Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz echterion #85592 üzenetére

    "mert szerintem nem arról kell ennek szólnia, hogy vesz valaki egy csilivili egybebgazottkétévmúlvaehulladéknakvaló masinát és kiposztolja azokat a számokat, amit mindenki ismer már a tesztekből, aki betéved ebbe a fórumba"

    Ezzel azért vitatkoznék, mert a youtube-os tesztek meg a netes cikkek egy dolog (és sokszor fizetett hirdetések is...), de ide húsvér userek posztolják a score-okat, amik hihetőbbek valamilyen szinten. Ha 1x beküldi OK szerintem, a gond akkor van ha e-penis verseny lesz belőle és újra-és-újra jönnek ugyanazok a score-ok az őstagoktól menőzés gyanánt.

    A másik fontos dolog pedig az egyéb tapasztalatok, amire nem mindig térnek ki, ilyen a váz felületi melegedése hosszútávon (mennyire kényelmes a tenyérnek), mennyire hangos vagy milyen vinnyogó hangot ad a gép (ez sok tesztből kimarad), valójában milyen érzésre a váz tapintása stb... ezek legalább ugyanolyan fontosak, ha nem fontosabbak mint +1000 score valami benchben...

    Tehát azzal, hogy valaki vesz egy egy plug-and-play gépet (azaz egy bármilyen laptopot technikailag :D ) és ír róla, nincsen semmi baj. Értem én, hogy a gaming-et te "tuning"-ként érted, és nyilván valamely szinten ide is tartozik az OC de az extrém-tuning: faragás, mókolás, stb. már nem feltétlen.

    "Az is laptop, akár tetszik valakinek, akár nem."

    Hát, pedig abban a formában technikailag nem, mert nem hordozható. :R
    Ahhoz, hogy az legyen, az eGPU-t le kell csatolnia, és kell beletennie egy laptop gpu-t (ha nincs integrált, stb.)

    Wiki:
    1)
    A notebook és a laptop angol eredetű szó, az informatikában a hordozható személyi számítógépeket takarják. Ezek teljes értékű PC-k, az asztali változatokhoz képest a lényegi különbség a kompakt formai kivitelezésben és a hordozhatóságban rejlik
    2)
    Bár vita folyik arról, hogy a notebook és laptop szavak teljesen felcserélhetőek lennének − egyébként a laptop egy régebbi elnevezés –, a gyakorlatban (helytelenül) szinonimaként használják őket. A notebook szó szerinti jelentése jegyzetfüzet (notesz), ami a hordozhatóságra, kis méretre és a szövegbevitelre utal, a tulajdonos a hóna alatt, vagy hordtáskában viheti magával. Ezzel szemben a laptop szót a lap és a top szavak összevonásával alkották meg. (Jelentése kb. „ölbe való”, „ölbe vehető”)

    Namost egy egpu-s gépre ez nehezen mondható el.
    Másrészt meg desktop gpu score-ok megtévesztőek lehetnek a betévedt usereknek.
    Nem azt mondom, hogy boszorkány üldözés legyen, mert jót nevetünk a mókolásos történeteken, de ha egpu-s eredményekkel akar valaki vagánykodni, legalább egy felhívás jogosan elvárható lenne a poszt elején mondjuk (arról meg nyilván kár is vitatkozni, hogy egy egpu-s eredményt összehasonlítani mobilos gpu-s eredményekkel mennyire "fair"). Talán ezeket a score-okat több értelme lenne betenni a desktopos topikba és ott hergelni a népet

Új hozzászólás Aktív témák