Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #21100 üzenetére

    "Ha a sebességre mész, akkor a krimpelő sem játszik, mert hidraulikus gyorsprés krimpel illetve nyomja bele a kábelt, amibe a paraszt csak beleszórja a csatikat/kábeleket és meghúz egy kart..."
    A gyorsprés árán egy kínai paraszt 30 évig nyomkodja nekem össze kézi krimpelővel.
    De ha már gyorsprés, akkor a késes molexből 2-3 db a sablonba, és 8 vagy 12 vezetéket összenyom egy mozdulattal, plusz azonnal méretre vágja a vezetékeket is. Ez 8 vagy 12-szer gyorsabb, mint az érintkezőnkénti krimpelés.

    "De bizony a szabvány megköti a kábelek minimális átmérőjét az egy szálon átvihető maximális terhelést is."
    Az ATX design guide bizonyos vezeték-keresztmetszeteket előír, de sokat csak ajánl. Vagyis el lehet tőle térni. Az egy vezetéken átvihető áramról vagy teljesítményről nem rendelkezik, csak tápáganként van ilyen előírás.
    Viszont a használható csatlakozókat előírja, és ezek a rányomós csatlakozók nem felelnek meg a ATX szabványnak.

    "Az általad felhozott kábelek 0,1mm-es átmérőkülönbség van. Az krimpleni és belenyomni is lófütty..."
    És belenyomáskor mi történik a szélső elemi szálakkal? Összenyomódnak, vagy elszakadnak? A 0.75mm2-esnél pedig lesz megfelelő kontakt egyáltalán?
    És annak utánagondoltál, hogy ezzel a módszerrel meg van-e egyáltalán a kábel keresztmetszetével megegyező érintkezési felület? Mert én azt is kétlem!

    "Gyakorlati szempontból nincs különbség, mert a NEM mindkét esetben áll... Tehát akkor se húzhatod ki ha lehet, és akkor se, ha nem lehet... Irreleváns..."
    Értem, tehát Mo-on a gyakorlatban kábítószert sem LEHET vásárolni, mert nem SZABAD árusítani :F

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák