Új hozzászólás Aktív témák

  • NoX

    senior tag

    Vettem egy ilyen házimozi szettet:
    Yamaha RX-V4A + Monitor Audio MASS 5.1 (2G) házimozi szett

    A problémám vele, hogy a mélyet alig hallani, egyszerűen mintha be sem lenne kapcsolva. TV adásoknál meg még annyira sem, de természetesen próbáltam Netflix-szel, zenékkel és 4K kölcsönzött lemezekkel is.
    Én dübörgő basszusokhoz vagyok hozzászokva, ennél még a 2.1-es LG SH5 soundbar-om is több mélyet adott.
    Átvittem egy haverhoz, akinek talán eggyel korábbi Yamaha erősítője van, és ott sem igazán tudott megszólalni. A beállítások majdnem ugyan azok voltak, mint nekem.
    Az ő mélynyomója (Harman Kardon HKTS 16 BQ 5.1) pedig dübörgött rendesen. Igaz az a mélynyomó 200W-os erősítővel rendelkezik, míg a Monitor Audio "csak" 120W-tal.

    Akkor kezdem el érezni a mélyet, ha a mélynyomó hangerejét 65-75%-ra rakom hátul, az erősítőn pedig +10.0dB-t adok neki, ami a maximum. Ekkor van olyan hangja, mint ismerős mélynyomójának alapból. De akkor innentől nem nagyon van feljebb nálam. Ez normális? :F

    Minden eszköz az erősítőbe van dugva, és onnan egy minőségi kábel megy a TV eARC-jába. A TV-n be van kapcsolva az eARC és a hang áteresztés.

    Mi lehet a bibi? Süket még nem vagyok :)
    A két mélynyomó különbség hangerőben egyértelmű volt ugyan azokkal a beállításokkal ugyan azon az erősítőn.

    Beállításaim:

    Mélynyomón:
    - Power On
    - Phase 0
    - EQ Movie
    - Crossover 150Hz (max)
    - Volume 50-60%
    - Input LFE (minőségi sub kábellel)

    Erősítőn: YPAO hangoptimalizálás után
    Configuration:
    - Subwoofer Use
    - Front Small
    - Center Small
    - Surround Small
    - Crossover 120Hz
    - Subwoofer Phase Normal
    - Extra Bass Off
    - Virtual CINEMA FRONT Off

    Distance:
    Front L 2,95m
    Front R 3,00m
    Center 2,75m
    Surround L 1,20m
    Surround R 1,30m
    Subwoofer 4,10m

    Level:
    Front L 0.0dB
    Front R -2.0dB
    Center +0.5dB
    Surround L +0,5dB
    Surround R +1,0dB
    Subwoofer +2,0dB

    Equalizer
    EQ Select Off

    Többet vártam volna ettől a szettől, így most egy kicsit el vagyok szomorodva. :( Harmatgyenge, mély nélküli élmény.
    Az erősítőn a legújabb firmware van: 1.31 (még nem is listázza az oldal)
    18nm-es nappali, plusz 5nm-es konyha oldalirányban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák