Új hozzászólás Aktív témák

  • RazielZ

    csendes tag

    Sziasztok!

    Remélem jó topikban teszem fel a kérdést. A problémám az lenne, hogy 1 hete szétszedtem a Zalma Z9 Neo házamat, takarítás miatt. Leszedtem az előlapi paneljét is, miután végeztem óvatosan visszaraktam mindent (nincs eltörve semelyik műanyag rögzitő elem). Viszont hangosabbak lettek az előlapi ventik, először arra gyanakodtam, hogy a tengelyükkel lesz baj, vagy port ment bele stb. Kicseréltem a 2 ventit 2 db elfekvőben lévő be quiet! Pure Wings-re, ami még a gyári zalmanoknál is hangosabbak, de csak akkor ha be vannak csavarozva, ha a kezemben tartottam őket szinte hangtalanok voltak. Ergó, berezonáltatja a házat feltételezésem szerint. Szereztem gumicsavarokat a ventik rögzítésére, ez vmennyire csökkentette a zajt, de továbbra is hangosabb mint volt. Mindkét féle ventilátor a tápra volt kötve közvetlen, igyekeztem ellenőrizni, hogy nincs-e valami szabadon/eltörve ami rezeghet, de nem találtam semmi ilyesmit. A kérdésem az lenne, hogy valaki találkozott-e ilyesmivel, mit tehetnék (azon kivűl h leszerelem a 2 elülső ventit) hogy halkabb legyen? A segítségeteket előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák