Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _adaml21_

    őstag

    Egy ideje már foglalkoztatott a gondolat, hogy bringázás mellé nekiálljak futni, de mindig is unalmasnak találtam, viszont most, hogy az elmúlt egy évben a mérleg már nem a korábbi 92-95 kg-os értékeket mutatja, hanem jellemzően 100-at, eldöntöttem, hogy belecsapok, mert reményeim szerint a bringával ellentétben ezt nem csak áprilistól októberig tudom űzni, és remélhetőleg tavaszra formába lendülök a táplálkozás rendbetétele mellett (cél 90kg alá menni).

    Korábban voltak 15-20 ezres Nike cipőim (pl. Revolution 5), amiket elsősorban azért vettem, hogy legyen kényelmes cipőm edzőterembe, néha futottam vele padon is 10-20 perceket, és még sokkal ritkábban kültéren is, de szerettem volna egy normális futócipőt.

    A rendellenesen kopó cipőtalpaim, és a súlyfeleslegem miatt úgy döntöttem, nem akarom kockáztatni a (még) tökéletes izületeim egészségét, és bejelentkeztem egy futópados vizsgálatos cipőválasztásra az újbudai Nyúlcipőboltba. Itt a szakértő kolléga mindenképp stabil futócipőt ajánlott, mert befele dőlt a bokám. Alapvetően az Asics Gel-Kayano 28-at ajánlotta, viszont abból a 44,5-es épp minimálisan kicsi volt, 45-ös még nem volt raktáron sehol.
    Így a Brooks Adrenaline GTS 22 felé irányított, 45-ös méretűben futottam is 1-2 percet padon. Egyértelműen tágasabbnak tűnt az Asicsnál, persze fura érzés a sarkam belső felén az alátámasztás (még sose volt ilyen cipőm), de kényelmesnek tűnt, hozzáteszem, viszonylag vékonyabb nyári zokniban. Így aztán, elhoztam a cipőt.

    Azóta futottam benne 3-szor ~6-6 km-t viszonylag lassan (7.30 pace körül), és már az első alkalommal csak a jobb sarkamat eléggé feltörte a cipő :(
    A bal lábammal az égvilágon semmi baja, a jobbal viszont mind a 3 alkalommal meggyűlt a baja...

    Egyébként voltam korábban ilyen lábanalízisen Intersportban, ott lemérték pontosan a lábamat, (B:28,4 cm; J: 28,5 cm), utcai cipőkből 43-44-eset hordok, Nike-ból a 44,5-es (US:10,5; 28,5cm) a jó, így a Nyúlcipőboltos is biztos volt benne, hogy a Brooksból a 45-ös lesz jó (US:11; 29cm).

    Most 1 hétig direkt nem futottam, hogy begyógyuljon a sarkam; Mit javasoltok? Kuka a cipő? Vagy van valami praktika?
    Abszolút kezdő futó vagyok, jó eséllyel a technikám is nagyon szar, de azért adnék esélyt a cipőnek, ha már ilyen irtózatosan sok pénzt kiadtam érte. Egyébként pont ezért nem mentem el egy Decathlonba, és vettem 25-30 ezerért egy akármilyen Asicsot, vagy akár saját márkás cipőt, mert gondoltam ezen ne múljon, szakértő segítségével csak nem tudok mellényúlni. Most mégsem kerek a dolog egyelőre :(

  • _adaml21_

    őstag

    Köszönöm szépen a sok választ, megpróbálok egyszerre válaszolni.

    - 100kg mellé 183cm vagyok. Az ideális súlyom 85-90kg között lenne, viszonylag magasabb a testizomtömgem is, de tény ami tény, elhíztam a home office alatt. Versenyszerűen soha nem sportoltam semmit, de azért 50-60 km-t simán lebringázok, illetve egy 2*35 perces kispályás focimeccset simán végignyomok anélkül, hogy infarktust kapnék és/vagy másnap ne tudnék megmozdulni. Amúgy idén töltöttem a 30-at, és jó egészségügyi állapotnak örvendek úgy kardiovaszkuláris mint pedig ortopédiai szempontból :) De szeretném is, ha ez hosszútávon így maradna, ezért is szeretném a rendszeres sportot beépíteni az életembe.
    - Én ennél nagyobb cipőt biztos, hogy nem lennék hajlandó venni, alapjáraton azért ebben is érzem, hogy van a lábamnak helye mozogni. Ha ennél nagyobb lenne fél vagy egy mérettel, akkor tuti ki-kilépkednék belőle
    - az achillesemnél töri fel, nem a talpamat. Ami külön érdekes, hogy csak a jobb lábamat - a ballal semmi baja nem volt. A lábujjaim nem nyomorognak benne egyáltalán.
    - A cipő árával kapcsolatban... Eleve úgy mentem be a boltba, hogy hajlandó vagyok rászánni egy nagyobb összeget, cserébe tényleg ne ezen múljon az izületeim egészsége. Lehet, hogy ezért eleve már a top kategóriával kezdte az eladó, neki az a jobb, minél több pénzt hagyok itt :)
    Mentségére szóljon, ő is pont ezeket mutogatta végig, a Kayanon túl a Gt-2000-et és az 1000-et is, de sajnos egyikből sem volt 45-ös méretű. Ezért kizárásos alapon csak a Brooks maradt. Őszintén szólva az időm drágább lett volna, ha el kell mennem mondjuk Óbudára a másik boltba, és ott 6000-el olcsóbbért kapok másik cipőt.
    - ezt a lace lock technikát nem ismertem, megpróbálom! Csodálkoztam is, mire való az a másik lyuk :)

  • _adaml21_

    őstag

    válasz Peterhappy #67112 üzenetére

    1 hét pihi után a sarkam is begyógyult, tegnap elmentem egy 5 km-es könnyed futásra.
    Amit változtattam:
    - a korábbi hosszú szárú Nike (közepesen vastag) zokni helyett egy rövid szárú, vékonyabb zoknit húztam (az achillesz részhez már nem ér fel)
    - azért a biztonság kedvéért a sérült helyen leragasztottam a lábam
    - alkalmaztam az itt javasolt lace-lock fűzési technikát

    Jelentem, teljesen sértetlen maradt a lábam, nagyon jól éreztem magam még ez alatt a viszonylag rövid futás alatt is :)
    Egyben ez volt az első olyan testmozgásom ebben a cipőben, amit nagyon élveztem :) Még a közben megeredő eső sem szegte a kedvem, bár anélkül valószínűleg maradtam volna még pár km-re.
    [A képen az is látszik, hogy kábé hol törte fel korábban a cipő]

    Másik kérdés: Többen emlegetitek itt "Tom módszerét", erről hol olvashatnék bővebben? :)
    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák