Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    Annyit még a Hisense-ről, hogy nem csak kínai belpiacra dolgozik. Azt tudni kell a kínai cuccokról, hogy az A-kategóriás termékeiket első sorban külföldre vagy a belföldi drágább boltoknak gyártják. A B-kategória megy belföldre illetve próbálkozik be vele pár Aliexpresszes kereskedő (azok a híres "gyanúsan olcsó árak"). Van még C-kategória is, de az tényleg a kínai szegénységnek szánt hulladék-szintű cucc.
    Nekem 1991-től 2010-ig számtech boltom volt, láttam pár dolgot. A Hisense emlékeim szerint a 2000-es évek kezdetekor tűnt fel a nagykerekben, mint monitorgyártó. Ez volt az olcsó kategória, de meglepően jónak tűntek az árukhoz képest. Azért is örültem meg, amikor megláttam, hogy TV-ket is kínálnak. Valahogy úgy kell elképzelni a Hisense-t mondjuk az LG-hez képest, mint pl. a KIA-t a Volkswagenhez, ne adj' isten Audihoz képest.

    Az MM-ben meg már nem termékfelelősök vannak vagy márkaeladók, hanem horgászok, akik ráadásul hármas horoggal gereblyéznek... Csak azt "tudják", hogy az ő termékük jó, a többi szar illetve meglegyen a kvóta a nap/hét végére, különben ugrik a meló.

    Anno voltam Toshiba fénymásológép értékesítő is, legalábbis megkaptam a nekik járó oktatást. Nagyon finom, nagyon elegáns módszerekkel kellett rávezetni a leendő vásárlót, hogy nyugi, jót vesz, csak mondja ki, hogy kell. Ha nagyon vacillálna, akkor egy ponton mondjuk neki azt, hogy látjuk, nem képes megvásárolni a termékünket (pszichológiai tökönrúgás 1.). További hezitálásra mi magunk álljunk el az üzlettől (pszichológiai tökönrúgás 2.) és így tovább. A japcsi nem hülye, nem csak jó terméket akar eladni, de "jó" vásárlót (értsd: problémamenteset) is akar kifogni. Egyébként azt is a lelkünkre kötötték, hogy ha mégsem jön össze az üzlet, akkor legalább kérjük meg, hogy Minoltát vegyen, hogy tényleg jót kapjon a pénzéért. Ezzel egyrészt jót teszünk vele, hiszen tényleg jót kap, ha megveszi és erre később emlékezni fog, illetve ha meglátja a Minolta árait, akkor még van esély, hogy visszatér, mint vásárló... ;)
    Na, ezek a trükkök ma már nem működnének. Ma szinte fegyveres rablás folyik az eladóterekben.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák