Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milka 78

    nagyúr

    Tiszteletem!v Adott egy AMD AthlonX2 3600x+-os proci(2x2000Mhz,2x256 kB L2 cache) és egy 7600gt 256mb-os videókari.Az alaplap anti tuningos(nincs opció tuningra a biosban)KmPlayer a médialejátszó,monitor+lcd tv amin a fílm menne.A 720p(MKV) filmek egész jól mennek rajta,de az 1080p filmeknél ha néha mozgalmasabb dolgokhoz érünk(SW Baljós Árnyak Űrcsata)néha beakad(csak a kép a hang nem).Gondoltam a videó karit lecserélem egy 8400Gs 512-re vagy egy 4350 512-re.A KM plalyert ki fogom egészítve az MPC-s kodekkel (nálam így fut)és ezt nem is cserélném,mert az őseim gépe,ketten együtt 120 évesek és nem tudok betanítani egy újabb média lejátszó használatát(ez is jó időbe telt :) ) így légyszi ne is ajánljatok mást. :N
    A kérdések a következő:
    Ha a fent említett videó kari cserét megejtem(az adott médialejátszó használatával) az előre lépésnek számít e(egyáltalán van e értelme) és folyamatos lesz e a kép 1080p-s mkv filmek lejátszásánál.
    Ha van értelme akkor két kártya közül melyiket érdemesebb beszerezni.A 4350-es 8600ft-ért tudom megszerezni(és most ez is van megrendelve,de 1 hete várok rá)viszont át tudom váltani 8400Gs-re ami 8300ft.Én elvakult ATI-s vagyok ezért a kérdés,mert én nem vagyok objektív a témában :N
    Sajnos ebben témában nem vagyok otthon,mert az itthoni vasaimba van elég szufla és semmi problémám nem volt a lejátszással...
    A válaszokat észrevételeket(minél többet) előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz PuMbA #10434 üzenetére

    Okés akkor változtatok a megrendelésen :K .Amúgy miért is jobb az Nv kari?

    CPT.Pirk:Átolvastam sőt teszteket is nézegettem és a 3800+ és a 4000+-os pocihoz képest is elenyésző volt a különbség,de amúgy én is erre gyanakodtam.Most bepattintom a 8400gs-t+Dxva és megnézzük mi lesz.Elméletileg így is mennie kell,de dvxa nélkül semmivel sem jobb a 8400gs mint a 7600gt,mert a proci fogy el?jól értelmezem?Az én X2 215 full buta procim+3450 512mb meg reccenés nélkül visz mindent Dxva nélkül totális energia takarékos módban úgy,hogy még félgőzzel sem megy a proci(800mhz-1500Mhz).Hiába,régi az az X2 3600-os.

  • Milka 78

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #10437 üzenetére

    Értem.Akkor nézek itt egy acélosabb példányt olcsóért és bepattintom ha nincs más megoldás.

    PuMbA:Oksa akkor marad az NV.

    Köszöntem uraim a segítséget és az útmutatást! :R

  • Milka 78

    nagyúr

    Tiszteletem!Nem teljesen ide vág a kérdés,de hátha...Elég sok animét nézek ami ugye MKV formátumú.HiMedia HD200b és Hyundai L110-est használok ezekre a feladatokra gond nélkül...legalább is eddig,mert egy nagyokos kitalálta,hogy átállnak(egységesen) 10 bites kódolásra,mert,hogy az milyen jó :W .Mindkét médialejátszó behalt egyből zöld kockákkal kísérve,de még a pc-m is elkezdett szaggatni(bár ezt codec packal lehet orvosolni).A kérdésem,hogy ezek a gépek alkalmasak lesznek 10 bites kódolás futtatásához(akár FW-frissítés formájában),vagy dobhatom ki az egészet,?

Új hozzászólás Aktív témák