Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nagyon el van hanyagolva nálam a hangzás. Félek is bevallani, hogy még mindig egy ilyen Genius 5.1 szett duruzsmolgat a szobámban (Creative X-Fi kártyára kötve), pedig a képminőségre nagyon érzékeny vagyok, és a fülemet kevesebbre becsülöm, mint a szemem, de azért nem vagyok halláskárosult és tudom értékelni a jó hangzást is. Szóval egyszer tényleg rá kéne már szánnom magam valami, ha nem is jó, de legalább tényleg használható hangrendszerre.

    Ami szinte kritérium lenne, hogy létezzen üzemmód, amivel teljesen érintetlenül megy át a kép a TV-ig, lehetőleg ~0 késéssel, de mondjuk ~10ms-től többet tényleg ne dobjon rá, mert játszani is elég sokat szoktam (mondjuk csak singleplay, de ott is éreződik az néha) és már a TV-k közt is viszonylag nehéz olyat találni, aminek 32ms alatt marad a késése (a mostani pl. ilyesmi, két képkocka körüli késéssel operál, de az ilyen szempontból legjobb alternatívák is 16ms-en állnak).

    A másik ilyesmi pedig a frame-packed (Blu-Ray) FullHD 3D áteresztési képesség (nem feltétlenül kell ARC-s 1.4-es csati, elég, ha 1.3-as, de szoftver frissítéssel megoldották a 3D működését). De ez nem kritérium jellegű, csak "jó lenne, ha" jellegű. :DDD
    (Igen ritka azért a 3D anyag és a jelenlegi TV-m nem is tud 3D-t...)

    Azon túl pedig egy olyan modellt próbálnék vadászni, ami jó eséllyel beszerezhető használtan, ahol mondjuk a 60-80k ársávba esik, és azért a pénzért kifejezetten megéri az árát. Szóval a maga kategóriájában amolyan "best-buy"-nak számító vételre tudnám magam rábeszélni végre.

    Aztán ha megvan az erősítő, akkor először csak két normális, minőségben hozzá passzoló, és szintén jó vételnek számító front-ot vennék hozzá. (Mostanában kevesebb pénz jön felém, mint elfelé, úgyhogy kényszerű lenne a szakaszos ütem a "nagybevásárlás" helyett. :( Addig a mostani front-okat biggyeszteném hátra, és dümmögne még kicsit a mostani szett mélynyomója, ami a következő ütem lenne...)

    Mit tudnátok erre mondani?
    Jó időszak ez most egyáltalán arra, hogy épp most fussak neki egy ilyen régóta halogatott dolognak, vagy épp, hogy rossz idők járnak e téren...?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    "A" verzió, hogy ráülök az apróra és úgy időben elnyúlóan, ezzel együtt valamivel több pénzből, és remélhetőleg sokkal jobb ár/érték aránnyal rakosgatok össze valami egész használhatót.
    De ahogy most szétnéztem a hirdetések közt, így elsőre semmire nem tudtam volna rábökni. Az ilyenhez bele kéne magam ásni, hogy mi mennyit ér, és tényleg rendszeresen vadászni a hirdetőket, hogy ami jó lenne nekem, az nálam kössön ki.
    Illetve ennek könnyen lenne az a vége, hogy már adok is és veszek is folyton, mert ebben az nem tetszett, amabban más, de ugye most pont megtetszett az, amit épp felraktak tegnap... :)) Csak ez sokszor vezet oda, hogy már sokat költött az ember, mégsem érzi magát elégedettnek vagy nyugodtnak soha... :N

    "B" verzió, hogy választok egyet a #1 hsz ajánlott szettjei közül. (Már az sem triviális most nekem.)
    Nem lesz egy kiemelkedő ár/érték aránya sem, abszolút skálán is abszolút belépő lesz a hang is, de meg van egy pár kattintásos webshop rendelésből, és akár egy héten belül le van tudva, aztán egy darabig nyugi van, mert attól, ami most van szinte bármi jobban szól, így egy darabig még elégedett is lehetek vele.
    Aztán ha egy idő után mégsem, akkor még mindig bele lehet kezdeni az apróhirdetések turkászolásába és a csereberékbe.

    Egy pislantás a "B" verzióra:
    Ha vesszük, hogy most az Onkyo HT-S3405 100k, az Onkyo HT-S5405 120k, a Denon DHT-1312XP 130k, akkor ezek közül melyik éri meg legjobban?
    Arányosan jobb is a drágább, megéri azt az 1-2 tízest beledobni, vagy kár, és ha már olcsó, akkor tényleg a legolcsóbb a leg gazdaságosabb?

    És ott köszön vissza az "A" verzió, hogy ha nem gürizem szét magam rajta, csak úgy módjával állok neki használt cuccokat vadászni, akkor mennyivel tudok ebből a ~130k összegből jobb rendszert összerakni? Kicsit, sokkal, nagyon sokkal...?
    Fogalmam sincs, hogy ezek tényleg "gazdaságos" szettek-e, amiket külön elemekből összerakva csak drágábban vagy azonos áron használtan lehet kihozni, vagy inkább a lehúzásról szólnak, és kb. a sima alkatrészár szummájáért adják...?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #25194 üzenetére

    Amúgy most, hogy mondod...
    Nem is csak azért felesleges a 3D, mert alig van film, vagy mert észrevétlen lenne lemondani a HD hangról, ha úgy sem lehet kihallani azzal a cuccal.
    Eszembe jutott egy jobb érv is: Jelenleg is két teljes értékű HDMI kimenet van a gépen. Szóval a 3D témakör triplán lelőve. Nem kell. Már nem is tudom hogy jutott ez eszembe. :DDD

    Akkor gondolom érdemes lenne az első HD hangokra felkészített generáció, saját idejükben közkedveltebb tagjait nézegetni aprón.
    Bár ez még nem pótolja, hogy azzal rengeteg meló lehet, mire kiművelem magam, hogy egyáltalán mit keresek. :D

    Ja, meg közben, ha lesz időm, majd izzítom a DIY tápkondicionáló projektem is. ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #25196 üzenetére

    Amúgy lehet, hogy megfontolandó itt még maga a HD hang is.

    Elméleti síkon bogarászva persze sokkal szebb és elegánsabb HDMI-n kiküldeni a hangot (akár 24/192 LPCM-ben, nem pedig 16/48 DTS-re limitálni mindent). De abban már nem vagyok olyan biztos, hogy ilyen árkategóriás cuccokkal, amiről itt beszélünk (csak példa volt, de tegyük fel ismét példának, hogy 130k-t költök el így első nekifutásra), van hallható különbség DTS és DTS-HD közt. Még a drága cuccoknál is rezegni szokott ott a léc, mikor túl akar lépni az ember a CD audio minőségen (amitől mondjuk alacsonyabban áll az 5.1 DTS, de nem olyan sokkal).

    Persze ettől még nem kéne kifejezetten kerülni az olyat, ami fogad hangot HDMI-n, de most átlapozva az aprót volt pár nem HDMI-s érdekes ajánlat, míg HDMI-set legolcsóbban 65k-ért láttam, de az sem tűnt jó üzletnek (pl. 2008-ben újonnan 80k körül vehetett, és most 65k-ért hirdetett cucc).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zolaas #25198 üzenetére

    Úgy tűnik elkezdtem magamban túlanalizálni a dolgot. :DDD

    Ha lépkedünk felfelé az analóg részek minőségével (a DAC-tól kezdve a jelerősítőn, kábeleken át a hangszórókig), akkor egyszer megütünk egy pontot, ahol a korlátozott digitális jelátvitel (jelen esetben a 1.5Mb-re tömörített 16/48 DTS) válik szűk keresztmetszetté (már épp elkezdhetné megmutatni a rendszer a 24/192 LPCM adta többletet).

    Csak nem vagyok elég jártas a témában, hogy tudjam hol van ez a pont.
    Magyarán az érdekelne, hogy milyen kategóriájú erősítő az, ami épp a határán áll annak, hogy ideális körülmények közt (elvben feltételezett megfelelő hangszórókkal és szobaakusztikával) már épp képes lehetne mutatni egy kis többletet a DTS-ről LPCM-re váltásnál.

    Ha ezt a pontot, ahol már szűk keresztmetszet lehet a DTS, képes megütni egy használ áron <=60k erősítő, akkor talán érdemes lehet mégis HDMI-set vadászni.
    Másik oldalról pedig, ha egyetlen ilyesmi áron beszerezhető HDMI-s erősítő sem képes bármit is kamatoztatni az LPCM-ben rejlő többletből, akkor felesleges is HDMI-s hangátvitelben gondolkodni, hisz a régebbi, még nem HDMI képes modellek közt könnyebb kedvező vételt találni (egykori minőségi cuccok most már olcsón, mert még nem szarok, de már nem divatosak - akár pont a HDMI hiánya miatt...).

    Én abban hiszek, hogy a CD audio, azaz a tömörítetlen 16/44.1, mint digitális keresztmetszet, már szinte bármely ember hallását képes maradéktalanul kielégíteni, minden más csak abból fakad, hogy a high res anyagokat nagyobb gondossággal masterelik (ha magadnak tömöríted újra a DVD audio-t vagy SACD-t sima CD audiora, akkor is jobb lesz, mint az eredeti CD kiadvány, amit összecsapott a hangmérnök a high res kiadáshoz képest), vagy pedig tényleg kivételes hallású emberek és valódi high-end rendszerek találkoznak csúcsminőségű anyagokkal, ami most számomra irreleváns).

    Viszont a DTS 5.1 azért kevesebb, mint a CD audio (hisz kb. ebbe a sztereó sávszélbe paszíroz bele 6 csatornát...).
    Ezzel kapcsolatban lenne jó valamiféle képet alkotnom, hogy mégis milyen szinten gyengébb a DTS, mint a CD audio, és hogy ennek, a DTS minőségnek hol van az optimuma, ahol szűk keresztmetszetté válik az analóg elemek mögött.

    (#25236) Deadzone41

    Jujj! Ez így kemény, mert akár úgy is lehet értelmezni, hogy most ő is kap egy [facepalm]-t, amiért nem tudta, hogy mi az az "arctenyér". (Amit így még én sem hallottam.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zolaas #25249 üzenetére

    Analóg vonalat, SPDIF-es PCM stereo bemenetet, vagy DST 5.1-et adtál neki?
    Mert nyilván csak utóbbinál félek egy picit, hogy már hallható lenne a tömörítési veszteség.

    De ja, értem a célzást, hogy 2006-8 körüli jobb modellek közt kéne keresni jó vételt. Csak így látatlanban nehéz megítélni az apróhirdetőket, hogy mi számít jó vételnek x forintért.
    Első saccnak itt is elmegy, hogy nézzem meg a gyártói lapon, hogy hány kilós a doboz? :DDD

    Meg amit kicsit hasznosnak találok még az újabb kütyüknél, az a mérőmikrofon téma.
    Bár gondolom meg tudom azt csinálni úgy, hogy veszek külön mikrofont, rákötöm a PC-re (tűrhető hangkártyára, nem alaplapira) és valami PC-s szoftver segítségével "kalibrálom".
    A manuális /channel balance funkció az ugye már a régi típusokon is elérhető, manuálisan pötyörészgetve a kis kijelzőjükön naigálva?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz zolaas #25256 üzenetére

    Na, akkor mégis bonyolítottuk a dolgot. :DDD

    Amúgy is mániám a kalibrálás, mikor van értelme, és talán itt is feltehető, hogy egy normális mikrofont használó, kifinomultabb, hangszínt is egyengetni próbáló kalibráció sokat dobhat az összképen. Nem csak térérzet, de még hangminőség terén is.
    Ezzel visszakerülhetnek a képbe az analóg elemekben valamivel gyengébb, de vezérlőelektronikában újabb gépek. (Mint hogy időben egyre alacsonyabb (ár)kategóriákba szállingózott le ez a funkció.)
    Mikrofon terén szerintem megoldható lehet a kölcsönzés is, tehát nem feltétlenül dob az áron, mint külön tétel...
    Vagyis egy olyan modell, ami EQ profilt is felállít, ott ez kompenzálhatja a kicsit butább analóg részek lemaradását. Főleg messze nem tökéletes hangképű hangszórók esetén.

    Persze ha jól sejtem és tényleg vannak analóg részekben butácskább, de szoftveresen jobb gépek ilyen árkategóriákban.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ez a Yamaha RX-V657 kb. mennyire lealkudva lenne jó vétel?
    A YPAO miatt tetszett meg, aztán ráguglizva itt nagyon dicsérték.
    (Vaterán nemrég 39k-ért ment el egy, többet én sem nagyon gondolnék adni érte.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Iomega #25317 üzenetére

    De megér annyit (írtam neki 39-et) az a doboz, vagy inkább nézelődjek még?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cintula187 #25290 üzenetére

    Műszer a TV / vászon elé, USB csati egy számítógépbe (ilyenkor célszerűen laptopba).
    Médialejátszók nem kezelnek csatornánkénti LUT-okat vagy ICC profilokat.
    Viszont már a középkategóriás TV-k is kínálnak több-kevesebb kalibrálási funkciót, ami nem közelíti meg a professzionális monitorok 3DLUT-os hardware-kalibrálásának szépségét és profizmusát, de igen jó eredményeket, illetve a gyári módokhoz képest jelentős javulás lehet velük elérni (megfelelő műszerekkel, szoftverekkel és gondosan végezve a műveletsort).

    Ha gondolod dobj egy privátot lakhellyel és a TV vagy projektor típusával.
    (Bár jövőhét végig nem érek rá semmire, de gondolom nem sürgős, ha még csak érdeklődsz.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nézegettem egy kicsit az AVR-eket és arra jutottam, hogy a nevesebbnek mondható gyártók régebbi, belépő szintű termékei közül a Denon AVR-1508 lenne a legkisebb és regöregebb, illetve a legolcsóbb MultEQ-s erősítő, ami így látatlanban (pontosabban hallatlanban) már tetszhetne nekem.
    Már csak azt nem tudom hol találok ilyet, mert legutóbb szeptemberben kelt el darab vaterán.
    (Biztos vitatható, hogy így ragaszkodom a MultEQ-hoz, de mániám az ilyesmi, és a hangszórók szakaszos több ütemű cseréje miatt is hasznos lehet, mikor épp keverten lesz a rendszerben gagyi surrround/sub és használhtóbb front...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mennyire lenne hülyeség bruttó 64k-ért rendelni egy Denon AVR-1513 erősítőt az amazon.at-ről, ha sehol sem találok AVR-1508, 1708, 1509, 1709, vagy hasonló MultiEQ-s cuccot használtan?

    Csak mert ahogy nézegetem, a legutóbb (2012 nyár végén és kora ősszel) hirdetett 1508 40k, egy 1708 pedig 50k körül kelt el, így ahhoz képest sem lehetne rossz vétel 64k-ért egy bontatlan és azonos kategóriából frissebb modell, ami legalább ténylegesen is megvásárolható.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Toobee #25672 üzenetére

    Jujj. Szeged? :O

    Bár azt hiszem már legalább ketten vagytok onnan, így lassan már megérheti.
    Lehet hogy többet érne nyitnom ennek egy fáradt gőz topicot, mert a hirdetést senki sem találja meg (kimoderálták a TV-s hirdetések közül, az "egyéb" pedig járatlan terület), így ott sem tudnak egymásra találni a vidékiek és együtt megkeresni, hogy mikor érnénk rá többen.

    Ok, hát tudom én, hogy itt nem csak egy családi ház árát könnyű elverni, hanem még az ár/érték arány optimális szintje is magasabban áll, mint ahol most az én büdzsém. De épp ezért hallgatok már túl régóta egy bögreszettet (amit még szó szerint kisgyerekként vettem), mert mikor rám jön pár évente, és leülök nézelődni, akkor megtorpanok, hogy "most nincs félmillám, de úgy meg kár elverni 200k-t is, hogy elégedett még mindig nem leszek". Ez se jobb, mint rábökni valami használhatóra. Most is már majdnem oda "süllyedtem", hogy rendeltem egyet a #1 hsz-ben javasolt "egybeszettek" közül, csak hogy változzon valami. Csak azért mégis kis hirdetésáttúrásra adtam a fejem, hátha jobban költöm el kb. ugyan azt vagy kicsit több pénzt.

    Nézegettem a HTS fórumon pre/post-MultEQ méréseket és elég meggyőzőnek tűnnek. Illetve pont az igaz erre, hogy minél furább a hangszóró, annál többet segít, márpedig alacsony a költségvetés, így a hangszórók sem lesznek valami pöpecek, tehát egyrészt megnyutató, placebó szerű dolog is nálam a MultEQ, és talán érdemben is hasznossá válik.
    Ha nem szart és jót, hanem használhatót és kicsit jobbat vetünk össze, akkor nem hiszem, hogy a kicsit jobb DAC többet nyomna a mérlegen, mint egy jó mikrofonos EQ kalibráció. (Az is megoldható lenne erősítőtől függetlenül is, de nem olcsó egy kalibráló mikrofon egy egy jó szoftver, aminek a fénymérési oldalában már elég sok pénzem benne van, minimális profittal...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #25673 üzenetére

    AVR-1709 használtan 61k-ért?
    (210 Euro Ausztriából -> itthon teljesen üres az a sáv, amiben én nézelődöm. :O)
    Ez nem a leg-legalja, nem túl régi, kezel HD hangot és van MultEQ is, árban pedig épp a plafon, amit erősítőre mondtam, így a hangszórók tényleg csak kettesével lennének lecserélgetve szakaszosan.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #25708 üzenetére

    Pontosítok, 1708 van 210-ért, a 1709 még plusz 18 euró (erre nincs ingyen szállítás, mint a 1513-ra),, de a specifikációk alapján ugyan azt tudja, csak egy évvel öregebb.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #25709 üzenetére

    Ezt akkor vegyük úgy, hogy megrendelem (1708), ha szerintetek is jó vétel ennyiért (~61 kHUF).

    Ez esetben kb. milyen front sugárzókat ajánlanátok hozzá egy viszonylag kis szobába?
    Inkább a hangkép lenne fontos, nem a hangerő. Már a szoba mérete miatt is, de amúgy sem szeretem a túlzott hangerőt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Thuglife #25728 üzenetére

    Ó, tényleg! Az ebay-es hirdetésben ott a HD hang, de a denon-hu-n nincs.
    Elnéztem, pedig átfutottam a gyártó oldalát is. :W

    Áh, úgy tűnik hosszú keresgélés lesz ebből, ha ragaszkodom a MultEQ-hoz.
    Pedig reméltem, hogy most a karácsonyi szezonban lesznek eladó cuccok.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #25738 üzenetére

    Nagyjából átfutottam, hogy mi miket vesz figyelembe, és nekem elvben a MultEQ tűnik a legalaposabbnak. Vagy legalább is ez jobban követhető, mert egységesen el van verziózgatva (sima, XT, stb), míg a Yamaha mindenre csak YPAO-t ír, pedig nem működik egyformán minden készüléküknél (nekiállhattak volna verziózgatni ők is). De azt hiszem igaz ez a Pioneer-re is, csak azzal kapcsolatban még nem nagyon botlottam ilyesmi információkba.

    De ettől függetlenül is tetszik a Denon (ami pár teszt gyors átfutása után lejött a márka irányultságából), így ez kényelmes egybeesés, hogy ők MultEQ-t használnak már egész olcsó modellekben is, míg pl. az Onkyo csak egy szinttel feljebb, alatta pedig csak 2EQ marad, ami nem sok.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #25757 üzenetére

    Csak mikor és melyik modell mit csinál... Valahogy nincs nincs rendesen dokumentálva.
    Ha keresgélek, akkor néha látok annyit, hogy egy adott Pioneer 5 sávos parametrikus EQ-t konfigurál be közben, egy bizonyos Yamaha 10 sávos EQ-t simogat, a MultEQ pedig egyáltalán nem használ parametrikus EQ-t, hanem valahogy így.
    Persze hogy a gyakorlatban melyikkel milyen messze érsz el, az már megint más kérdés.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #25757 üzenetére

    Hú, az tényleg komoly kütyünek néz ki. A cikk is jó. :)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Iomega #25785 üzenetére

    PC HDMI-vel a TV-be + PC optikai vagy koaxiális SPDIF-el az erősítőbe. ;)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ZsoltG60 #25804 üzenetére

    Érdemes lehet egy normális hangkártyára bízni az SPDIF kimenet, de fura, ha nincs az alaplapod integrált hangcuccának ilyen kivezetése.
    Legtöbb esetben ott fityeg egy optikai és/vagy RCA csatlakozó, de ha más nem, akkor bedughatsz egy sima jackdugót egy (általában tetszés szerint bármelyik, vagy egy erre megjelölt) 3.5-ös foglalatba és rákötheted a másik végét az erősítő SPDIF bemenetére, mert azokon is előfordul az RCA SPDIF bemenet is (csak egy egyszerű jack-RCA kábel kell).

    A másik kérdésedre pedig pl.: Denon ARV-1610 -> csak 5.1, de fogad hangot HDMI-n.

    Velem meg kezd elszaladni a ló, mert hirtelen már nem akarom egy Onkyo TX-SR 705 alá adni a dolgot, pedig így megint könnyen lesz a vége az, hogy "inkább napoljuk el". :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ZsoltG60 #25804 üzenetére

    Ja, bocs, rendszer... akkor: Denon DHT-1312XP.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz toM517 #25938 üzenetére

    Miért jó az, ha a két csatornából az egyik megjelenik a centeren?
    Mindkettőt pedig biztos nem kötném rá.

    Hogy egy szennyvizes kollégát idézzek: nyomócsövet nyomócsővel csak akkor köss egybe, ha nem a te bajod lesz, mikor valahol kiömlik a szar. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bittehilfmir #26021 üzenetére

    PC-nél rengeteg figyelmet kell fordítani a megfelelő driver és szoftver kiválasztására, azok verziójára, de főként a beállításaikra.

    Könnyen meglehet, hogy friss telepítés után be van kapcsolva egy csomó hülye feature az integrált hangchip driver vezérlő szoftverében, és/vagy a Windows hangbeállításainál, ami babrálja a hangot.
    Aztán ott a lejátszó. A Winamp alapértelmezésben DirectSound-ot használ. Azt ASIO-ra kéne cserélni, ami Realtek kütyüknél nem olyan egyszerű, mert a gyári driver nem támogatja.

    Szóval alaposan szét kéne nézni mindenfelé, kikapcsolni és/vagy a megfelelő értékre állítani mindent.
    De amúgy ja... most digitális formátum vagy sem, egy alaplapra integrált olcsó kütyü azért mégis egy alaplapra integrált olcsó kütyü marad.

    Érdemes lehetne kipróbálni egy HD5-7xxx VGA-val (akár a legolcsóbb, passzív hűtéses, használtan <=10k verziókkal), amin nem egy "csak legyen ott" típusú HDMI kimenet van, hanem figyelembe vették, hogy nem csak irodai felhasználásra kellhet.
    De még akkor is áll, hogy mindent alaposan be kell konfigurálni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz nuke7 #26043 üzenetére

    Túl sok a variációs lehetőség (sok gyártó, sok modellel minden évben) és nagy az elévülési idő (akár egy 10 éves erősítő is jó vétel lehet, mert ha akkoriban csúcskategóriásnak számított, akkor ha nem ment még tönkre, akkor ma is jól szól, nem járt el felette az idő annyira, mint pl. egy CPU vagy VGA felett tette volna.)

    Én is aktívan nézegetem már legalább egy hete a cuccokat, de még csak a Denon és Onkyo választékát sikerült nagyjából kiismerni. (Már hogy annyira, hogy mégis nagyjából mit merre. A modellszámban melyik karakter mit jelent. Illetve mik azok a dolgok, amik érdekelnek a specifikációikból...)

    Én már egészen beleéltem magam egy Onkyo TX-SR705 gondolatába, remélve hogy jól le tudom alkudni azt, ami most hirdetve van. De úgy tűnik mégsem. :(
    Max mennyit szabadna kínálni érte használtan úgy, hogy már a mikrofonja sincs meg (lehet rendelni ebay-ről bontatlant is valami 6 euro + posta áron, szóval 5-10k közti tétel, de szempont, hogy hibádzik...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Valahogy nincs nekem most szerencsém ehhez a hangcucc építő projekthez. :(((
    December 4.-én találtam ki, hogy csináljak valamit és itt ment el 7.-én 181 euróért egy SR705, amit most csak 299-ért lehet már megtalálni. :O
    Illetve itthon is árul egyet valaki 80k-ért, de a 299 euróshoz képest az nem új, hanem használt és nem hogy garanciája, de még a mikrofonja sincs meg. (És milyen lesajnálóan kezelt, mikor le akartam alkudni 70-re. :DDD)
    Remélem indul még idén aukció erre a modellre, mert már egészen megragadt bennem az elhatározás, hogy most egy ilyet akarok kipróbálni itthonra.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Denon AVR-2808 75k-ért jó vétel lehet?
    Úgy tűnik most vagy ez, vagy még várakozom Onkyo TX-SR705-re, amit 60k körül remélnék megcsípni, amiből most nincs egy szem eladó sem.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Bár nem akarom feleslegesen elkiabálni, míg nincs a hátsó ülésen, de úgy tűnik holnap szert teszek egy Denon AVR-2808 erősítőre.

    E mellé nagyjából milyen kategóriájú hangfalak lennének optimálisak?
    (Természetesen HD hangokkal is etetem majd, ha már fogadja...)

    Mivel az eredetileg megcélzott áron jócskán (kb. duplán :DDD) túllőttem az erősítővel, így első nekifutásra tényleg csak egy párt vennék előre, nem rögtön egy komplett 5.1 szettet.
    A szoba adottságai miatt polcsugárzó lenne majd a front és a surround is, mert utóbbiból elférne az álló, előbbit viszont könnyen árnyékolná az, ami most a PC hatalmas vízhűtő radiátorát és a kiegészítő dzsungelét is takarja a szemek elől. (A mostani hangfalak is a fali konzolon ülnek.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nah, erősítő letudva: Denon AVR2808 lett a vége.
    Eddig ezt a két polcsugárzót nézegettem: Dali C1/2 vagy KEF C1/2
    Melyiket javasolnátok (és miért), illetve szerintetek minőségben passzolnának-e ehhez az erősítőhöz (névleges teljesítményben és terhelhetőségben pont jó), vagy illene kicsit jobbat választani mellé?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #09634560 #26626 üzenetére

    Így látatlanban az tetszik a KEF C1/2-ben, hogy 65-40kHz frekvenciaátvitelt írtak rá a Dali C1/2 22.5kHz-ével szemben, és gondolnám, hogy ilyen gyártók talán nem hazudnak teljesen alaptalanul. De összességében jobban szól Dali?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Bekötöttem ezt a használt Denon 2808-at a bögreszett alá, csak hogy kipróbáljam valamivel (két hét próbagarim van és nem tudom kerülközik-e addig normális hangsugárzó). Pár furcsaság:

    1: Képmód váltások után néha szétesik a kép. -> Mondjuk én eleve külön akartam bekötni, most csak azért van sorba fűzve mert még turkálom az OSD-n a beállításokat és csak két HDMI kábel volt itthon.

    2: Abszolút nincs terhelve, mégis erősen langyos az egész doboz pusztán attól, hogy áram alatt van úgy két órája.

    3: Ez még bármitől lehet, de egyelőre szarabb a hang, mint mikor egy X-Fi Titanium-ból ment az analóg jel a bögrékre. Nem teljesen néma, de hihetetlenül szegény a mély EQ nélkül is, pedig -5 jött ki sub levelre a kalibrálás után (de kikapcsolt MultEQ-val is szinte ugyan ilyen szegény a mély).

    4: Mikor futtattam egy MultEQ kalibrálást, akkor kétszer egymás után is azt mondta, hogy rossz a center phase. Megnéztem, és jól volt bekábelezve (piros a pirosba), aztán mikor mégis megfordítottam a polaritást, akkor kétszer egymás után lefutott hiba nélkül (simán elképzelhető, hogy a dobozon belül szarul van bekötve, de azért fura).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorian #26700 üzenetére

    1: Pl. mikor 23.976 és 60.000Hz közt vált a forráseszköz.
    2: Még nem találkoztam ilyennel a menüben, de most nem enged át képet standby módban.
    3-4: Kikapcsolt MultEQ-val is fura, nagyon mély-szegény a hang.
    Komoly akkusztikai probléma az van: maguk a hangszórók. :DDD
    De amúgy a térérzetet azt nagyon szépen kihozza a MultEQ (ezt egy játékkal is kipróbáltam, ahol úgy tudtam forogni a hangforráshoz képest ahogy épp szeretnék), a subon kívül a relatív hangerőt és a távolságokat azt jól kiszintezte, csak a mély tűnik el valahova. De az nagyon. És nem a MultEQ-tól, arra csak amúgy is kíváncsi voltam, és ehhez is hasznos információ lehetett, hogy ő hogy állítja be a sub hangerejét.

    Lehet valahogy csinálni egy "factory reset"-et?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorian #26700 üzenetére

    3. Bár így éjjel már nem "durrogtattam meg" jobban, csak halkan próbálgattam még egy kicsit, de azt hiszem meg van mi volt a gond.
    Ez a sub, amit most a AVR sub pre-out csatira kötöttem, ez ugye egy aktív hangfalszett, ami azon az RCA sub bemeneten szerintem vonalszintű jelet vár, míg az AVR pre-out egy szabályzott jel, az AVR master volume pedig -50db körül volt nálam, hogy csak hang jöjjön a bögrékből, ne füst. :DDD
    Feltekertem hát a teáskanna subon a master és a sub potikat is plafonig, és kaptam egy kis búgást, de mellé némi mély hangot is.
    A MultEQ gondolom azért nem tolta az egekbe a sub csatorna hangerejét, mert beleütközött az ésszerűségi korlátaiba.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Köszönöm a felajánlásokat, illetve az erre való bátorításokat, hogy tesztelhessem valakinél a használtan vásárolt, próbaidős erősítőt. :R
    Egyelőre úgy néz ki, hogy holnap el tudok hozni egy pár Dali Zensor 1-est.
    A halott sub problémája pedig a jelszintekre volt visszavezethető, nyakig tekerve a doboz potmétereit, már megszólalt már az a sub is. (Persze így nem lesz jó, mert a zajt is agyonerősíti most, de egy Zensor-nak vélhetően lesz annyi basszusa, hogy ne legyen égető a külön sub, míg nem érek oda, hogy lecseréljem azt is.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Úgy tűnik valami marha nagy gáz van ezzel az AVR-2808-al. :O

    Elhoztam ma egy pár Dali Zensor 1-est, amit futtában meghallgattam az eladó padlóján, majd Toobee-nél is többféleképp. Hazaérve pedig lehúztam a Denon-ról minden mást és bekötöttem őket.
    Persze rengeteget jelenthet a szobaakusztika, de nem ennyit! Hihetetlenül szarul szólnak!
    Úgy tűnik mégis az erősítővel (vagy hardware, vagy konfiguráció), esetleg még a forrás oldalon van valami probléma. Ugyan olyan szar a hang, mint mikor a bögréket kötöttem rá, és már azokról is mondtam, hogy szarabbnak, mint régen, aktív szettként volt.

    A forrás oldali problémát szerintem kizárja, hogy TrueHD bitstream esetén is ugyan olyan élettelen a hang, mint PCM-ből, akár az AMD-s, akár az Intel-es HDMI csatimra kötöm.

    Az AVR beállításit ismét átnéztem, szerintem jól van beállítva és elképzelésem sincs, hogy lehetne ennyire elrontani, ha egy reset után csak annyit mondok neki, hogy melyik bemenet legyen aktív és hogy hány darab hangszóróm van.

    Még egy apróság: Hogy lehetne resetelni ezt az idióta távirányítót?
    Valami tanítható kütyü, én pedig véletlenül felülírtam a return gombot, így elég macerás az OSD-ben bóklászni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorian #26937 üzenetére

    Csináltam már ilyen kikapcs, két gomb nyomvatart, bekapcs factory resetet is, és utána semmi különös dolgot nem piszkáltam.

    Mindjárt megnézem, hogy mihez kezd egy analóg vonalbemenettel vagy egy SPDIF jellel HDMI helyett.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #26938 üzenetére

    Húha. Rátoltam egy analóg RCA kábelt az analóg CD bemenetre és tök néma, mikor CD forrásra állítom. Aztán futtattam egy rádiós autotune-t, ami antenna nélkül is talált pár csatornát (az autórádió kijelzőjéről ismerősnek tűnnek ezek a frekvenciák, amiket letárolt :))), de hangja egyiknek sincs.

    Azt még elhittem volna, ha az előző tulaj nem is használta a HDMI részét, de hogy ennyire egyértelműen szar legyen minden. :U

    (#26940) Oldfighter

    Igen, most így 2.0-hoz Large-ra raktam, előtte Small volt, mikor a bögréket kötöttem rá sub-bal együtt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Sikerült analóg bemenetről hangot keltetni úgy, hogy a hátsó paneles "ext. in" front l/r bemenetekre kötöttem az RCA csatikat és kézileg váltottam át "ext. in" forrásra tuner módban.
    Az eredmény ugyan az: nagyon élettelen, teljesen mély-szegény hang.

    Ami még tovább erősíti a gyanút, hogy nem konfigurációs hiba, hogy [pure direct] módban is ugyan ez a helyzet, amikor elvileg minden teljesen nyersen megy át a DSP-n. Ezt a módot is kipróbáltam az "ext. in", illetve a HDMI bemenettel is (sztereó FLAC-eket játszotam le, egyszer egy Wolfson DAC-os telefon jack dugójából, egyszer a HD5850-es VGA HDMI kimenetéről).

    Még két dolgot nem próbáltam: ugyan ezzel a szobaelrendzéssel a régi bögreszett erősítőjére drótozni a Dali hangszórókat (:DDD), és a régi X-Fi hangkártyámat SPDIF-en rákötni a Denon erősítőre.
    Illetve plusz egy: firmware-t frissíteni. -> Letöltöttem a filet, de csak 3.3V-os USB-serial adapterem van, ennek pedig 12V-os kell. (Nem mint ha ettől várni lehetne valamit, csak úgy a "mit lehetne még" listán a teljesség kedvéért...)

    Írtam már az eladónak. Azt mondta ha vasárnap hazaér, akkor felhív.
    (Ezért nem teszteltük átvételkor, mert külföldön volt és a húga adta át, akinél nem volt hangcucc.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorian #26981 üzenetére

    [Pure Direct] módban érvényes bármi beállítás a fizikai hangszórókiosztáson kívül?
    Mert értelmezésem szerint ez lenne a mód lényege, hogy nem. Úgy kéne viselkednie, mint egy analóg erősítő + egy DAC, DSP nélkül.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorian #26999 üzenetére

    Csináltam már resetet, miután legutóbb elővettem a mikrofont.
    Sőt, közben találtam egy COM portot a PC-m alaplapján, összedobtam egy serial kábelt, és még firmware-t is frissítettem, hátha..., de nem.
    Szerintem amit lehetett megpróbáltam. Az imént vissza is tettem a dobozba, a két ünnep közt megpróbálom visszavinni az eladónak.

    Nem épp öröm, mert nem tudom mit vegyek helyette ~70k-ból. :F
    Már ha tényleg visszakapom egyáltalán. :DD
    Így talán mégis Onkyo SR705 lesz, de még abból is kell találni jó áron eladót...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azt hiszem mindjárt nagyon szégyelni fogom magam, de legalább "csak" ennyi lesz a baj. :B
    Kivittem a 2808-at és a Zenzor 1-eket a nappaliba, aztán még ott is pakolásztam őket ide-oda, valamint az általáam úgy általában itthonra megszokott hangerőtől magasabbat is kipróbáltam.

    Még mindig nem az igazi, de olyan hatalmas gond már nincs, mint ami bent mutatkozott.

    Úgy tűnik, hogy ezek a hátul nyitott bass reflex Zenzor-ok halottak ebben a kis szobában, ahol a TV-t és a PC-t tartom. Ha csak mondja valaki, akkor nem hittem volna el neki, hogy a szoba és az elhelyezés miatt rosszabbul is szólhatnak, mint egy 5.1-es aktív szett dobozai, amiknél a külön mélynyomó volt a megoldás arra, hogy honnan volt mégis mély, ami most a Zenzor-ból képtelen volt kijönni. A régi sub-ot még sikerült elpakolni úgy, hogy nagyjából kifussa magát a szobában, a Zenzor-t már nem.

    Most köztes megoldásként a régi sub-ra vágom majd a mélyeket, aztán átköltöztetem a cuccot egy nagyobb szobába, mert szerencsére van, csak rendbe kell tenni a nyílászáróit, mert kissé szellős, hideg és világos is most. De a nagyobb gond, hogy oda a 42"-os TV is kicsi lesz. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Kicsit gondolkodtam, hogy miként lehetne berendezni ezt a 4.2*4.1*2.75m-es szobát úgy, hogy a hangzás is viszonylag jó lehessen.
    Ez egy földszinti szoba, az ablak az utcára néz, a vele szemközti ajtó a lépcsőházi folyosóra, a másik ajtó a szabadba nyílik.
    Az beltéri ajtó homokfúvott üvegablakos. Az utcai ablak egyetlen nagy üvegtábla (pontosabban két rétegben) és a harmadik ajtó 60%-a is üveg, de vékonyabb és kisebb darabokból.

    A kültéri ajtót talán be kéne falazni, hogy télen se legyen hűvös, bár a falazás az épp most télen nem fog menni. Az ablak elé talán kéne egy vaskos sötétítő függöny, ami fogja egy kicsit a hangot is (a szemközti szomszéd és a rezonancia miatt is). A szobaajtó üvegét nem tudom érdemes lenne-e szintén "feldíszíteni" egy foltnyi függönnyel.

    Na de mi lenne a gazdaságos megoldás a vakolt téglafalakra?
    Vajon elég jó lenne, ha kitapétáznám őket (a plafont is) valami olcsó, pár milliméter vastag hanglágy műszivaccsal? (Első körben arra gondoltam, amit parketták alá árulnak lépéshang szigetelésre.)
    Próbált már valaki ilyesmit? Mennyire jobb az a semmitől és mennyivel gyengébb egy tisztességes, de teljes körbetapétázáshoz viszonyt igen csak drága, vaskosabb "tojástartós" anyaghoz képest?

    Most nagyon visszhangos a szoba és gondolom egyszerűbb lenne így belakni, mint könyvespolcokat telepíteni és könyveket is szerezni hozzá. :DDD Ez régen egy raktárhelyiség volt, ami most szinte teljesen üres, ezért gondoltam áthozni ide a szobámat, ha már a kisebbik alkalmatlannak bizonyult a normális hangkeltésre.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Patice #27337 üzenetére

    Nevezzük "egérmozizósnak", mert jelenleg csak 42"-os a TV-m, és ha még a szobát is áttapétázom szivaccsal, akkor nem most váltok vissza 50"-ra. :(
    De erre lenne dedikálva, nem látna el nappali és más hasonló szerepet, csak ezt.

    Bútor: egy három személyes kanapé, vagy inkább két-három különálló fotel, egy kisebb kávézóasztal féle és egy másik, amin a TV állhat, illetve a center és az erősítő nyugodhat, mellette lenne még egy PC egy nagy passzív fémradiátorral. De kb. ennyi. Semmi ruhásszekrény, könyvespolc, fali festmény. Csak a levegő, és aki bejön.

    Hangszórók tekintetében most a Dali cuccokkal szemezek. Egyelőre csak egy pár Zenzor 1-esem van, várom hogy hirdet-e majd valaki olcsón Zensor 5-öst. De még az is lehet, hogy a végén 4db Concept 6 lesz itt, mert stabilabb az álló hangfal, mint az állványos, illetve jobban is szólnak (és amúgy sincs rendes állványom, amivel árban is majdnem ott lennék, csak a kisebbik szobába először 4db polcsugárzót vizionáltam a meglévő polcokra, mielőtt kivitelezhetetlennek bizonyult az ötlet).
    A centert viszont el akarom hagyni, ha tényleg 4cC6 lesz. Ilyen kialakításban nem látom túl sok értelmét. Ez sem túl nagy szoba, hogy messzire lehessen pakolni a frontokat a centertől és nem is kell tehermentesíteni azokat frontokat. Vagyis talán előbb lenne Concept 8 a front a C6 surrond mellé, mint 4xC6 és center is.
    A sub még sehol, majd ha már van minimum 4 hangfal és min 50"-os TV.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dorian #27342 üzenetére

    Akkor Zensor 5 vagy Concept 6 megy előre, azzal egyező szériás centerrel (előbb frontokat veszek), surround-nak pedig marad a Zensor 1, majd összeütök alá valami használható állványt.

    Amúgy miért olyan fontos a center?
    Ránézésre a két front is képes ugyan azt a térérzést adni, mint a front+center, csak nehezebb elhelyezni, mert vagy a TV alá vagy fölé kerül, nem fejmagasságba, illetve "polcra", nem magában áll, vagy állványon... Szóval vert helyzetből indul, mégis erre akarjuk bízni a legtöbb hangot, ami mehetne egyenlő arányokban a frontokra, amik jobban állnak letalpalással és méretlehetőségekkel is.

    Én is szivacsra gondoltam, csak az a kérdésem, hogy milyen szivacs az, ami már egész jó eredményt ad, de még elég olcsó, hogy kitapétázhassak vele egy ekkora szobát.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #09634560 #27347 üzenetére

    Ebben a szobában minden felület sík. :DDD
    Nincs benne egy szál bútor se, és nem is nagyon lesz. Raktár volt, most üres.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Oldfighter #27357 üzenetére

    Ha a tojástartó elég jó, az "csodás", mert abból gyakorlatilag ingyen hozzáférnék annyihoz, amivel akár tetőtől talpig ki lehet tapétázni az egész szobát, csak a ragasztót és a kétkezi munkát kéne megfizetni (de ha nagyon unatkozom akár én magam is megcsinálom).

    A padlót puha fával gondoltam burkolni, mert az nő kint az erdőnkben és van hozzá fűrész (vagy pár láda sörért dolgozna valaki, vagy nekiállnék én "parkettalapokat" gyártani).

    Persze elég idiótán nézne ki, de ebbe a szobába csak olyan lépne be, aki képes felfogni, hogy itt a funkció dominál mindenek felett, ezt követi az ár, az esztétika pedig sokad rangú. Ez nem nappali vagy hálószoba, hanem erre berendezett helység lenne.

    A költségeket azért is kéne minimálisan tartani, mert ez lényegében a szüleim háza, én már valószínűleg csak addig leszek itt, míg végre átcsusszanok az egyetemen. (Ez vélhetően még egy év + míg találok munkát a szakmában + talán megyek Msc-re, ami másik két év. Ebből most egy évet sokat leszek itthon, mert alig van már tantárgyam. Ha utána tovább maradok diák, akkor már csak hétvégente jövök ide, bár elég sok az..) Aztán vagy használnák ezt ők is hasonló célra öreg korukban, vagy lezárnák, mint ahogy most is üresen áll.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gombinyó #27437 üzenetére

    Totelnél jó pénzért bevállalták volna a fw frissítést rajta

    Ha van rajta külső RS232 port, akkor otthon is meg lehet csinálni vagy egy ~3000 Ft-os USB -> RS232 adapterrel (csak vigyázni kell, hogy abból a legtöbb ma már low power, de ez még 12V) vagy gyártani kell egy passzív COM port -> RS232 adaptert pár száz forintból (közvetlenül a PC alaplapjára köthető az egyik vége, a másik megy az erősítőbe). Én az utóbbi megoldással frissítettem magamnak az AVR-2808-at, mikor még attól féltem hogy ott a gond (aztán kiderült, hogy a szobában van a hiba, de legalább rászántam magam, hogy frissítsem :DDD).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Normális tendencia az, hogy így január elején nem igazán jön semmi jó használt hangsugárzó vétel itt aprón vagy AVX-en? Épp abban bíztam, hogy most szemetelik majd ki a régi dobozokat azok, akik bevásároltak karácsonyra.
    80-100k körül keresek jó vételt két álló frontból (ha nagyon jó áron van, akkor akár picit többért).

    Közben nézelődök kicsit más árkategóriákban, alatta és felette is, és próbálok alkudozni, de csak kiborítanak. Nettó listaáron kínálnak használt cuccokat, és nem engednek belőle. Mikor kíváncsiságból mondom nekik, hogy jó, akkor számítsanak be nekem valamit az én használt cuccaimból hasonló értékbecslési metodikával, akkor kiderül, hogy nekik mások használt cuccai szart sem érnek (még egy reális árat se), csak az övé van aranyból továbbra is x év használat után. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    (#28082) gyurczy

    Tényleg nem tűnik rossz ajánlatnak. De azért még nem rohanok érte.
    A Magnat cuccairól még nem sok jót hallottam és kiállított példányhoz mérve (ki van emelve a leírásban, hogy hiányos csomagolású és karcos lehet, így gondolom az is, tehát nem vigyáztak rájuk úgy, mint egy magánszemély otthon a saját hangdobozaira) ez már nem olyan hatalmas árengedmény (nem is kevés, de még nem az a HÚHA, gyerünk érte!...).

    (#28084) Dorian

    Kösz a tippet, ez tényleg jónak tűnik. :R
    Bár elég messze van, egy napom és min. 10k-m rámenne a szállításra. Illetve most alapvetően frontokat akarok (van is már polcsugárzóm surround-nak, de ha lehet, inkább azt is állóra akarom majd cserélni később - legalábbis próbaképp), az eladó pedig nem szívesen bontja meg, így csak az álló párt arányosan már közel sem olyan olcsón adja, mint ahogy a szettet akciózta újabban (úgy írta, hogy a legutóbbi minusz 20k kapásból ugrik, és amúgy is kemény a frontok árképzése, mert fél, hogy a többi rajtaragad).
    De azért írtam neki, majd meglátjuk. :K

    (#28089) axwel18

    Akkor kicsit félreérthetően írtam.
    Azon akadtam ki, hogy a saját használt eladó cuccokat gyakorlatilag nettó listaáron akarják eladni, alkut nem tűrve, ha pedig kérdezem mennyiért számolnak be nekem valamit, azt keményen a használtpiaci ára alatt (tehát nem csak a bolti ár alatt) tartották volna reálisnak. Tehát nem egyszerűen csak butuskák/nyerészkedők, hogy a használtat is listaáron próbálják eladni, hanem már-már pofátlanok, miközben kikérik maguknak, ha te próbálsz alkudsz náluk.
    Ami nekik használt, az még szinte új, ami neked használt, az már töredékét éri a bolti árának.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák