Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz lemmy71 #65224 üzenetére

    Szerintem túlgondolod ezt a dolgot. Leírom én , hogy csinálnám, aztán úgy is azt csinálsz amit akarsz. :D
    Egy behálózott kb 10 cm vastag munkabeton. Amire szépen felhordasz földnedves cementtel bekevert (homok, kvarchomok, sóderból kirostált naon aprószemű szóval az a nem kavicsos része) rárakod a követ és beütöd gumi kalapáccsal. Közben használsz vízmértéket, és minimális sört (ez utóbbit belsőleg). :) Amikor kész vagy akkor szépen bespricceled (slagból) vízzel, tűző napsütéstől és fagytól takarással véded, két napig nem mész rá, csak időnként módjával meglocsolod. Aztán fugázó homokot söpörgecc közé, de nem vibrálod.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • Dani_kp

    őstag

    válasz lemmy71 #65224 üzenetére

    Véleményem szerint a zúzott kő és rá a sóder bőven elég és én ezt döngölném át. Majd, ahogy írták egy egy hosszú egyenes léc, rá egy vízmérték és lehet letenni a köveket, amiket én gumikalapáccsal ütnék a "helyükre". Ahol kell, ott nyilván lehet még alápótolni a sóderből.
    Miután lent a bazaltkocka és azon már nem mennék keresztül semmivel. Ha az alap le van döngölve, az nem fog már süllyedni neked.

    Itt van/volt a mi kerti sütögetőnk. Sajnos nem lett szép, mivel vízmérték nélkül, csak bagolyszemre lett belőve :DDD .
    De például nincs is neki tükör kiszedve és csak vakolatos, vályogos törmelék lett alátöltve a téglának, hogy a "terasz" betonjával szintbe legyen. Igaz azóta fel lett szedve, mert kerítés lett építve és kellett a tégla, de amíg lent volt sehol nem süllyedt meg, pedig ez a hátsó rész nagyon nedves volt állandóan.
    [kép]
    [kép]

    De például, amit fater csinált maguknak otthon, ott körbe lett lerakva a tégla és Ő még törmeléket sem rakott alá, se sódert se semmit. Egy lapáttal megcsapkodta a földet, hogy kemény legyen az alapja és csak lerakta egymás mellé, a végén meg cementes vízzel lelocsolta.

    https://ingatlan.com/33821564

Új hozzászólás Aktív témák