Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    Üdv skacok

    Adott 4 db Logitech Z-5500 szatellit, amihez szeretnék csinálni állítható falikonzolt. Ugyanis a gyári felfüggesztés fix, nem lehet állítani rajtuk semmit! Ami hangzás szempontjából nem a legjobb megoldás. Szóval...

    Arra gondoltam, hogy a patkó alakú talpát körberajzolom egy 2mm vastagságú fémlapra, majd kivágom, és erre a lapra hegesztünk faterral egy megfelelő méretű anyát. És most jön a lényeg: Az oldalra, ill. fel/le mozgatást szatellitenként 2db ajtó pánttal oldanám meg úgy, hogy a két pánt csavaros szárát egymásra merőlegesen hegesztenénk össze. Mégpedig azért, hogy az egyik pánttal jobbra-balra, a másik pánttal pedig fel-le lehessen mozgatni a szatelliteket. Igen ám, de a pánt nem szoros, hanem gyárilag könnyen mozgatható. Ezt egy kis tákolással oldanám meg: Tekernék a "kan" részekre szigetelő szalagot, ezzel kellőképpen meg lehet szorítani úgy a pántokat, hogy a kb 1 kg-os szatellit ne fittyenjen le. Kissé ták/gány megoldás lenne, de kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy szerintetek mennyire lesz tartós ez a megoldás lefittyenés szempontjából. Illetve, hogy van-e ennél egyszerűbb megoldás. Nekem hirtelen ez a megoldás jutott eszembe.

    Am itt egy móricka rajz, mit is akarok csinálni:

    Szerk.:
    Am kissé tartok attól, hogy egy idő után majd mindig lefittyen a fel-le állítható pánt, akárhogy beszigetelőszalagozom a kan részt. Azért mégis csak közel 1 kg-ot fog tartani a 2mm-es fémtalp-pal együtt. Szerintetek? :F

    Szerk2.: A képen látható egy béta verzió volt. :DDD Közbe rájöttem, ha a két pánt szárát, ami egymáshoz lesz hegesztve... Szóval ha mindkettőt hosszába félbe vágom, és a kettőt egymásba teszem, akkor pont egy pánt szárnak megfelelő vastagságú részt kapok. :DDD Szóval így lesz összehegesztve. Ez lesz az 1.0-s verzió, ami esztétikailag is szebb megoldás lesz :K

    [ Szerkesztve ]

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Új hozzászólás Aktív témák