Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • evitiguF

    senior tag

    válasz Grózi #33295 üzenetére

    Üdv újra!

    Először is köszönöm a választ!

    A napokban kicsit tesztelgettem a rendelkezésre álló ventikkel, hogy mit nyer(het)ek azzal, ha esetleg többet rakok be a házba, illetve azok elrendezésével. Arra jutottam, hogy hűtésbeli teljesítményt alig nyerek. (nem is vártam, hogy 10°C-kal kevesebb lesz az érték, de amit én mértem, az 1-2°C.
    Így változott az elképzelés is, na meg utánaszámoltam a dolgoknak, és 10db SW3 beszerzése, az közel 80ezer magyar forint. :D na ennyit azért nem költenék erre.

    Így most a kérdésem az lenne, hogy igaz, hogy már négy éve volt, de talán még emlékszel a teljesítményre, hangra, arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményed a Cooltek CT-Silent 140-ről?
    Ezt lényegesen olcsóbban lehetne beszerezni.
    Ha pusztán a technikai adatait nézem, akkor az SW3-al kellene egy szinten lennie.
    CT Silent: 108 m³/h ; 14,0 dBA
    CT Silent PWM: 88,4 - 115,4 m³/h ; 6,8 - 15,2 dBA
    SW3 (PWM): 101.09m³/h ; 15.5dBA

    Mivel több kellene, mint amennyit alaplapról tudok szabályozni, gondoltam vennék a 3PIN-eshez
    illetve a PWM-hez egy ilyen szabályzót, csak még azt nem tudom, hogy melyik legyen. 3pin vs. 4pin.

    Illetve az egész függ attól is, hogy mit mondasz a ventire.

    Ami számomra fontos lenne, hogy idle halk legyen, amikor meg játszom, a hangfalak úgyis elnyomják a gép hangját.

    Segítséged előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák