Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fero02

    veterán

    válasz shalafi66 #12016 üzenetére

    Az egész interneten gyakorlatilag Te vagy az az egyetlen ember, aki szerint a h2000 van mindenek felett (100k hangszórók alatt tuti), hiba gyakorlatilag nincs; ha van is, az csak véletlen, mer éppen akkor nem értettek Fehérváron a hangszóró gyártáshoz, vagy éppen akkor álltak át, vagy szar volt az alapanyag, vagy hülye a másik és ő tette tönkre...

    És most ha nem haragszol meg, akkor átváltok én is olyan beszélgetési formába, mint ahogyan azt Te szoktad tenni: kiragadok 1-1 részt a szövegből és elkezdek rajta lovagolni, megcsavarni kicsit:

    egy braun membrános hangszóró a maga 20Hz alatti rezonancia pontjával nem hasonlítható össze, de még csak egy lapon sem említhető bármelyik SAL-féle szerencsétlen kínai ipari hulladékkal. És akkor még csak a T-S paramétereknél vagyunk, nem néztük a dinamikus viselkedést, impulzusválaszt, stb.

    A braun membrános hsz 30Hz alatt gyakorlatilag megszűnik létezni. A membránja jár, mint fing a gatyában, hangja pedig 0. Vagyis van, az a gyárilag is meglévő hang, ami ugye teljesen normális. Amúgy nem kell ferdíteni, az eredeti téma a hulladék ragasztás volt, semmiféle TS paraméterről nem volt szó és nem is kell belevonni.

    Egyrészt, ezt te nem tudod megítélni, mert nem értesz hozzá, másrészt nem látod át, mert az évi 10 000-ből jutott neked egy darab, aminek a ragasztása 4 év után merészelt a feszegetéseid hatására elválni.

    És amúgy Te ki vagy (vagy inkább kinek érzed magad) a világegyetemben, h elbírálsz emberi tudásokat? Milyen jogon mondod azt, h nem értek hozzá? Légyszíves mutass nekem egy hivatalos okiratot arról, h Neked mások által is elismert tudosod van erről a témáról. Azt honnan szeded, h én feszgettem szét a ragasztásokat? Vagy szted minden nap kivettem a dobozból és jól megnyomkodtam a pillét, h minél hamarabb szétjöjjön? A szélen pedig látszódik, h semmirekellő palmatex-el volt ragasztva, mert éppen nem értettek fehérváron az új technológiához, de azért hiszeműen rásózták a vevőre majd csak jó lesz alapon. És sajnos csak az itteni fórumon belül bukik a matekod, ugyanis 10 000-ből 2 hulladék braun van.

    a H2000 mélyhangszóród ugyanis tartósan, éveken át jó volt.

    Újkorában is észrevehető és zavaró hangja volt, amit anno jeleztem is feléd, de megnyugtattál, h az így a jó. Tényleg jó. Ez a folyamat, amin elindult a hangszóró ez nem múlthéten kezdődött el. Tehát a 4 év üzemidőből lehet már 2-3 éve folyamatosan romlik az állapota külső befolyásolás nélkül.

    Valahogy úgy hiszem elveszett az egyensúly nálad kissé.

    Lehet, de talán oka is van, amit érdemes lenne kicsit megvizsgálni. De persze, ez is az én hibám.

    Nos, én nem érzem akkora problémának, hogy egy évekig jól működő, általad is megfelelőnek tartott hangszóró egyszercsak meghibásodik, és akad egy hozzáértő kedves ember aki nem kímélve munkaóráit, kifejezetten méltányos áron, az eredetitől jobb állapotba hozza. 2000,-Ft nem pénz egy 250mm-es javításánál, egy Preludium mélyközép habszél-cseréje többe kerül.

    Nos, számomra pedig ez nem elfogadható. Azért vettem anno SAL helyett H2000-et, mert úgy gondoltam, h nagyságrendekkel jobb tőlük. Tévedtem. Mások is, ez vígasztal. De köszönöm kedvességed és segítőkészségedet, de inkább átadom másnak a lehetőséget.

    A cipős hasonlat nem csak hasonlat, attól jóval több, olyannyira, hogy ez áll gyártási technológiában legközelebb hozzá.

    Akkor a fehérváriak próbálják ki magukat cipő gyártásban, hátha ott nagyobb sikereket fognak elérni. Nálam egyelőre a Wink szintnél vannak.

Új hozzászólás Aktív témák