Új hozzászólás Aktív témák

  • Robb202

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék építeni otthonra egy szervert. De mivel nagyon megtetszett a dolog praktikussága ezért hosszútávon elég komolyan szeretném venni a dolgot. Ez azt jelenti hogy folyamatosan szeretném bővíteni.

    Több funkciót is ellátó szerver megtervezése a célom, de úgy érzem van rengeteg sötét folt szerver fronton ami még nem világos számomra.

    Funkciók: Fájl szerver (beleértve: torrent, filmeket innen játszanám le rengeteg kép adat tárolás és multimédiás anyag tárolása), kisebb renderfarm, webszerver (magam részére), mailszerver, videóvágás, nyomtató megosztás.

    fájl szerver elképzelés: folyamatosan bővíthető legyen.Ehhez milyen alaplap kell. Rengeteg multimédiás anyagom van, nagy felbontású képek, nyers anyagok amiknek a tárolása sok hdd-t igényel hosszútávon. Milyen számítógépet igényel a feladat? Láttam 12-16 portos raid kártyákat 99-200 dolcsis áron, de ezek maguk végzik a lemezműveleteket vagy komolyan terhelik a processzort? Ami fontos nem szeretnék raid tömböket, minden HDD mezei maga legyen. Általában fotok1, 2 etc... nevezem el a vinyokat. Vagy érdemesebb raidban gondolkodni?
    A bővíthetőség fontos és az is hogy a sok HDD-t miben tudnám tárolni? Mivel a későbbiekben 20-30hdd-ről beszélünk ami csak bővülni fog. Ennyi HDD-t egy mezei alaplap és gép elbír? Ehhez hány GB memória kell? Vagy érdemesebb több gépre szétosztani a feladatot?

    renderfarm: Régen még processzorokra esküdtem volna, de manapság érdemes-e videokártyákból álló renderfarmot készíteni? 3d-s programokat használok és videóvágáshoz is kellene konvertáláshoz rendereléshez géperő. Abban viszont nem vagyok jártas hogy videókártyákra vannak-e már render szoftverek. Illetve hol lehet kiszámolni azt hogy egy hd anyaghoz hány gép kell nagyjából hogy cirka egy 1-5 perces anyagot 1 óra alatt ki tudjon tolni magából. Illetve sok sok kisebb gépet hogyan lehet vezérelni. Számomra ez örök rejtély. Gondolom biztosan nem úgy hogy az összeshez bejelentkezem és egyenként állítgatom be őket.
    A videóvágást érdemes szerveren végezni, vagy inkább saját gép? Videóvágáshoz gyors tároló kell, ssd vagy raidolt hdd-k?

    Be tudom állítani a saját domainjeimet a szerveren, úgy mint hogy webszerverként üzemeljen? Ehhez mire van szükség? Mailszerver szintúgy.

    Operációs rendszer: Windows szerver 2008 R2 lenne. Nem warezolt darab. MSDN-es hozzáféréssel elérhető számomra. Azért is Windows mert gyakorolni szeretném a windowsos hálózat építést. Lehet hogy vicc de engem ez most érdekel :)

    A kérdésem, hogy hogyan kell egy (számomra igen bonyolult) szerver rendszer megtervezésébe belevágni? Mivel alapból több számítógép lesz (feltételezem) ezért nem világos számomra, hogy mindegyikre kell feltenni egy win server 2008-at?
    renderfarmoknál hogyan kell ezt?

    Tárolás: Hogyan érdemes? U rackekben vagy mezei házak?
    gépek: Milyen gép rendszer legyen? Xeonos vagy sima desktop is elég.
    hálózat: 10 gigabites hálózatot tervezek. Mennyire megfizethető ennek a kiépítése?
    kliensek száma: 2-3 gép
    vendég kliensek: 1 gép
    TV: 2 darab. Kérdés kell-e kiegészítő PC a tv és a szerver közé.
    fogyasztás: mennyire lehet leszorítani egy ilyen komplex rendszer fogyasztását? Mire számítsak? A renderfarmnak nem kell éjjel nappal mennie. De számomra talány hogyan lehet több gépe egyszerre feléleszteni és kikapcsolni.

    Kérlek segítsetek, biztos lesz jó pár kérdés még. De előre is köszönöm, fogjunk bele :)

Új hozzászólás Aktív témák