Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64052736

    törölt tag

    válasz Never79 #75681 üzenetére

    Szörnyű távokat írtál az edzés hetekre. Erről nem is álmodom. Egyben sok lefutni. Én tagolom és úgy jön ki a 100km. Azért harmincasokat nem tudnék dobálni. A B hét nem piskóta a végén lévő 60km-es futással. Ez igen!

    A térd viszont probléma, nem tudom nekem kell-e ettől tartanom. Ugye az már megdőlt, hogy a futás nem káros a térdre, sőt erősíti is azt. Gondolom az ilyen hosszú távoknál viszont már fordul a kocka. Idős ultrásoknál olvastam, hogy térdprotézissel futnak. Én próbálnám úgy belőni, hogy ne legyen a későbbiekben gondom a térdeimmel. Persze mindenkinél más, de kopást marhára nem szeretnék. Aszfaltot írtál. Viszont már vannak kiválóan csillapító cipők speciálisan ilyen felületre(holdjáró talppal), de gondolom itt már az sem segít. Most hogy káros a heti hosszú a térdre. Egyben futva sokat pár napon át, vagy minden nap, de keveset. Mind a kettő kiadhatja ugyan azt a távot. Tudom én vagyok a bizakodó, de hátha elélek sokáig és még nyugdíj felett is sokáig szeretnék futni, túrázni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák