Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yeffy

    veterán

    válasz Pikari #55392 üzenetére

    koszi a valaszt. igen, tudok rola, h a SMART adatokbol dolgozik a HDS is, illetve rajzolgat ilyen szep diagramokat. ugyan nem vagyok sem felkent vedougyvedje a HDS programnak, sem die hard fanja (amire kell, nekem megfelel), de vérpistike vinyódiagnosztikai program-nak hivni nekem kicsit eros. de ahogy gondolod, en nem mozgok otthon ebben. annyira nem kovettem.

    nem tudom, h minek hívják akkor a Win 10 beepitett lemezjavito progijat, ami ujrainditaskor jott fel, h o akkor most megkiserli megjavitani a lemezt. jo pár oraig tokolt vele, de nem lett nagy eredmenye. még az XP-s, illetve azt megelozo idokbol remlett a CHKDSK, ezert irtam, h gondolom CHKDSK alapu.

    amint irtam, amit kellett, azt már lementettem rola. lehet, h még megprobalok egy ilyen tobbszoros torlest, ami elvielg biztonsagosan, es visszanyerhetetlenul legyalulja az adatokat. ha kibirja. ha meg nem, akkor legfeljebb fizikailag megsemmisittettetem (de szep magyar szo).

    annyit még kérdeznék, h ez a secure erase valoban megszunteti az adat kesobbi visszanyerhetőségének lehetoseget? ha jol olvasom, ez kb abbol all, h random adatokat ir a lemezre, tobbszorosen, amig a visszanyerhetoseg tenylegesen megszunik. eleg biztonsagosnak tunik.

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Új hozzászólás Aktív témák