Új hozzászólás Aktív témák

  • Gtaati

    őstag

    Helló Mindenki!

    Segítséget és tanácsot szeretnék kérni. Eddig az onkyo tx-nr676 erősítővel használtam egy heco 5.0 szettet. Most próba kedvéért a lakásba szereztem egy aktív ládát, hogy mennyit változtat az összképen, illetve kipróbálni hogy a lakás nappalijában egyáltalán szükség lesz-e rá. Mivel még nem volt aktív ládám így az erősítő oldaláról, illetve a láda állítási lehetőségeben/-ről kérnék segítséget. Eddig ugye úgy használtam, hogy a frontok mindent megkaptak(full band ha jól emlékszem) illetve 5.0-ra volt állítva az erősítőn a beállítások, ez mellett lehet állítani a center, hátterek frekvenciáját, illetve a láda vágási frekvenciáját 80-120hz-ig, illetve van doublebass on/off gondolom ez az h a frontok és a láda is megkapja mélyet. Most h van a próba láda akkor az erősítőt állítsam át 5.0-ról 5.1-re, a láda vágási frekvenciát régebben itt többen a 120hz-t javasolták, a frontokat ilyen esetben fullband-ről állítsam 120hz, re vagy elég ha a ládához tartozó vágási frekvencia be van 120hz-re állítva az erősítőn, illetve a doublebass on vagy off? Hát ezek lettek volna az erősítő beállításaihoz tartozó kérdéseim...

    A ládán van egy phase kapcsoló 0-180 fok két állású, illetve a Lowpass potméter 160hz-ig, gondolom ha az erősítőn 120Hz lett megadva, akkor a Lowpass potméter is legyen 120hz-re állítva, illetve a Phase kapcsoló 0 vagy 180 fokon legyen?

    Hát ezekben a kérdésekben szeretnék segítséget kérni. Köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák