Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • margithid

    veterán

    válasz parandroid #30369 üzenetére

    Hozzá vagy szokva ezekhez a sz@rokhoz. Erőltesd meg magad és tedd le, ahogy telik múlik az idő majd az lesz fura, hogy ezeket meg tudtad inni egyáltalán.
    Régen én is imádtam a kólát, fantát, midnenféle rostos gyümölcslevet, ma már kb a hányás kapna el ha meg kellene innom bármelyiket is...
    Én vizet iszom, tejet, meg teát, temrészetesen édesítőszerrel.
    Tejet kellene még letenni, nekem ez a gyengém, ezzel küzdök:)

    Ja igen, 2 liter vizbe belecsavarsz 1-2 citromot és raksz hozzá édesítőszert, az isteni hűsítő nyáron!

    [ Szerkesztve ]

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz parandroid #30369 üzenetére

    Jo kis "limonadekat" lehet kesziteni.Citrom,lime,narancs,grepfrut,uborka,foldieper vagy ami epp keznel van.Ha nem komplett gyumolcs-turmixot huzol le,hanem egy smoothie-t felontesz 5x annyi vizzel (en almaval es kortevel mashogy meg se birnam inni,tomenyen meghajtanak) akkor a kapott hig gyumolcsos viz cukortartalma elfogadhato napi fogyasztasra.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • emiki6

    veterán

    válasz parandroid #30369 üzenetére

    Én Mizsét iszom meg forrázott teákat (borsmenta, citromfű, meggyszár (igen, elrakjuk a meggy szárát, megszárítjuk és később tea lesz belőle)). Persze én ezeken nöttem fel, szerencsére.

    Fogadd el, hogy a folyadékpótlás nem járhat különösebb élvezeti értékkel, mert ha megiszol belőle napi több litert, akkor az élvezeti értéke úgyis csökken és hiányozni fog, ha abbahagyod. A cola meg hasonlók élvezeti cikkek és alkalmatlanok minden másra. Olyanok, mint egy cukorka vagy gumimaci, amiket amúgy nem is tudom hogy képes bárki megenni. :D

    Mostanában aszkorbinsavat szoktam rakni a kihűlt teába, ami beoldja a vízkövet, világosít a teán és ha eleget rak az ember, ad neki egy savanykás ízt.

    Édesítőszert nem használok, egyrészt rettenetes az íze szerintem, másrészt nem is ajánlom, mert a szervezet megszokásból akkor is termel inzulint, ha az ember édes ízt érez, de nem visz be szénhidrátot.

    Érdemes minimalizálni a finomított cukrok és szénhidrátok fogyasztását, a mézét is. Ez akkor működik ha az ember átneveli a családját is és minden nem kíván élelmiszert eltávolít a lakásból, illetve megakadájozza az újratermelődésüket. :D

    [ Szerkesztve ]

    "De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz parandroid #30369 üzenetére

    Én azt javaslom, hogy próbálj ki többféle teát, ha még nem tetted, mert pl az Earl Grey fekete tea alapján véleményt alkotni az összes teáról hiba lenne. A minőségi (leveles) zöld teák nagyságrendekkel jobbak, és ha nem forrázod őket túl sokáig, akkor egyáltalán nincs csersavas ízük. Ha iszol tejet, akkor érdemes néhány teát tejjel felöntve is kipróbálni, bár egyesek szerint az szentségtörés, de én szeretem úgy is. A tejben a laktóz is valamennyire édes. Néhány gyógytea is tud jó lenni, ebben a megfázásos időszakban pl a zsálya nem túl keserűre főzve egész kellemes, nem igényli az édesítőszert sem. Ezen kívül van egy rakás gyümölcstea, amik inkább savanyúak, és muszáj őket édesíteni, bár én most éppen találtam mangó+kókusz teát, ami egész iható minden nélkül is, illetve az őszibarack ízűt is legtöbbször minden nélkül iszom.

    Édesítőnek az eritrit vagy a stevia, amik nagyon jók. Az utóbbiból drága az igazán jó minőségű, amiből kiszedték a keserű utóízt okozó anyagokat. Ezen kívül a xilit is elmegy, de az nagy mennyiségben ilyen levekben hashajtó, úgyhogy azt ki kell tapasztalni, hogy mennyit bír el az emésztésed. Napi egy evőkanál méz sem árt meg szerintem, feltéve ha jó minőségű méz és nem lobogó vízbe rakod, hanem megvárod amíg lehűl a teád 50°C alá. A méznél fontos, hogy ne nyírd ki benne az antioxidánsokat a hővel, mert akkor ugyanott vagy, mintha cukros vizet innál, ami viszont már nem egészséges. Ha üdítős vagy, és nem tudod megállni, akkor legrosszabb esetben igyál valami diétás üdítőt. Az édesítőszerek, amik benne vannak valamennyire egészségtelenek, de egyszer-egyszer belefér, és jobban jársz vele, mint a cukros változattal. A kólát még diétásban is kerüld, mert a benne lévő foszforsav nem tesz jót. A többi bár savanyú, és szintén marja valamennyire a fogakat, azért még elmegy.

    Ha van időd főzni, akkor vannak kompótok is, pl ha almát, narancsot, meggyet, stb. összefőzöl, akkor a gyümölcsökben van annyi cukor, hogy nem kell pluszban hozzáadni. Nyilván a főzéssel megintcsak kinyírod a vitaminokat, antioxidánsokat, de egyszer-egyszer ez is belefér.

    Én egyébként most nem foglalkozom ilyen diétával meg életmódváltással, tolom a zsírt meg a sütit. Ha neadjisten elérem a 75kg-ot, akkor majd kiszórom a gyors felszívódású szénhidrátokat az étrendemből, meg a telített zsírt megint visszacserélem telítetlenre. Dehát ilyen ez a december, disznóvágás, karácsony, szilveszter... Viszont eddig úgy néz ki, hogyha tartani tudom az alapozós edzéstervet, akkor inkább fogyni fogok, mint hízni még plusz crossfit edzés nélkül is.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák