Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz Mikisys #30374 üzenetére

    Ez egy ésszerű és nagyon költséghatékony javaslat, köszi. Ráadásul a beszerzés és megépítés is problémamentes.
    A közép hangszórókkal igazad lehet. Számomra nagyon fontossá vált (vagy volt is?) a középtartomány teteje és a magas alja. kb. 1-3 Khz. között. Amit a tervezett váltási frekvencia esetén nagyrészt a közép hangszóró biztosít.
    Ezért (is) erőltetem a 3 utast, hogy a közép hsz-nél ne legyen szempont milyen mélyre megy.

    Bevásároltam a Macrom mos.5 hsz-ból és a problémái ellenére nagyon tetszik a tiszta, részletező és természetes hangvisszaadása - főleg ének és beszéd hangra tekintettel. A hatás fokozódik kis mértékben, ha 2-4 db van egy hangsugárzóban. Valami ilyesmi hangzást keresnék közép hsz-ban, de csak vaktában tudok lőni, mert a gyári adatok pont azt a részt nem mesélik el nekem, amely a hangszóróknál a szubjektív érzetet keltik. 5"-osban nem is találtam megfelelpt, pedig lehet erre kéne költsek többet.

    És akkor a vicces szempontok:
    - a Macrom mos.5 esztétikailag nem tetszik a fényes felülete miatt
    - a Macrom mos.5 külső pereme nem kör alakú, van 4 füle, ami nekem problémás a süllyesztés elkészítése miatt
    - SB20PFC30-8 - külső pereme nem kör alakú, (enyhe ovál), ami nem csak a süllyesztés elkészítését nehezíti, de ha pontatlanra sikerül, akkor a tömítettséggel is gondok lehetnek. Ráadásul nem is tetszik hogy ilyen alakú, a régi orionos időkre emlékeztett.
    .
    hopp... az Orionba is dolgoztam kis ideig, de a TV részlegen.

Új hozzászólás Aktív témák