Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #12485 üzenetére

    Ja annyit még hozzátennék, hogy Ebay, Amazon, Aliexpress, stb rendelés is játszik, szóval ha valakinek van bevált kütyüje amit itthon nem forgalmaznak az is jöhet.

    Okostelefonnal (Strava, Endomondo) összelőhető bluetooth pántok is jöhetnek ha úgy olcsóbban megúszható cserébe pontosabb és a tudást nem az óra, hanem a telefon biztosítja (monitoroz és beállítja a zónákat).

  • gombi01

    tag

    válasz Stauffenberg #12485 üzenetére

    (#12485) Stauffenberg:
    nem az óra hanem a pulzusmérő öv ami egy nagy fos.
    Az első szériás Polar műanyag öveket zavarta a nagyfesz, a későbbi szövetes pántosak meg koszolódtak ezért nem mértek rendesen, a bluetooth-os (nem az LTE) hamar lemerült, sorra mindet megútáltam.
    A mostani Polar állítólag jó, de már azt nem vettem meg.
    A Garmin prémium övét használom ami néha gondol egyet és bemér 10km kocogás után is (amikor már azt hiszed milyen jól megy) akkora baromságokat, hogy letépem magamról.(volt rá példa, hogy a tenyeremben volt és még mindig küldte a jelet...)
    A haverom Suunto öve dettó szar, ha hideg van az a baj ha meleg akkor az...
    Komolyan mondom simán belövetnék egy chip-et ami nyomja a pulzus adatokat ha lenne.

    Nem azt mondom, hogy nem használhatóak a mai övek, de a minden napos edzések 10-20% nál meghülyülnek. Csinálhatok akármit, zselé a mellkasra, vizesítés, öv kimosás, stb.. inkább zavaró a használata mint használható. Egyszer egyszer felrakom, de pár használat után felidegesít és megy vissza a polcra.

    még véletlenül sem leszólásból írom de, a polar m400-as GPS pontossága nem a legjobb, munkatársam most vette és szív vele sokat...cikk

    "Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Stauffenberg #12485 üzenetére

    Teljesen jók az olcsóbb pulzusmérők, én egy 5 ezres tescossal edzettem 1 évig. Azzal kell számolni, hogy általában műanyag pánttal adják, ami kényelmetlenebb, illetve nekem egyszer le is esett futás közben. Tévedni akkor szoktak ezek, ha nem kódolt jelfolyamú a jeladó és valami - például egy nagyfeszültségű vezeték, vagy egy másik pulzusmérő - bezavar. A telefonhoz csatlakoztatható pánt jó megoldás, én jelenleg egy Polar H7-tel edzek. Így jóval profibb a pulzusadatok rögzítése, a népszerű fitness szolgáltatások általában képesek mindenféle grafikonon ábrázolni az egész edzés alatti pulzus értékeket. Hátránya, hogy így a telefont is cipelni kell, illetve csak arról olvasható le a pulzus, nem kényelmesen a csuklóról.

    Én azt mondom, hogy ha nem szeret kütyüzni, akkor bőven elég egy alap pulzusmérő a Decathlonból. Érdemes kódolt jelfolyamost választani, az viszont drágább, 10 körül van. Ha nem gond, hogy cipeli a telefont, akkor a decathlonos bluetoothos pulzusmérő pánt se rossz választás ennyiért.

Új hozzászólás Aktív témák