Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissmu

    csendes tag

    válasz shalafi66 #4393 üzenetére

    én is itt akadtam el és adtam fel pénteken, de ma meint nekikezdtem...

    2 féle képpen néztem:
    1. az 1kohmos ellenálláson eső feszültséget mértem az nagyjából 90hz környékén volt a legnagyobb. kiszámoltam hozzá a √R0*Re és próbáltam megkeresni, de nem találtam az alsót! csak a felsőt úgy 120 hz környékén lefelé valahol a 20hz környékén lett volna a megfelelő pont ami hát eléggé nem ok. de a feszültségmenet sem volt olyan mint amit vártam. itt arra gondolok hogy elméletileg a rezonanciapont egy csúcs hegye, ahonnan nagyjából szimmetrikusan csökken az ellenállás. itt ekkor nem ezt tapasztaltam.

    2. a hangszóró kapcsain mértem a feszültség különbséget. akkor kaptam a korábban leírtakat. minden úgy változott ahogy annak változnia kell, csak maga a rezonanciapont volt túl alacsonyan. itt tisztán látszott az adatlapon látható csúcs, csak máshol...

    lehet a doboz valamiféle frekvencia vágásába futottam bele az első esetben, hát fogalmam sincs. kimértem a műszereket hogy a 30-200 hz tartományban együtt mozognak-e, úgy találtam igen. erre azért volt szükség mert a 10v meglétét folyamatosan mértem a 20-100 hz tartományban. másik aggodalomra okot adó momentum az ellenálláson mért feszültség, és a hangszórón mért összege több volt mint az erősítő kapcsain mért. ez egy csöppet ellentmond a fizika törvényeinek, de gondoltam "apróságokkal" nem foglalkozom:)

  • kissmu

    csendes tag

    válasz shalafi66 #4393 üzenetére

    ez alatt mit értesz?

    "Mélyközépre olcsón a H2000 160-180mm-es hangszóró elég tűrhetőek. Drágán nem tudom, ahhoz méregetni kéne."

    megveszem kimérem, kidobom mert gagyi, veszek másikat kimérem...
    csak vannak amik jobbak szoktak lenni mint az átlag.
    meg a h2000 nél is van pár féle hangszóró ebben a tartományban. mégis melyiket??
    igazat megvallva egy kicsit idegenkedek a habszélű hangszóróktól...

Új hozzászólás Aktív témák