Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz RM007 #60945 üzenetére

    Tavaly volt egy herpesz vagy baranyhimlo fertozesem.
    Arcon.

    Allitolag nagyon ritkan a baranyhimlo okozta ovsomor (varicella) kijohet arcon is. Gyerek koromban oltottak ellene, igy nem kellene hogy gond legyen.

    Semmi extra, kb a bal fulemtol a szamig volt par voros holyag. Nem is viszketett.
    Viszont a fogaimat is bedurrantotta (bal also allkapocs), es a fulem is szet akart robbanni, fajdalom csillapito nelkul aludni sem tudtam. Mar javaban covid volt, elmentem orvoshoz.

    Vertesztre kuldott, minden ertek jo volt. Gyulladas marker is. Feher es vorosvertest szam is jo. Fogorvos, ful/orr/gegesz, semmi. Kb hulyenek nezett, de azert kiirt antibiotikumot hatha segit. Evek ota nem volt antibigyo kuram, csak nem art alapon felirta.

    Ekkor meg semmi nem latszott, csak a fogfajas, de azt fogrontgen es fogorvos is kizarta. Meg ugye gyulladas sem volt.

    Par napra ra megjelentek a holyagok. Visszamentem, lehuztam a maszkot, rogton irta a virusellenes tablettat.
    Be sem engedtek a rendelobe ;)

    Az 1 het alatt lehuzta, azota sem faj a fogam....
    Ilyenrol meg hallani sem hallottam ( ovsomor vagy herpesz okozta fogfajas), de virus ellenes gyogyszer huzta le.
    7 szem 100 Euro. Meg jo, hogy itt ingyenes a gyogyszer ;)

    [ Szerkesztve ]

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák