Új hozzászólás Aktív témák

  • Peak

    addikt

    válasz python1 #3594 üzenetére

    :R

    - Az audio CD mp-kén 75 sectort, sectoronként 2352 byte adatot tartalmaz ( 44100 (mintavétel) x 2 (csatorna-stereo) x 2 byte )
    - Ez a mp-kénti 176400 byte az, amit a CD lejátszó DAC-ja analog jellé konvertál
    - Ez a 176400 byte nyers adat az, ami a WAV konténer fájlba tisztán belekerül.
    - Pl. ez az a nyers digitális jelfolyam, ami megjelenik egy S/PDIF kimeneten is.

    - A forrás 3 sávja kb. 209millió byteot tartalmazott (kb. 15 perces)
    - Az audio CD lemezt egymás után 5x olvastattam be az EAC szoftverrel .WAV fileba a Samsung meghajtóval.
    - Mind az 5 másolat (5x3 db WAV file) 100%-os egyezést mutatott.

    Ezek után az Optiarc DVD íróval kiírtam ezeket a WAV fájlokat úgy, hogy AUDIO CD szerkesztést kértem a Nero 11-től, és az írás módját RAW-DAO/96 módra állítottam (ez fontos lépése a jó másolat készítésnek)
    Az alapanyag a Verbatim CD-RW lett, 74 perces lemez.

    Majd ezt a lemezt a 3. meghajtóban ( notebook - Slimtype ) ismételten az EAC szoftverrel beolvastattam szintén 5x egymás után, és összehasonlítottam a már "másolt" .WAV fájlokat az eredeti forrásból a Samsung által készitett .WAV állományokkal, történetesen éppen a Total Commander File-compare funkciójával.

    Ezen .WAV állományok is 100%-os egyezést mutattak egymással, minden "eredeti" WAV a "másolt" WAV-val.

    Én nem írok konklúziót vagy véleményt.
    Csak elmeséltem.
    :R

    Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

Új hozzászólás Aktív témák