Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sabre18

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nincs tapasztalatom a gaming témában, örülnék ha segítenétek egy kicsit.

    1. Egy GTX 1060-as, nem g-sync kompatibilis kijelzővel szerelt gaming laptophoz g-synces monitort HDMI 2.0-n vagy Thunderbolt 3-on csatlakoztatva elérhető valahogy, hogy mégis lehessen használni a g-syncet?

    Valahol olvastam, hogy sokszor a kijelzők / kijelzésre használt portok az integrált Intel GPU-hoz vannak huzalozva, és a dedikált GPU csak egyfajta koprocesszorként funkcionál renderelésre, azaz mindig az integrált GPU fogja a képet továbbítani, mindegy, hogy a fő kijelzőre vagy a HDMI-s kapcsolaton a külső monitorra küldenénk a képet. Ha ez igaz, hiába kompatibilis a GTX 1060 a g-synccel, mégsem lehet a kérdésben szereplő módon aktiválni (azaz sehogy).

    Ti mit tudtok erről, igaz ez?
    Csak az a megoldás, hogy vegyen az ember g-synces kijelzős laptopot alapból ?

    2. Egy gaming laptopban ki lehet kapcsolni az integrált GPU-t, hogy csak a dedikált GPU-t használja a gép?
    Van ilyen BIOS beállítás például? Vagy máshogy?

    3. Dell 7577 tulajok: nálatok működne a g-sync így (azt tudom, hogy alapból nincs g-synces kijelzős 7577-es) ?

    Köszönöm előre is, és BÚÉK mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • sabre18

    csendes tag

    Sziasztok,
    Ti tapasztaltatok ilyet a notebookjaitoknál?

    dGPU Switch and Freeze Problem:
    https://communities.intel.com/thread/119093

    Mennyire gáz együtt élni ezekkel az akadozásokkal, belassulásokkal?

    A linkelt topik szerint minden notebook érintett, amelyikben Intel CPU + Pascal GPU + a megadott Windows 10 verziók futnak.

    Állítólag az Nvidia Optimus működik rosszul (az integrált és a direkt GPU közti auto-váltogatás), de az érintett cégek mindegyike (Intel, Nvidia, Microsoft) a másikra mutogat, eddig egyedül az Intel ígért valami fixet rá talán áprilisban, de persze senki sem tudja, hogy csak időt húznak-e...

    Nagyon sok a mérges, ideges user, az egyértelmű...

    Erős laptopot szeretnék venni a közeljövőben, amire sajnos illik ez a hardver/szoftver kombináció, ezért kérdezem, hogy mennyire kell ettől tartani?

    [ Szerkesztve ]

  • sabre18

    csendes tag

    válasz #32191744 #22397 üzenetére

    Én is dell 7577-tel szemezek egy ideje, köszi a véleményt.

    Sajnos minden noti kompromisszumot kíván (már ami nem egy vagyon, bár szerintem a 300 felettieknél is alapból jónak kéne lennie pl a hűtésnek, ehhez képest elég lehangoló dolgok mennek manapság).

    Plusz ott a dilemmám, hogy a héten bejelentett új Dellek (G3, G5, G7, lásd pár hsz-szel feljebb a linkeket) vajon milyenek lesznek (8.gen proci király, de hűtés,bill,kijelző témában még nincs semmi infó, csak annyit láttam, hogy elég olcsó műanyagnak írják le a készülékházat (bár még csak egy elő-prototípusról írt egy oldal)), várjak-e rájuk, ápr.16-tól külföldön már elvileg rendelhetők, hozzánk gondolom 1-2 hónap késéssel érnek ide + a szokásos felárakkal...

    A boltban amúgy a 7577-est megtapizva a billentyűzet nekem sem tetszett a nagyon rövid lenyomási útja, és a kopogós gépelési "élmény" miatt (volt egy 7567-es is ott, még az is kényelmesebbnek tűnt, az Asus GL-es gépében levő bill tetszett, de a gáz hűtése miatt olyan notit nem vennék).
    A kijelző kb OK, de arra számíts, hogy ha az LG panel van benne, akkor zöldek,vörösek nem lesznek túl szépek (tesztek, fórumvélemények alapján). Kalibrációs profillal lehet rajta javítani kicsit, de csodát ne várj tőle.

    Ebben a fórumban vannak hasznos tippek is (konkrét kijelző-alternatívákra is), érdemes esetleg belenézni:
    http://forum.notebookreview.com/threads/dell-inspirion-7577.808514/

    Volt aki a billentyűzetet is sikerrel kicserélte asszem 7559-es vagy 7567-esre, de ahhoz totálisan meg kell bontani a házat, ami a garivesztés miatt kockázatos (ez a pasztázásra is igaz).
    A pasztázást is megcsinálta valaki (asszem Grizzly Kryonauttal), de nem nyert vele túl sokat, alapból is nagyon jó a gyári hűtés, ő azt írta nem érte meg annyit vacakolnia ezzel.

    Leld örömödet az új gépben :N

    [ Szerkesztve ]

  • sabre18

    csendes tag

    válasz #32191744 #22402 üzenetére

    Megértelek hidd el, nekem is fő a fejem, mert minél előbb szeretnék valamit a 10 éves Toshibám helyett (nagyon szeretem, de sajnos már nem bírja jól a mai webes és egyéb követelményeket) , de rohamos tempóban futnak ki a tavalyi modellek, és valahogy nem jó érzés, hogy kifutó modellekből szemezgetek ennyiért, miközben itt vannak már a "kertek alatt" a 6 magos 8.gen procis laptopok.

    Max 350-400ért nézelődök (ami ennél több, az már bitangul túlárazott szerintem, többet egyszerűen nem érnek a notik), és mostanra kb a 7577-es maradt a jelenleg kapható típusokból (egy konzervatív kinézetű laptopot szeretnék munkára + némi gamingre), ami még játszik.

    Az Acer V Nitro-ja tetszett még (most már csak elvétve van pár darab belőle), minden klappolt "csak" a hűtés nem, ami "deal breaker", az A5, A7-es széria és az Asus GL hűtése szintén nem jó, a HP Omen meg nem tetszik a piros-feketével, Lenovo kizárt, használtat, külföldit (pl Schenker, Eurocom) meg nem szeretnék, bár ott szuperül lehet konfiguráltatni.

    Asszem ezt a pár hetet még valahogy kihúzom, amíg több infó / teszt lesz az újakról.
    Addig is talán eshetnek a tavalyiak árai tovább, hátha lesz valami csábító akció...

    [ Szerkesztve ]

  • sabre18

    csendes tag

    válasz garage112 #23726 üzenetére

    Az új Dell G-sorozatnál ezekről van valakinek valami infója?
    Neten még nem találtam konkrét válaszokat....

    1. Dell G7 kapható lesz itthon? Mikor?
    Garage112: sikerült megkérdezned? [link]
    Eddig csak a G3, G5-ök kezdtek megjelenni (mysoft.hu, notebook.hu, és persze chs.hu), mi van a G7-tel?

    2. A Dell G5 tök ugyanaz, mint a 7577 (kijelző, billentyűzet,stb) csak a 8.gen. procik újak benne?
    Ugyanannak látszik, de nincs nagyon review róla, csak G3-ról meg G7-ről...

    3. Dell G5-öknél (fekete illetve piros alapszínhez) milyen színű a billentyűzet háttérvilágítás (nálunk kapható változatoknál, már ha van különbség (7577-nél régiósan volt))?

    4. Dell G3 : melyik konfigurációknál van biztosan Thunderbolt port?
    - A hivatalos oldalakon levő specifikációkban nincs feltüntetve, csak a marketing szövegben említik, hogy "opcionális"...

    Én is keresem tovább a válaszokat, de hátha valamelyikőtök előrébb jár ebben....
    Köszi

  • sabre18

    csendes tag

    válasz norbalia87 #25766 üzenetére

    Szia,
    Ha Alienware-ben (is) gondolkodsz, Angliában épp most van egy -15%-os deal holnap estig az AW15 kuponnal, esetleg nézd meg, hátha...

    [link]

  • sabre18

    csendes tag

    válasz Tegrinator #25895 üzenetére

    Szia, a G5 valóban csak a 8.gen prociban különbözik a 7577-től.

    A 7577-et sokan dícsérték, jó a hűtése, a G5-nél az eddigi külföldi tesztek (pl notebookcheck.net) már nem voltak olyan lelkesek, valószínű az i7-8750H még jobban melegszik, amit talán már nem tolerál annyira jól a 7577-hez tervezett ház/hűtéskonstrukció.

    A G3-ból ugyan van 17-es kijelzős is, de összességében gyengébbnek mondják a kialakítását, és a hűtését.
    Van még a G7 elvileg, de az Magyarországra egyelőre nem jön.

    Amúgy a mysoft-on kívül a laptopszalon, notebook.hu is árulja már őket a megbízhatóbb boltok közül, de kevés konfig van még belőlük, és jobbára csak linuxos konfigok, azaz ha kell a Win10, azt még meg kell venni hozzá + telepíteni mindent.

    Ha pesti vagy, akkor a 7577-et valamelyik Mediamarktban (legutóbb a Mamutban láttam egyet úgy 3-4 hete, de korábban a Westendben is volt kirakva), vagy pl az Astoriánál levő Laptopszalonban tudod megnézni, ez utóbbiban G3-at és G5-öt is találsz (ha nem viszik el épp aznap előtted :), én elsőre így jártam).

    G5-ből főleg a pirosak elérhetők, ha fekete kell, akkor a laptopszalonosok nekem augusztus végét mondtak, mint következő szállítmány. Más bolt esetleg gyorsabban szerzi be, nézz körül.

    Ja, és ha kell a Thunderbolt port, akkor arra figyelj, hogy az csak opcionális, célszerű a vásárlásnál tisztázni, hogy biztosan legyen rajta.

    A laptopszalonban levő G5-ön volt ujjlenyomatolvasó (pedig több helyen ezt is megkérdőjelezték), és fehér színű mind a billentyűzet, mind a bill.háttérvilágítás (vannak fenn itt-ott termékképek piros színű billentyűkkel, de ide jellemzően fehérek jönnek).

    Ennyit tudtam segíteni most.

  • sabre18

    csendes tag

    Srácok, segítenétek?

    Napokon belül érkezik az új Win10-es gamer laptopom (bár főleg nem gaming-re akarom használni), egy 10 éves Toshibát vált.

    Leírnátok nekem, hogy milyen sorrendben kell a rendszert naprakésszé tenni?
    Mi a helyes sorrendje a Win update, BIOS, egyéb driverek, vírusírtó / tűzfal frissítéseknek (plusz amit még esetleg kihagytam) ?

    Kell a Win10-re is külön tűzfal / vírusírtó?
    Én Comodo Firewall + Avira vírusírtót használtam a régi Vistás laptopomon, jól működtek, bár az Avira hajlamos volt kikapcsolni a Windows Firewallt...

    Továbbá: a laptop teszteléséhez milyen segédszoftvereket futtassak (már amik nem sütik meg totálisan szegényt) ?

    Köszönöm szépen :R

  • sabre18

    csendes tag

    válasz Raymond #25905 üzenetére

    Köszi, Raymond :)

    Amúgy a 2018-as Asus Zephyrus GM501GM (remélem nem köveztek meg érte, tudom, itt sok a Dell rajongó).

    Valahogy a Dell G5 / 7577 sem igazán nyerte el a tetszésemet, főleg a billentyűzet és a kijelző, és most volt egy akció, ami kb lehúzta a Zephyrust arra a szintre ( 72k-val), mintha a G5-öt Win10-zel vettem volna meg ugyanezen konfiggal + buherálhattam volna bele jobb kijelzőt garivesztés árán, de vacakabb kijelzővel, billentyűzettel, és "csak" MaxQ-val. A kártyaolvasó + LAN port hiánnyal meg együtt tudok élni, remélem a hűtés meg nem lesz akkora gáz, igyekszem az első 14 nap alatt kitesztelni, amit lehet.

    Még kíváncsi lettem volna az új HP Omen-re is (nagyon jók az első benyomások róla a normálisabb youtubereknél (Bob of all Trades, OwnorDisown), de az nagyon soká lesz, mire ideér, már nem tudtam kivárni, szegény Toshiba már nem bírja a strapát.

    Kell ezen is sok bloatware-t írtani?
    Van rá konkrét javaslat, hogy melyik progikat?

    [ Szerkesztve ]

  • sabre18

    csendes tag

    válasz maximilian4 #25908 üzenetére

    Köszi, Maximilian.

    Igen, tudom, de mindenképp numpados billentyűzetet akartam, így a 15-ös Alienek nem jöhettek szóba (azokon nincs), csak a 17- R5-ösök, azok viszont 16GB RAM-mal, 256 SSD-vel, 120Hz panellel még a UK-beli 12%-os discounttal is drágábbra jöttek volna ki, mint ez az itthoni akciós ár volt. Pedig jó gépek, elhiszem Neked, Nektek.

    Remélem nem bánom meg nagyon, hosszú távra tervezek vele, vigyázni szoktam a cuccaimra.

    [ Szerkesztve ]

  • sabre18

    csendes tag

    válasz maximilian4 #25911 üzenetére

    Megjött az újként rendelt Zephyrus GM501GM-em (Media Markt akció volt, webshopból rendeltem, csak házhoz szállíttatni lehetett, boltban nem volt belőle, így nem tudtam személyesen megnézni), de valami nem stimmel vele, úgy néz ki, nem teljesen új.

    Gyanús jelek:
    1. A csomagolásban a gép kartondobozán belüli belső, 2. dobozán hosszú karc volt, és nem volt körbefóliázva (egy unboxing videóban másnál láttam, hogy így volt)
    2. A laptop alján, a gumilábakon minimális piszokfoltok, a matricáknál is apró, halvány benyomódások karcok.
    3. Csuklótámasznál pár pici, halvány maszatdarab
    4. A kijelző oldalán pici ujjlenyomatdarab
    5. A táp le volt körben ragasztva (a dugasz része is, amibe a villanykábel megy), de az átlátszó ragasztás alatt itt-ott apró porszemcsék (gondolom levették róla, aztán visszatették)
    6. Amikor felnyitottam (ennek a fenéklemeze kinyílik, a hűtésmegoldás része), és elemlámpával bevilágítottam, belül, a fenéklemez alján halvány, nagyon vékony porréteg
    7. Első bekapcsoláskor Windows 10 install indult (visszaállították vajon?) és rendben lement, de az event viewerben a Security résznél láttam 2018 májusi Logon és egyéb eseményeket (volt egy Event log clear is), illetve a C: meghajtón szintén májusi könyvtárak is vannak.

    Használtnak tűnik, a kérdés, hogy mennyire. Lehet, hogy ezért akciózták le...

    Opciók:
    1. Visszaviszem a Media Marktba, kiverem a balhét, cserét kérek (mi a garancia, hogy nem sóznak rám megint egy másik "új", raktári darabot, ami ki tudja hol volt?) vagy elállok (akció lejárt, mindenhol máshol még + 70.000, ennyit viszont nem költenék rá).
    2. Valahogy megpróbálom kitalálni, hogy mennyit használhatták (bár a porréteg belül minimális, de az biztos, hogy nem csak elővették pár perces megmutatásra).

    Mivel tudnám biztosan megnézni, hogy mennyi időt használták előttem?

    Szoftveresen ezt néztem eddig:
    1. Windows PowerShell, systeminfo:
    BIOS 2018 04.23, Windows Install Date: a tegnapi nap
    2. powercfg /batteryreport:
    Full Charge Capacity (56wH) > Design Capacity (55 wH), BatteryInfoView ugyanezt írta ki.
    Ez alapján akksi ok (vajon kicserélték-e a lezárt házban?)

    3. Eventviewer log és fájlrendszer
    EventViewer Security résznél láttam 2018 májusi "Log Clear", majd pár másodpercen belül "Logon", "Special Logon", "Security Group Management", "user Account Management" eseményeket
    C: meghajtón is találtam ugyanezen napi könyvtárakat

    4. HDD / SSD SMART adatok
    CrystalDiskInfo, Hard Disk Sentinel Power-On Time Count értéke 2 órával írt többet, mint amennyi ideje használtam, megnyugodtam. Később, a Windows Update felrakta a 1803-as Windows verziót, utána már ennek megfelelő értéket írtak a progik (ezek szerint a SMART adatokból sem derül ki semmi, manipulálhatók, akár egy Windows install által?)

    Van még más konkrét ötletetek?

    Asust még nem tudtam megkérdezni, hogy regisztrálták-e előttem a sorozatszámot, sajnos tegnap este és hétvégén nincs ügyfélszolgálat, legkorábban hétfőn tudom megkérdezni őket. Online, sorozatszám alapú lekérdezési lehetőséget nem találtam.

    Unigine Heaven 1920x1080 Ultra, Extreme tesselation benchmark (i7-8750H, GTX 1060 6GB, 16GB RAM konfig):
    FPS 76.8 Score 1924 MinFPS 14.2 MaxFPS 181.2, GPU max ebben 80 fok volt (mielőtt felpörgette volna a ventiket, utána max 74-75-re ment le).
    Ez vajon mennyire jó (nem OC-ztam, alulfeszeltem semmit)?

    CPU-t mivel nézzem folyamatában (grafikonosan) ?

    Egyéb vonatkozásban tetszene, nincs pixelhiba, se backlight bleed, szép a kijelző, jó a billentyűzet.
    Az SSD egy Samsung SM961 NVMe drive, 1TB HDD egy Seagate FireCuda. 1x16 GB Hynix RAM van benne.

    Viszont baromi mérges vagyok, hogy nem teljesen új, és nem tudom biztosan, mennyi időt használták előttem.
    Nem tudom, hogy megtartsam-e vagy visszavigyem, de a tény, hogy újként adták el, nagyon felbosszant.

    Max hétfőn még felhívom az Asust, hogy regisztrálták-e már előttem.

    Ti mit tennétek a helyemben?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák