Keresés

Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #96302336 #1743 üzenetére

    már soxor leírtam, hogy nem passzol rá. a rampárok szélső része kilóg alóla.
    de szvsz nemigen kell nagyobb hűtés rá. még gyári hűtő mellett, csupasz ramokkal is jól húzhatóak, így sztem ez a hűtés is bőven jó...

    a voltmodnál nyilván nem érdemes túlerőltetni. általában azon a véleményen vagyok én is, hogy fölösleges extra fesszel kínozni valamit, amit nem arra terveztek. az extra fesz, extra melegedés megárthat és általában nem nyer vele az ember annyit, mint amennyit veszít.

    az egyetlen ami miatt most mégis ki akarom próbálni, hogy a GTX-en ugyanez a chip megy 1.4V-on. tehát ebből a szemszögből nézve az 1.4V még nem szabad, hogy problémás legyen. gyakorlatilag normális fesznek is nevezhetjük :)
    a melegedés a GT esetében szintén nem probléma. a 7800GTX-em 490-en 80 fokos volt. a 7900GT-t 570-en még nem láttam 50 fokosnak sem.

    tehát a gpu feszben és hőmérsékletben most bőven van annyi tartalék, ami miatt még egy ''egészséges'' szint mellett lehet moddolni.

    a nyák az egyetlen kérdéses pont, de ott sem hinném, hogy 1.4V-ig bármi lehet...

    a fogyasztási adatokról már írtam a véleményem. elvileg számolva a 200%-os fogyasztás jön ki, de továbbra sem tudom elhinni, hogy a GTX +30W-os fogyasztásából kiindulva a GT alapórajeles fogyasztása terhelve csak 60W lenne.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • rocket

    nagyúr

    válasz #96302336 #1743 üzenetére

    Itt [link] nem ir semmi mas problemarol rev3 felrakasa kapcsan, sot itt a hazat vagta szet nem a hutest :D

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Aktív témák