Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz radi8tor #4916 üzenetére

    Természetesen az lenne a legjobb, ha etetni szabadna, de természetvédelmi területeken tutti engedélyköteles. Ahol meg én fotózok, az konkrétan egy halnevelde, és egyáltalán nem mind1, hogy milyen hal van bele telepítve. Meg akkor már földmunkálatok is kellenének, amit egy haltenyésztő cég nem hiszem, hogy megenged. Konkrétan az ennek a cégnek az egyik taván fotózok.
    Milliárdos forgalmak mellett miért is engednének földtúrást...

    Van rokon, aki csinált magának egy hobby tavat. Jó mélyre ásva, hogy ne legyen gond a vízzel... így konkrétan csak évi kétszer kell füvetnyírni, meg némi adót fizetni rá. 300-400k az évi fentartása. De a mély tó nem kedvez a gázló madaraknak.
    A sekély tavat meg pár évente babusgatni kell. Lehalászás meg nagy markolókkal össze vissza mélyítés, stb. :K
    Akkora költségvetésem nincs.

    (#4917) Chapel: gázló madarak nem buták. Félénkek. Nehéz a közelükbe férkőzni. Minél nagyobb madarak (kivétel a gólya), annál körültekintőbbek a hellyel kapcsolatban. Elég egy nagyobb zörrenés, és kiürül a tó azon szakasza.
    Kiskócsagok bátrabbak, de a szürke gém, fekete gólya, nagykócsag és az igazi vadkacsák nagyon félénkek.
    Külön üröm, hogy hozzá kell szoktatni őket a zárhanghoz. Ahhoz meg nagyon-nagyon sok kintlét kell, már-már életforma. :K

    (#4910) m3ss: nagyon szép. Kicsit hidegebb színhőmérséklet sztem jobban állna neki.

    (#4906) m3ss; (#4903) forceberg: képemről írtátok, hogy dőlős... kínosan ügyeltem a vázba épített vízszintezőre. A nagylátószög torzítása okozhatja a dőlés illúziót. Megpróbáltam visszadönteni, de akkor meg más elemek ferdültek el.

    (#4901) End-ru: Szép a háttér, meg a naplemente. A háttérben a karikák. A leányzó is rendben van. Az előtérben ez a lilás-rózsaszínes OOF virág... ez biztos ilyen színű? Az árnyékos részek eltérő színhőmérsékletűek.

    (#4891) Larry303: aranyos a baba. Ezt sugározza a kép.

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák