Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Deadzone41

    őstag

    válasz #71562240 #33943 üzenetére

    úgy beszéltek a stúdióról, meg az otthoni hi-fi-ről, mint ha ellentétes céljuk lenne. egy egyszerűen nem igaz. mindkettő célja, a zene minél tökéletesebb reprodukciója. a különbség csupán annyi, hogy a stúdiókba jóval kevesebb az ezotéria, és annál több a műszaki tökéletességre való hajlam.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #71562240 #33943 üzenetére

    A témához kapcsolódóan megemlítem a közhelyet, hogy mennyire fontos a jó minőségű hangfelvétel a jó hangminőségű zenehallgatáshoz. Az általam eddig hallott legrosszabb és legjobb hangfelvételek között olyan nagymértékű hangminőségbeli különbségek vannnak, amely különbségeket ha készülékárban kellene kifejezni, akkor millió forintos nagyságrendet kell alkalmazni. Hallottam már egy vagy két olyan hangminőségű analóg lemezt, hogy én, akinek sok rálátása van a stúdiótechnikára és a hanghordozók gyártási és kiadási politikáira, szóval még én is elcsodálkoztam, hogyha ilyet is lehet, akkor miért áll ettől mérhetetlen távolságokra a hanghordozók 99,99%-ának a hangminősége?!

    (#33945) Deadzone41: Sajnos akkor már éppen az ellenkezője igaz. Sarkítva persze, de a stúdiótechnikának a történelme folytán nagyon kevéssé volt célja "a zene minél tökéletesebb reprodukciója" - lásd éppen felül utalok ennek eredményére. A stúdiókban pedig inkább több volt az ezotéria, és inkább kevesebb a műszaki tökéletességre való hajlam. Ami egyébként logikus is.
    Az audiofilek között ugyebár nem véletlenül tapasztalat, hogy a legjobb hangminőségű hangfelvételeket jellemzően az 50-es évek végén, 60-as években készítették.

    [ Szerkesztve ]

  • SunSoul

    tag

    válasz #71562240 #33943 üzenetére

    Nagyon félre tájékozott vagy a kérdésben. A jó minőségben olcsón előállítható, sokszorosítható és hazavihető felvételek megjelenésével jött egyáltalán szóba az otthoni minőségi zenehallgatás. (És mit hallgattak szerinted azon a nagyon minőségi high-end audion, amíg nem volt stúdió ami tudott rá felvételt készíteni. Ki, miért és milyen célközönségnek csinált volna ilyet? :)) )
    Rengeteg berendezés van ami évtizedek óta standard eszköz azokban a stúdiókban, amik megengedhetik maguknak a drága berendezéseket. Olyan régóta bevált típusok, amikor a high-end audio még csak gyerek cipőben tipegett (még a fogalom sem létezett, csak voltak már jó minőségű otthoni használatra szánt eszközök).
    Szerintem olvass utána alaposabban a témának.

Új hozzászólás Aktív témák