Új hozzászólás Aktív témák

  • sabre18

    csendes tag

    válasz maximilian4 #25911 üzenetére

    Megjött az újként rendelt Zephyrus GM501GM-em (Media Markt akció volt, webshopból rendeltem, csak házhoz szállíttatni lehetett, boltban nem volt belőle, így nem tudtam személyesen megnézni), de valami nem stimmel vele, úgy néz ki, nem teljesen új.

    Gyanús jelek:
    1. A csomagolásban a gép kartondobozán belüli belső, 2. dobozán hosszú karc volt, és nem volt körbefóliázva (egy unboxing videóban másnál láttam, hogy így volt)
    2. A laptop alján, a gumilábakon minimális piszokfoltok, a matricáknál is apró, halvány benyomódások karcok.
    3. Csuklótámasznál pár pici, halvány maszatdarab
    4. A kijelző oldalán pici ujjlenyomatdarab
    5. A táp le volt körben ragasztva (a dugasz része is, amibe a villanykábel megy), de az átlátszó ragasztás alatt itt-ott apró porszemcsék (gondolom levették róla, aztán visszatették)
    6. Amikor felnyitottam (ennek a fenéklemeze kinyílik, a hűtésmegoldás része), és elemlámpával bevilágítottam, belül, a fenéklemez alján halvány, nagyon vékony porréteg
    7. Első bekapcsoláskor Windows 10 install indult (visszaállították vajon?) és rendben lement, de az event viewerben a Security résznél láttam 2018 májusi Logon és egyéb eseményeket (volt egy Event log clear is), illetve a C: meghajtón szintén májusi könyvtárak is vannak.

    Használtnak tűnik, a kérdés, hogy mennyire. Lehet, hogy ezért akciózták le...

    Opciók:
    1. Visszaviszem a Media Marktba, kiverem a balhét, cserét kérek (mi a garancia, hogy nem sóznak rám megint egy másik "új", raktári darabot, ami ki tudja hol volt?) vagy elállok (akció lejárt, mindenhol máshol még + 70.000, ennyit viszont nem költenék rá).
    2. Valahogy megpróbálom kitalálni, hogy mennyit használhatták (bár a porréteg belül minimális, de az biztos, hogy nem csak elővették pár perces megmutatásra).

    Mivel tudnám biztosan megnézni, hogy mennyi időt használták előttem?

    Szoftveresen ezt néztem eddig:
    1. Windows PowerShell, systeminfo:
    BIOS 2018 04.23, Windows Install Date: a tegnapi nap
    2. powercfg /batteryreport:
    Full Charge Capacity (56wH) > Design Capacity (55 wH), BatteryInfoView ugyanezt írta ki.
    Ez alapján akksi ok (vajon kicserélték-e a lezárt házban?)

    3. Eventviewer log és fájlrendszer
    EventViewer Security résznél láttam 2018 májusi "Log Clear", majd pár másodpercen belül "Logon", "Special Logon", "Security Group Management", "user Account Management" eseményeket
    C: meghajtón is találtam ugyanezen napi könyvtárakat

    4. HDD / SSD SMART adatok
    CrystalDiskInfo, Hard Disk Sentinel Power-On Time Count értéke 2 órával írt többet, mint amennyi ideje használtam, megnyugodtam. Később, a Windows Update felrakta a 1803-as Windows verziót, utána már ennek megfelelő értéket írtak a progik (ezek szerint a SMART adatokból sem derül ki semmi, manipulálhatók, akár egy Windows install által?)

    Van még más konkrét ötletetek?

    Asust még nem tudtam megkérdezni, hogy regisztrálták-e előttem a sorozatszámot, sajnos tegnap este és hétvégén nincs ügyfélszolgálat, legkorábban hétfőn tudom megkérdezni őket. Online, sorozatszám alapú lekérdezési lehetőséget nem találtam.

    Unigine Heaven 1920x1080 Ultra, Extreme tesselation benchmark (i7-8750H, GTX 1060 6GB, 16GB RAM konfig):
    FPS 76.8 Score 1924 MinFPS 14.2 MaxFPS 181.2, GPU max ebben 80 fok volt (mielőtt felpörgette volna a ventiket, utána max 74-75-re ment le).
    Ez vajon mennyire jó (nem OC-ztam, alulfeszeltem semmit)?

    CPU-t mivel nézzem folyamatában (grafikonosan) ?

    Egyéb vonatkozásban tetszene, nincs pixelhiba, se backlight bleed, szép a kijelző, jó a billentyűzet.
    Az SSD egy Samsung SM961 NVMe drive, 1TB HDD egy Seagate FireCuda. 1x16 GB Hynix RAM van benne.

    Viszont baromi mérges vagyok, hogy nem teljesen új, és nem tudom biztosan, mennyi időt használták előttem.
    Nem tudom, hogy megtartsam-e vagy visszavigyem, de a tény, hogy újként adták el, nagyon felbosszant.

    Max hétfőn még felhívom az Asust, hogy regisztrálták-e már előttem.

    Ti mit tennétek a helyemben?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák