Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz bajnokpityu #48839 üzenetére

    Aha, megvan, nagyjából végigkövettem az útvonalad. Lehet kipróbálom, hogy Érdligetnél szállok le a vonatról, az úgy még negyed órával rövidebb is.

    Fú, akkor neked nem vallom be, hogy valami hasonló problémája lehet a mi kutyánknak is. A félelmi agresszió elnevezés alapján akár stimmelhet is. Póráz nélkül sosincs mondjuk. Tavasszal hoztuk el menhelyről, ősszel volt 8 éves, közepes méretű eb. Sajnos ha szembetalálkozunk másik kutyával, 10-ből 9-szer nagy ugatás lesz belőle. Még nem voltunk szakembernél, kutyaiskolában, de kelleni fog minél hamarabb. Sok évet töltött szegény menhelyen, gondolom emiatt nem komálja a többi kutyát.

  • Hi!King

    őstag

    válasz bajnokpityu #48839 üzenetére

    Épp az elmúlt hetekben gondolkodtam azon, hogy írok egy blog postot az erdőlátógatás írott és íratlan szabályairól, etikettjéről, mert amióta sokminden zárva van, boldog-boldogtalan az erdőkben jár, és nagyon sokuk akarva-akaratlanul nem bír viselkedni az erdőben. Ezek közül egy probléma a póráz nélküli kutyasétáltatással kapcsolatos, ami a téli erdőben egyébként vadvédelmi okokból még problémásabb, mint máskor. De van sok más is, pl. mikor 5 fő + 2 kutyás család az egészen széles turistautakat is keresztben teljes egészében elfoglalják, a szembe jövő meg menjen be az erdőbe, mert nem képesek fél métert sem lehúzódni, vagy épp teli torokból üvöltenek, szemetelnek. Meg az sem a legjobb, hogy az emberek 90% megy a top 10 kiránduló helyre autóval, míg a turistautak 90%-a tök üres, nyilván utóbbinak egyéni szemszögből örülök is, de azért valamivel egyenletesebb eloszlás összességében jobb lenne. Erre is gondoltam, hogy konkrét helyek megjelölése nélkül írok róla, hogyan érdemes kevésbé népszerű helyeket megtalálni. Azért konkrét helyek megjelölése nélküöl, mert pl. mikor Index címlapra került blog írt az egyik általam kedvelt helyről, legközelebb ott volt tömeg, ha valamiről aktuálisan írnak, akkor ez szokott lenni.

    Szerk.:
    Még az erdőkről és a ruhák kapcsán jut eszembe, nemrég vettem feleségemnek egy fűthető kesztyűt. Nem tudtam mire képes az ilyen technológia, ezért is próbáltuk ki. Igazából akkor jó neki, mikor megálltunk túrázás közben enni, és neki nagyon fázós a keze, utána a dupla, kívül egybekesztyű (2 ujjas) kevés, lassan melegszik vissza a keze.
    Nos, a fűthető kesztyű, darabonként 1-1 2000 mAh-s aksival elég keveset nyújt ahhoz képest, amire számítottunk. Enyhén langyos, és igazából 5 ujjas síkesztyű kialakításban határeset, hogy talán kicsivel jobb fűtve, mint a sima Decathlonos egybe síkesztyű. Ez a példány konkrétan csak az ujjaknál fűt amúgy, leszámítva a nagyujjat, az is necces, hogy ott nem fűt. Vicces, hogy a leírásában valami 40 fokot emleget, igazából -5-ben tippre olyan +5 fokot tudhat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák