Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Never79

    tag

    válasz emvy #53317 üzenetére

    Igen, most már 3 éve. Nehéz kérdés ez. Szerintem kezdő, középhaladó futóknak nagyon jó. Pont azért, mert a pulzus tartásával elkerülöd a sérüléseket, a túl sokat és túl gyorsan hibát. Látványosan fejlődik az ember, főleg az első évben. Utána viszont belassul az egész folyamat, és még azt is mondanám szinuszosan fejlődik.
    Nem mindegy ki az edződ, vagy inkább azt mondanám, nem mindegy milyen a kapcsolat vele. Több plandutance-es futóval beszéltem, olyannal is, akinek nem vált be, mert úgy érezte nem azt az irányt képviseli az egész, amit ő szeret / szeretne elérni a futásban. A kapcsolat a személyes "normál" edzővel is fontos szerintem, de itt az online edzőnél ez hatványozottan igaz. A havi 1 alkalomba kell belesürítened minden kérdésed (hacsak nem vagy VIP), ami addig felmerült benned. 2-2,5 fél éve dolgozom az edzőmmel, szerintem most jutottunk el arra a szintre, hogy teljesen megértjük a másikat.
    Ha öntörvényű vagy, akkor sem fog működni. Egy idő után nagyon unalmas heti 4x-6x ugyan azt csinálni, és a futócimbik is valószínű eltűnnek mellőled (ha vannak), mert te csinálod a kötelező tervet, ők meg lehet túl lassúak/túl gyorsak hozzád képest. A futás szabadságérzete elvész, ki is éghetsz ebben. Nem tesznek bele játékot az edzésekbe, ami szintén a monotónia ellen jó lenne.
    Arra nagyon jók, hogy megtanítsanak, hogy stabilan bármit lefuss, viszont ha gyorsulni akarsz, vagy nyélgázon nyomni a versenyen, ahogy tomcica, lehet már nem ők a te embereid. Olivér, mint főedző az ultra világából jött, onnan közelít meg mindent, és a többiek is az ő módszerét követik. De lehet csak én gondolom így... Én már úgy mentem oda hozzájuk, hogy Vérkört (ultrát) szeretnék futni.
    Nem plandurance dolog, inkább PK (vagy az én gyengeségem): mivel folyamatosan a pulzust figyeled, ezért (kezdőként) arra nem tanít meg, hogy figyeld a tested reakcióit is, hogy érzed hol futsz.

    Összességében nekem beváltak. Tényleg semmi sportmúltam nem volt, max nyári bicózások, de most egy hónap alatt annyit futok (280-310 km), mint előtte egy hónap alatt tekertem. Hogy ez lenne az egyetlen helyes/világszínvonalú út, mint ahogy Olivér állítja, szerintem nem igaz.
    Ja és még egy dolog, ami mellettük szól. 2,5 éve nem volt sérülésem. És most jön az eretnekség. Nem nyújtok (viszont hengerezek :)). Úgy gondolom ehhez viszont be kell tartani amit előírnak, mert néha úgy érzem, pengeélen vagyok. Ha nem azt csinálnám amit kell, jönne a sérülés.

    Hogy meddig csinálom velük még nem tudom. Jó, hogy a TP-ben ott vannak az edzések, és úgy érzem meg KELL csinálnom. Rendszerességet ad. Annyi pluszt már nem, mint kezdetben.

    Bocsánat, hosszú lett.

Új hozzászólás Aktív témák