Új hozzászólás Aktív témák

  • Sucuka

    senior tag

    válasz Chapel #597 üzenetére

    Nos az igazság az, hogy eléggé érdekes témát vetettél fel, én is kíváncsi vagyok mások véleményére ezzel kapcsolatban, de ha már hozzászólok, leírom a magamét:

    Sajnos (vagy épp szerencsére) mi már egy olyan kor szülöttei vagyunk (szerintem itt a legtöbbünk) aki szinte kizárólag a digitális fotózás világába csöppent. Régen, amikor még nem voltak "ultragyors" autofókuszú, ilyen meg olyan többletszolgáltatásokkal ellátott kamerák, bizony egy-egy utcai, vagy épp riportjelenetet nagyon nehéz volt technikai hibáktól mentesen kivitelezni. Gondolj csak bele: focimeccs, lövőhelyzetben a csatár, és neked csak egy lehetőséged van: ráérezni, hogy hová fog mozdulni a játékos, és oda előre beállítani a fókuszt, ezzel szemben ma a követő, meg 3d fókuszálásnak köszönhetően, jóval könnyebb dolgod van. Ezen felül ugyebár még akkor nem beszéltünk a kompozícióról, fényekről stb, amire szintén figyelned kell.

    A hölgy egy kétaknás Rolleiflex géppel fotózott 6x6-os rollfilmre, ennek a gépnek felülnézeti keresője van, nem is túl egyszerű vele komponálni, főleg úgy, hogy nincs benne képfordító pentaprizma, mint egy tükrösben, vagyis te totál fejjel lefelé látod a képet. Nem tudom, hogy közületek próbált-e már valaki ilyen géppel fotózni? :)

    A továbbiakban a képekről néhány szót ejtenék meg, mivel annyira még nekem sem "kifinomult" a művészeti érzékem (hozzáteszem, hogy voltam a kiállításon, és nagyon tetszettek a képek, persze volt köztük olyan, ami nem nagyon fogott meg).

    Mindjárt az első képnél lázhatjuk a 3-as kompozíciót, ahol a képzeletbeli háromszög csúcspontjaiban a személyek találhatók: a fiatal pár, illetve a felettük lévő alak, valamint a mellettük lévő kocsis. HA erre a képre "ráilleszted" az aranymetszési spirált, már látszik is, hogy igencsak művészi kompozícióval van dolgunk. A kép mondanivalója sokat sejtet, hogy én mit látok benne, az már más kérdés, kinek-kinek mit mond szubjektíven. (nem tudom, hogy látszik-e, mit akarok mondani, de valahogy így):

    Fotó: Vivian Maier: 1953, New York, NY © Vivian Maier/Maloof Collection
    Fotó: Vivian Maier: 1953, New York, NY © Vivian Maier/Maloof Collection

    Hasonló dolgokat lehetne mondani szinte midegyik képéről, de inkább nem nyújtanám tovább ezt a hozzászólást :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák