Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz brickm #37093 üzenetére

    Én négyezerért vettem itthon egy EMG LJ5-öt ami boltban, hát nem négyezer. A srác egy teljesen diy névtelen basszból szedte ki, amit angliából hozott üveggyöngyért. A nyakhoz volt begányolva egy humbucker helyére táp nélkül a hídhoz való single coil aktív pickup. Nem gondolom, hogy az akkora szerencse volt, hogy odaadta nekem négyért…
    Csomóan leszarják mennyi újonnan. Egyébként ezt szánom a Jantar-ba a hídhoz, ha készen leszek a nyakával.
    Én sem adnék 15-nél többet egy szett hangszedőért, tehát nem amellett kardoskodom, hogy költeni kell rá. Csak szerintem, aki keres az talál és ha van az olcsó új áráért olyan, ami újonnan egyébként drágább akkor szerintem inkább azt. Hogy jobb e az ízlés dolga.
    Én tipikusan az az emberke vagyok, akinek bőven elég lenne a kínai, de így hogy volt olyanom is már és elég régen használok drágát is azt mondanám inkább, hogy a drága EMG egyszerűen steril.
    Az pont az, ami.
    Nem ad hozzá, nem vesz el belőle. Ahogy szól a húr ha erősítő nélkül hozzányomod az állad a testhez pont azt hallod kierősítve. Ha szarul szól a gitár az pont olyan szarul szól kierősítve is. Olyan, mint egy gép. Ha másféle húrt teszel fel az pontosan annyival szólal meg másképpen, nem színez. Nem csinál semmit, csak erősít. És ez szerintem marhajó dolog.
    Szerintem a hangszedő ne döntsön el semmit. Ott a rengeteg típusú húr és válasszunk. Szerintem ez az egészséges. Mondom ezt úgy, hogy én sem vennék új árán EMG-t soha, mert annyit nekem nem ér.

Új hozzászólás Aktív témák