Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Itthon már van egy jó szereverem ( OMV5 + docker konténerek @ J4105-ITX+8GB ram+SSd-n a rendszer + 2-4TB HDD) , viszont a fontosabb képeimet és adataimnak gondoltam tárolnám vagy nálam még egy másik eszközön ami kb 2-300GB-nyi fontos adat.
    Ez az eszköz nem biztos hogy véglegesen nálam lesz , ha gond lenne a mostani géppel pl: HDD lehal, villámás ,stb) akkor a nagyon fontos rész megmaradjon másik eszközön.

    Erre keresek hardver-t én az alábbiakra gondoltam:
    - Árban max olyan 30k-ra
    - Csak a NAS-ról lévő 2-3 mappaszintkronizációra kellene
    - Van saját domain-em lehet netre kiengedném
    - mindenképp kis helyet foglaljon, pl: ITX gép vagy ARM board.
    - Oprendszernek valami Linux ( Ubuntu|Debian|Armbian) vagy épp Xpenology lenne
    - 1TB-os HDD-m adattárolásra már van, ami 2,5-es noti HDD

    Ennyi pénzért az alábbiakra gondoltam:
    - ARM boxot (S905x2 ) esetleg rpi 4-et(4GB) melyen armbian,linux,omv akármi futna
    - x86-os NUC-ot 4GB rammal : pl: N3160,J3160, J1900
    - Esetleg DIY ITX : J1900\Q1900 gép, E350M1 vagy valami integrált lapos használt kisgépet

    Ezenkívül van bármilyen olyan megoldás amit előnyben részesítetek?
    Felhő szolgáltatást néztem - tudom nem ez a topic - de ha bármi plussz programot akarok futtani az nem jó megoldás vagy ha nő a tárhályem akkor már a csomagban oylan jól nem jövök ki.
    Esetleg még használt 1 lemezes Synology/qnap Nasokat nézegettem realtek procival hátha használtan 30k környékén :p.: Qnap TS-128A

    Minden olyan HW-t támogatok amin egy alap linux + Docker fut, mert manapság ezt támogatom/részesítem előnyben, mert itt tényleg bármit feltehetek az eszközre amit választok, csak az adott architekrúta vagy épp a konténerek támogatottsága az ami hátráltat. pl: ARM-re kevesebb image van dockerben.

    Nekem itt a max 30k, kis helyigény és kis fogyasztás ami nagyon számít, illetve hogy a 1TH-os HDD-m fel tudom e használni vagy sem (küólső USB3.0-s Orico házam is van hozzá)

    Segítséget előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák