Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t256

    őstag

    válasz dangerzone #161572 üzenetére

    Szia!

    Először is gratulálok a fogyásodhoz!

    Tömegnöveléshez alap az étrend. Ha 70 kg-ról indulsz, akkor 140 g fehérjére és ugyanennyi szénhidrátra van szükség. Igen ez csak 2 g/tskg szénhidrát. Ezt tartsd egy ideig és fokozatosan emeld. Gondolom nem akarsz zsírban visszahízni.

    1. Ha már fél éve edzel, akkor mehet az osztott edzésterv. Ilyenkor már kell 2-3 gyakorlat izomcsoportonként. Havonta érdemes egy-két gyakorlatot lecserélni. Kell a változatosság, hogy ne unjad. Valamint sosem tudhatod, hogy milyen gyakorlatra reagálsz jobban.

    Kiindulásnak [Ez] egy jó edzésterv. Nem baj, ha nem tudod végigcsinálni. Ha izomcsoportonként csak 2-3 gyakorlat megy az pont jó, lényeg, hogy hozzászokj a terheléshez. Én például bicepsznél még nem tudom megcsinálni a harmadik gyakorlatot.
    Hátizom edzésnél viszont most fogom lecserélni a nyak mögé húzást fűrészelésre. Attól jobban durran a hátam.

    2. A súlyokhoz hozzá kell erősödni. 60 kg helyett kezdd mondjuk 40-nel. A lényeg, hogy 3x8-10 ismétlés menjen úgy hogy az utolsó 2-3 ismétlés már nehéz legyen. Ha már könnyen megy, akkor növeled a súlyt vagy az ismétlésszámot.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • bigmasterg

    addikt

    válasz dangerzone #161572 üzenetére

    " es lenyegeben minden alkalommal ugyanazokat a gyakorlatokat csinalom ?"

    Teljes testes edzést úgy okosabb lenne, hogy minden edzésen más gyakorlatokat csinálsz, csak épp minden alkalommal kap "minden" izom.
    Tehát egy hét alatt megcsinálod nagyjából ugyanazokat a gyakorlatokat, mint a bontott edzés esetén, ahol egy nap egy izmot terhelsz.
    pl.: egy mellre végzett 3., vagy 4. gyakorlatnál nem tudsz már olyan súllyal dolgozni, mintha aznap az lenne az első gyakrolatod mellre.

    Illetve érdemes az összetett, alapgyakorlatokra építened az edzést.

Új hozzászólás Aktív témák