.

    A CV trimmerrel pedig beállítható, hogy meddig akarod emelni a feszültséget.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák