Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sullivan

    tag

    Tud valaki mondani olyan asztali lejátszó típust, ami biztosan lejátsza az mkv fájlokat?

  • Sullivan

    tag

    MKV LEJÁTSZÁS FULL MINŐSÉGBEN
    Sokat kínlódtam mire sikerült elérni mkv lejátszánnál a max minőséget akadásmentesen 2 magot kihasználva, de végre megvan ugyhogy leírom hátha segítek vele másoknak is:R

    szükséges progik:
    Kmplayer 2.9.3.1432
    [link]
    CoreAVC.Professional.Edition.v1.8.0.0. (fizetős, de aki keres az talál ;] )
    [link]
    Kmplayer telepítésnél 3ghz feletti minőséget kell választani!
    Coreavc telepítésnél a haali media splitter nem kell!
    kmplyer beállítások:
    opciók/beállítások
    -dekoder használat: mindig használd (erősen ajánlott)
    -belső videó dekóder: AVC1 kiixel
    -külső videó dekóder/külső dekóder keresés/rendszerkodek hozzáadása --> coreavc video decoder
    ezután az avc1 résznél belehet rakni a coreavc-t (a kontrol paneljén marad minden defaulton ahogy feltelepítette)
    -video feldolgozás/általános/feltételek ->> mindig használd (erősen ajánlott)
    /leképezés fül ->> leképezés VMR9 renderless (HQ subtitles),
    VMR renderless setup: használj textúra felületet
    VMR9 videó scaler bicubic A=1.00 (PS 2.0)
    fix the broken sync + erőltetett RGB32 beixel
    -kmplyer ablakon jobb klikk/videó haladó/pixel árnyékok/sharpen_5x5.txt -re katt vagy sharpen_3x3.txt (kinek hogy tetszik jobban)

    kb milyen konfig kell hozzá?
    akadásmentes 25fps-hez:
    1920x1080 -> 2mag 3500mhz
    1920x800 -> 2mag 3100mhz
    1280x720 -> 2mag 2200mhz
    1280x528 -> 2mag 2000mhz
    Ezek az értékek tömörítési módtól függően változhatnak!
    Memóriahasználat 200mb fölé nem ment soha, ugyhogy elvielg egy jól belőtt windows mellett 512 rammal sem okozhat problémat a lejátszás. Persze egy full hd-s filmhez azért proci kell rendesen!

  • Sullivan

    tag

    válasz PuMbA #1195 üzenetére

    próbáld ki ezekkel a beállításokkal és azon a gépen tuti akadni fog mint az állat....persze a kép is sokkal jobb lesz....kmplayert ezerféleképpen belehet állítani, ez amit leírtam szvsz a legjobb minőség!
    próbáltam én is sok másféle lejátszót (mpc,bs,vlc) de ilyen képminőséget nemtudtam elérni egyikkel sem mint a leírtak alapján

    próbáljátok ki pontosan a beállításokat és rájössztök hogy tényleg nem mind1 :R

    mod: és nem azzal kínlódtam sokat hogy letudjam játszani (az ment mindennel egyből)
    hanem hogy ilyen jó legyen a képminsőg

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák