Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    válasz Dhampir #19997 üzenetére

    "Az Asus által alkalmazott forraszanyagtól tartok,"

    Jézusom! :D
    Ezek az urban-legend-ek nagyon jók! Az Asus nem forraszt semmivel sem, kiadja a TRIPOD-nak, a COMPEQ-nek, vagy más gyártónak a PCB (azaz a nyák) gyártását, beültetését. Szóval nem kell tartanod az ASUS forraszanyagától, hanem úgy nagy általánosságban a FORRASZANYAGTÓL kell tartanod, mert amióta ólommentes forraszanyag használatára kötelezik a gyártókat azóta nekem áll a zászló! ;] A probléma sokkal komplexebb mint a forraszanyag mikéntje: ami a lényeg, hogy jól méretezett hűtése legyen egy notinak! Mert éppúgy káros a magas hőmérséklet is mint a gyors és szélsőséges hőingadozás is! Ezárt van az, hogy a legtöbb notiban "elengedi" a vezérlés a chipeket 50-70 fokosra is a hűtés mielőtt bekapcsolna. Aztán utána persze meg ordít a hűtés, hogy kordában tudja tartani az eleve magasról induló CPU-GPU párost. Ezt azért is csinálják így mert eleve az új vékony notiknál kicsi a hőtehetetlenség a hűtésnek és nem alkalmasak arra, hogy a hirtelen megszaladó chipeket alacsony hőmérsékleten kordában tartsák így a DELTA T értéke mindig kicsi legyen ami a legfontosabb! Ezért ez eleve úgy oldják meg ahogy az előbb leírtam. Ezért is úgymond káros is tud lenni egy olyan HWinfo-s profil, ami 30-40 fokon tartja a chipeket aztán ha beindul a terhelés akkor így-is-úgy-is megszalad 70-80 fokra! Akkor már jobb az ha 50-60-ról indul és abból lesz 70-80 fok és akkor csak 20 fok a delta T !!!
    Szóval tudnék regélni a termodinamika, elektrotechnika és a gyártástechnológia szentháromságáról reggelig, de a frankót szerintem senki sem tudja megmondani!
    Egy a lényeg : legyen vastag, és legyen bazi tápja - azaz amire ez utal - a jó hűtés és a jól méretezett VRM!!

    Aztán lehet variálni már utána mindenféle kencékkel, meg segédprogramokkal!!

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Új hozzászólás Aktív témák