Új hozzászólás Aktív témák

  • geprombolo

    senior tag

    válasz moha21 #8848 üzenetére

    Sok kondit kisütöttem már rövidrezárással, de el még nem pukkant egy sem ettől, igaz, nem is csináltam tesztet egyikkel sem, hogy meddig bírja az ilyetén gyűrődést. Szükség esetén szerintem gond nélkül alkalmazható a módszer egyszer-kétszer, minden probléma nélkül. Ami szerintem az eldurranást okozhatja, az a többszöri sokkolás, vagyis töltés-kisütés (rövidzárral), aminek egyenes következménye lehet a túlmelegedés, valamint a túl nagy leadott áram miatt az elektrolit buborékokat bocsáthat ki, ami felgyűlik. Bocsi, ha hülyeséget írtam. Amúgy egyetértek veled, az ellenállással való kisütés a tuti nyerő, mert így vannak tervezve, legyen az akár egy égő is, vagy egy nagyobb teljesítményű ellenállás. A helyzet, hogy itt gányolók vannak, akik szeretik a "mi van ha?" dolgot, ráadásul ha valami kipattan a fejünkből, akkor semmi nem lehet akadály, az meg végképp, hogy épp nincs kéznél egy hagyományos izzó, így minden lehetőséget megtárgyalunk, még Pee13 csavarhúzóját is, a lényeg, hogy lehetőleg a kísérletező kedvű egyén ne hagyja ott a fogát...
    Tudod, szigszalag, gyorskötöző, dremel, cipőfűző a nyerők a fórum eme kis sarkában. :DDD Azért a helyesbítéseket megköszönjük :R

    [ Szerkesztve ]

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Új hozzászólás Aktív témák