Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #24843 üzenetére

    Én írhattam, hogy a magasabb pulzus nehezen megy. A vivicittát 150-155-ön csináltam végig, a garmin szerint z4. Nem tudom mi a valós maxom, papíron 180, láttam már 170 fölötti pulzust párszor nagyon rövid időkre, de kb a 155 a max amin tudok futni párszáz méternél többet. Edzésen nálam a lassú az a 6 perces, esetleg picit beljebb, 125 körül. (ami most épp borult és nem tudom, hogy az új óra vagy a betegség miatt, 1-2 héten belül kiderül :) )

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    A képminősége a legkisebb probléma. Átjönnek érdekes érzések benne ami király de amúgy laposnak tűnt. Kár, vártam.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Haugland #24883 üzenetére

    Én a tapiriik-et használom.

    Ezeket ismeri.
    Most nem látom a linket nem tudom hogyan működik, de annó valami 2$-t kellett fizetni, hogy 1 évig automatán szinkronizáljon mindent. A Suunto-val úgy használtam, hogy az be volt kötve movescountból Stravaba és onnan minden átment.
    Egyszerű használni, ha be vagy pc-ről jelentkezve az alkalmazásokba akkor csak rányomsz és összelinkeli.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #24894 üzenetére

    Youtubeon nagyon vagány ultrás filmecskéket néztem. Pl van pár jó a Barclays 100ról, röhögöm az öreget milyen nem pc szöveget tol. Vagy a 72 éves öreg a western states-en. Vagy amit nemrégiben néztem, a Transgrancanaria is szép. Persze ezek nem annyira művészfilmek inkább promók, de élvezhetők, a reklámjellegen túl is, van érdekes sztori meg néha kis izgalom meg interjú benne.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #24901 üzenetére

    Ezek szerint öregkorban sem lehet elunni, mindig van valami, ami hajt
    remélem

    szerk. itt is megtaláltam. elvileg a tracker jelenleg haldoklik, de a magnet link kell menjen.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nekem az a bajom, hogy van kismillió edzésterv neten de azt kellene megtanulni milyen valid struktúrák vannak, még ha best practice szinten is, hogy az ember magának tudja összerakni. Még a tempókat sem szoktam érteni, mi az, hogy easy? Vagy tempo? Megnéztem valami papír alapján, hogy az easy az kb milyen pulzus lenne nálam, tegnapelőtt be is lőttem a 135 pulzust erre 4:55-5 perces átlag jött ki ami nekem eddig elég tempó érzés volt, pár hete azt hittem az az FM tempóm. Tegnap csináltam 4x 1600m-t 4:30 tempóval 4 perc pihenőkkel, ami csak kb 5 seccel gyorsabb a legújabb fm-nál (papíron talán a 10k tempóm alatt kellene legyen) és már a második nehéznek tűnt, kicsit szenvedtem érte és sajog itt-ott miatta.
    Szóval ez az egész kicsit bonyolult. Oké, tudom, hogy nem vagyok hozzászokva az erősebb tempóhoz, kicsit olyan érzés mintha nem is tudnám hogy kell futni 4:30-al. Persze lement 1000 km 6 körüli tempókkal, gyanítom azért lepem meg néha magam az eredménnyel mert a szervezetem bizonyos dolgokban előbbre tart mint ahogy edzem. De azért elég nehéznek tűnik kitalálni, hogy akkor hogyan tovább.

    Itt van tomcica aki 10k-50k résztávos edzéseket csinál és ebben még bemelegítés és levezetés nincs benne ha jól értem a 25 x 200-200-at, ami elég furán hangzik, de biztos nekem hiányzik az infó az értelmezéshez...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #24951 üzenetére

    jaa kicsit rosszul szoroztam be ;)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beltram #24957 üzenetére

    Úúúú mér ilyen hosszú. Ez nagyon jó infó pont ami hiányzott, köszi! Szerintem sokat tudok belőle tanulni. Jövő hónaptól kell edzéstervet faragjak épp a Sparra, ez mint FM elég közeli is, pár maratoni edzéstervet megnézve biztos át tudom szabni. Érdekes kísérlet lesz. Ez a 15 mp / perc összefüggés nagyon felkeltette a figyelmem, mert nálam totál nem válik be, ami csak azt mutatja mennyire béna vagyok egyelőre.
    Múltkor itt felmerült valami Hadd teszt buzzword és rákerestem, ezt találtam:
    Hadd's approach to distance training
    ami ugyancsak a kb 15 mp összefüggést taglalja meg a laktátküszöböt, aerób, anaerób stb. (még ezt sem olvastam végig de faszának tűnik egyelőre).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beltram #24959 üzenetére

    Csak lusta vagyok elolvasni, de közben kíváncsi vagyok a tartalmára. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz k5.20 #24961 üzenetére

    Az endomondo nem jött be, az edzésterve miatt fizettem egy ideig. Annyira nem mutat semmi pluszt (Stravahoz viszonyítva) legalábbis semmit amire szükségem lenne, és a gps-e pontatlanabbra jött nekem ki mint más alkalmazásnak.
    A Stravaban van nekem mindenem. Szerintem elég jók a statisztikái és főleg az az infó amit ad az egyes edzésekről, rekordok nyilvántartása 1k-tól maratonig mindenféle távokra, pulzuszónákat ismer stb. Azt hiszem a pulzusos részletes infóhoz kellett a prémium előfizetés? Már nem tudom.
    A kevésbé technikai statisztikákat meg smashrun-ba szinkronizálom át, ott jópofa dolgok vannak mint hogy mennyit futottál adott hónapban, évben, run streak, leghosszabb kihagyás, szép színesen mutatja a hónapod melyik nap mennyit futottál stb. Ez nem annyira segítség edzéshez mint inkább amolyan bragging rights, ha egyáltalán. Én szeretem nézegetni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #24972 üzenetére

    Alapvetően tényleg érdekes, azért lesz muszáj tanulnom mert egyáltalán nem vagyok a tempókkal tisztában, de itt azért írja ezt, mert 5km-nek az 5km körüli futást számolja nem azt amikor FM-t futottam egy jó splittel (nem mint a Strava, hogy a leggyorsabb 5km splitet veszi). Ez csak azt jelenti, 5km-t sosem futottam erősen. Lehet a lustaságom le kéne vetkőzni és eljárni szigetfutásokra :) komolyan kezd érdekelni most, hogy egyre inkább muszáj lesz kiraknom rendes edzéstervet és kéne ismerni az 5k, 10k tempóim.

    (#24973) k5.20
    Akkor feltételezem azt is megoldottad, hogy mindened átvegye :) nekem Strava, Endomondo, Smashrun és Dropbox közt van minden leszinkronizálva. A legutóbbi azért, mert az a legtutibb ha lokálban is megvan a sok gpx. :)
    Az még eszembe jutott, hogy mintha azért használtam Endomondot mert volt (van) egy Aldis pulzusmérő övem (10e volt, sokáig 8-ra leengedve vesztegették) ami bluetooth smartos és a Strava nem ismerte fel. Akkoriban próbáltam az edzésterv alapján futni és abban jó volt az Endomondo, mondta mikor mit kell csinálnom. Mostanában lusta vagyok telefont cipelni ami érdekes, az elején zene nélkül el sem tudtam képzelni...
    (olyan 'nagy' Stravas azért vagyok mert amikor azt gondoltam attól fogok fogyni biciklizgettem néha és annak pont jó volt, biciklis appként indult aztán lett belőle triathlonos. Aztán azóta mindent abban keresek először, ha nincs meg nézek mást.).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #24994 üzenetére

    Nekem ilyen. Másfél hete van garminom, semmi spécit nem csináltam vele szerintem. Én azért nem szoktam figyelni mert a Strava tudja a rekordjaim.

    (#24995) SwitcX
    Nem, ez olyan mint a strava spliteket is számol, lásd nálam egy FM alatt talált 5k és 10k PB-t.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Látom feltöltötték a vivicittás képeket. Komolyan annyira kicsik és szét vízjelezettek a thumbnailek hogy az ember azt sem tudja mit vesz meg, elég felháborító, túltolták a paranoiát.

    De ezen a képen sírok / röhögök 10 perce, jó lenne tudni mire gondolhattam abban a pillanatban... tudom, hogy nem vagyok fotogén de ez egy új negatív rekord :)
    eredeti
    azon gondolkoztam vajon másnak is vannak ilyen képei, mert jellemzően nem ilyeneket látok facebookon :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #25044 üzenetére

    testsúlyt? az mire jó?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #25074 üzenetére

    Akkor nekem még sosem volt jó cipőm, se futó se civil.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #25076 üzenetére

    Minden cipőm bejáratom, neked valami generic lábad lehet, hogy mindig találsz tökéletest. Elsőre hosszúra nem is viselem őket, a civil cipőket sem mert valahol tuti felsértené / súrolná és vízhólyag lenne. Kinek hogy.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #25091 üzenetére

    Már hetekkel ezelőtt létezett a regisztrációs url csak le volt jelszózva :) idén figyeltem mert a tavaly is hamar beteltek a helyek. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nincs közöm hozzájuk ne vegyétek reklámnak, de a nomádban 30% hétvége van elvileg mindenre. Gondolkoztam mert nem hiányzik a kiadás, de csak megrendeltem a cliftont, igaz már csak piros és sárga volt de ez a 30% egész kompetitívnek hangzik jelenleg külföldi opciókkal szemben is. Biztos jól jön ha nem egyéb az év második felére. A camelbak marathonert ami fél éve a bookmarkjaim közt van, ezúttal is kihagytam fájó szívvel majd talán máskor...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #25095 üzenetére

    Ami nekem kellett volna az külföldön drágább mindenhol, meg is néztem, de kiderült kicsi a telefon zsebe. Ezeket mintha a 3.5" iphonera tervezték volna miközben a nép jelentős része már 5-6" androidokkal futkorászik.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nekem egy ilyen lett ma.

    Amennyire paráztam olyan szépen bírtam csak a csípőm és főleg 2 térdem kezdett el fájni 35 környékére. Nem tudom mennyire aggódjak, semmi éles és elég szimmetrikus csak úgy tűnik sok volt szegényeknek.
    Az a ground contact balance érdekes a végére, vagy sántítottam és nem vettem észre vagy a terep húzott valamerre...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #25133 üzenetére

    Új nekem is, általában olyan 49-51% környékén vagy azon belül szokott lenni. Itt az az érdekes a végén hogy elromlott. Most figyeltem meg ahogy sántikálok reggel a lakásban (hát itt-ott sajog rendesen, mintha az ízületeimnek ínszalagjaimnak izomláza lenne, most 1-2 napig ez lesz), hogy perpill tényleg mintha kicsit sántítanék a jobb lábamra óvatosabban lépve (ezáltal többet időzve ott) pedig elvileg nem érzek különbséget, nem is fáj erősen egyik sem, valami öntudatlan reakció. Eredetileg az a lényege gondolom, hogy az ember rájöhet ha pl nagyon aszimmetrikus a lába egyik rövidebb vagy natúrban sántít valamiért, ami sérüléses ok lehet rossz forma miatt. Mindenesetre érdekes metrika. Ez a garmin szenzor tetszik, nem tudom mennyire hasznos de elég jó a geek faktora. :) 2 baja van, mocsok drága (37e a pulzuspánt - más ennyiért vesz órát) és nem cserélhető a pánt a szenzor alatt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #25143 üzenetére

    Áhh ma igaz még nem futottam de bicigliztem melóba - 2 x 12km - és semmi gond nem volt, csak annyi, hogy járásnál kicsit terminátor mozgásom volt, de inkább csak a combizmaim éreztem a térdem, forgóm már semmi. Szerintem csak sok volt nekik a terhelés. Nem baj még többet kell futni, lehet emelem heti 100ra májustól, az szép kerek szám. Sparra is kell valamit villantani minimum pár mp :)
    szerk. kopogjam is le meg hálistennek meg minden mielőtt elfelejtem. nagy érték ha az ember ép!!!

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bencze #25121 üzenetére

    Egy kis szubjektív sztori akkor a bécsi maratonról meg az előzményeiről. Sportértéke nulla de ha valaki unatkozik talán szórakoztató. Előre is elnézést, átugorható semmi értékes infó nincs benne csak beszámoló, ráértem. Remélem a kisregény stílus nem szabályellenes.

    A tavalyi Spar volt az első maratonom. Kihagyás után január 1től futogattam, tavaszra már heti 60-65km-t egy Endomono prémiumból faragott edzéstervvel. Aztán kezdett fájni a bal lábfejem és jobb térdem. Úgyis fogászati beavatkozásom volt, 3 nap pihit javasolt az orvos, gondoltam pont jó lesz pihentetem a térdem. Amikor pont 6 hét elteltével melóból jöttem haza, bicigli a vállamon jövök fel a lépcsőn, hát csak sajog a jobb térdem. Gondoltam ennek fele sem tréfa muszáj kivárni amíg elmúlik. Így hát a Spar előkészületei így néztek ki:
    [link]

    21 után éreztem, hogy na, ennyit még sose futottam. 25nél majd elsírtam magam, aztán mit mondjak na, nehéz volt. 4:26 lett a vége, persze örültem, hogy sikerült.

    Gondolkoztam, hogy ezt most rendesen is kéne. 9 napra rá regisztráltam a bécsi maratonra. Akkor hát Vienna City Marathon 2017 project. Rendes terv erre sem volt, csak hogy fussak. Futottam, heti 70km körül, majd 80 fele. Utolsó 2 hónapban próbáltam gyorsítani, hol valamiféle rövidebb-hosszabb intervallum hol tempó, koncepció nélkül. Mennyiségben nem volt nehéz túlteljesíteni az előzőhöz képest:

    Az idéni Zúzmara jó lett, 1:47 valami, meglepődtem, a Vivicitta ugye 1:36:43, meglepődtem. A pár hosszú futásom nem lett különösen jó - vagy nagyon lassan futottam, vagy majd meghaltam - emiatt aggódtam, reméltem a versenyláz azért ad energiát és összejön a 3:50, pesszimista terv 4 alatt, optimista 3:40 ha nagyon velem vannak az istenek.

    Van kint rokonom az alvás megoldott még kaját is kaptam szóval ez a része oké volt. Szombaton mentem, begyűjtöttem a rajtszámot, megnéztem az indulás helyét, hát jó kihalt környék meg a nagy forgalmas út középen (Wargramer strasse a Duna közepén szigeten), nem volt mit látni (egyébként nem ismerem Bécset egyáltalán, voltam vagy kétszer pár napra).

    Másnap aggódtam, hogy lefagyok rövidben (igen sokat aggódom asszem). Volt vagy 5 fok reggel és bizony 8 után az emberek már adták le a cókmókjaik a kamionoknál (elvileg 8:15 volt a határidő), fájó szívvel leadtam a dzsekit és nadrágot majd átmentem a 4-es zónámba. Ott tudtam meg nem a cél idő hanem a PB alapján sorolnak be amit hősiesen bevallottam ezért sajnos nem a 3 hanem 4-es zónába tettek. Na gondoltam ezek a 4 fölöttiek itt verekedjem át magam 2 ezer emberen plusz a 3-asból ki tudja hány optimistán... ugye félmaraton és staféta is egyszerre indult, vagy 30 valamennyi ezer ember talán ha igaz a marketingjük.
    Wc szokás szerintm nem volt elég, sorbaálltam, 15 perc után félúton voltam amikor 8 perc volt rajtig, hát visszamentem a rajtzónába, persze a végére fértem be már csak. Na mindegy, lényeg, hogy fogalmunk sem volt mi történik elöl, szólt a zene aztán kb annyi, időközben elrajtoltak a profik 8:58-kor, majd 1,2 csapatok. Párhuzamosan voltunk 1-2, 3-4, 5-6, kettőnként egyszerre engedtek el azt hiszem (2 x soksávos út elválasztva). 9:15-kor indultunk, a nép már alig várta. Első 1km borzalmas volt, utána sem lehetett előzgetni de legalább már mozgott a nép olyan 5 perces tempó környékén. A 3-as km-nél eresztettek össze a 3-as zónával de addigra már eléggé felszakadozott a tömeg, legalábbis annyira, hogy mégsem tapostuk le egymást. Már előzgetni is lehetett néhol de eléggé kellett kerülgetni a népet (órám szerint több, mint 900 métert futottam pluszba - na jó szar a gps-e de akkoris). A pulzusom hülyeséget mutatott mert nem nyálaztam meg a pántot, hát mondom csak beáll mire érdekes lenne, látom 150 de úgyis tudom, hogy ez tuti nincs 140 inkább 135-137.
    Prateren futottunk keresztül (a park) olyan 5. km környékén amikor látom, hogy a nép kezd leszakadozni fát öntözni. Gondoltam jó nagy suttyóság ugye de követtem a példájukat, nem kellett erősen de nehogy a belvárosban majd 5 ember után várjak a toitoira. Nem vagyok büszke rá de szükség törvényt bont, mondják.
    Aztán mentünk mindenfelé meg vissza, keresztül belvárosi betondzsungeleken meg mindenféle, teltek a kilométerek nem gyorsan de haladtunk. Az idő konkrétan jó volt, többnyire napos, hűvös de nem hideg, pont jó kellemes. Nem izzadtam szarrá, nem fáztam. Néztem az órát, kezdett beállni 4:59-58 körüli pacere, hát mondom ez jó mert elvileg mintha 5:15 bőven elég lenne a 3:45-höz, amire a virtual partner vagy mifene volt beállítva. Meg van egy racer data fieldem (garmin szleng) ami be volt állítva maratonra és írta a kb célidőt de azt hiszem ezt a jelenlegi (15mp átlag) paceből mutatta mert kicsit ingadozott. Azért nézegettem néha, próbáltam haladni. Volt kis szél itt-ott de annyira nem vészes. A pulzusom 140esekben mozgott, 145, 147-8 néha akkor rosszallóan néztem az órára menj már le vagy 2 ütést még korai ez.
    A félmaraton csapat 20km-nél leszakadt. Annak örültem, megritkult a nép. Na mondom, mindjárt kezdődik a maraton ugye. Szépen figyelgettem mikor elsz meg az FM, na lássuk mit alkotunk megvolt a bemelegítés - így biztattam magam. A pulzusom a 147-9 környékén mászkált, ezzel kiegyeztem, a fő vél az volt, hogy FM előtt 150-et ne lássak.
    Mentünk szépen tovább, kicsit sajgott térdem, meg mifene, ahol a combom végződik hátul, talán ülőideg van ott amit az utóbbi 2 hétben kicsit éreztem. Hát mondom jó, csak rosszabb ne legyen mert még korán van. Éreztem már a jobb lábamon a vízhólyagot, ez van, 50km van a cipőben az kevés de azért a Triumphot vittem mert gondoltam lehet meghálálják az ízületek az extra párnát. Olyan erősen nem számoltam a kilométereket. Jó volt, volt tábla amit nem láttam ezt jó jelnek vettem, amikor szarul vagyok akkor 200 méterenként nézem az órát és keresem elkeseredetten a táblákat. Elgondolkoztam s örültem olyan 21-25 közt, hogy oké kicsit sajog meg kicsit lihegek de nem erősen, bakker erős vagyok mennyivel könnyebb mint az ősszel s ez kurva jó érzéssel töltött el. A télen még ez FM volt és erősnek hittem most krúzolgatok. Számigáltam előre, hogy ha el is fáradok, már szép előnyt csináltam, annyira szar csak nem lehet még csak kicsit bírjam és akkor lehet lazsálni a végén ha kell.
    25 után már kezdtem nézegetni a táblákat de nem volt gond. Gondoltam, 30ig ne legyen baj ott már kicsit fájhat. Itt már volt pár erősebben szeles rész de általában hamar lejárt mivel házak közt jártunk és elég sokat forgattak. 30tól már éreztem a távot de azzal vigasztaltam magam, 35ig kell kibírjam és onnan már szabad számolnom egyenként a kilométereket. Közben kicsit csepergett az eső de mire elgondolkoztam, hogy ez most nekünk jó vagy rossz, el is állt. A 150es pulzus célt kitoltam közben a 35-ös tábláig de ezt buktam, hát nem baj még jó vagyok, 151-152 pont kerek itt.
    Már nem volt annyira könnyű, de meglett a 35 is. Na mondom, lássuk. Kis csepergő, kis szél még szembe itt-ott, kezdtek lassan menni a kilométerek. Itt már kellett figyelni a villamossíneken. Kicsit esett szét a társaság, már rövidítettünk pár métert járdán ahol lehet, át járdaszigeteken meg ilyesmi, eléggé néztem nehogy hasre essek. A 38-as (vagy mifene volt) frissítőt elnéztem és kimaradt, de addig mindenhol toltam kaját / italt, általában kis víz, kis iso mindenhol meg banán szóval gondoltam csak elég kell legyen, ha nem csak megtudom. Aztán még kólát is osztogattak kicsit később egyet betoltam mondom ezzel már csak kibírom. Itt igaz már kicsit kezdett felmenni a pulzus de 155 fölé nem nagyon ment az adott tempón, annak örültem mert nálam 155 fölött már mikor 157 mikor 162 nem tudom megfogni és szar erősen.
    40 előtt már megint kijöttünk a Praterből (mellesleg jó hely futni, jó magas fák meg minden kellemes) és belvárosi betondzsungel de kezdett nőni a tömeg a szélén. Az eddigi limitált tapasztalatomból (1 alkalom) úgy számoltam, a 40 az ahonnét már szabad a százmétereket is nézni, plusz lesz több ember, meg onnan ha teszem magam, hogy futok de valójában gyaloglok az is elég, hogy bejussak. Szóval itt már nem aggódtam. A nép néha ordítozott integetett, meg ilyenek szokás szerint, szép széles utcák, ez a körút volt (ring). Az utolsó kilométeren már szoros tömeg volt a széleken, a kerítés mellett, azért jópofa volt a szurkolás az ember tolta amit tudott (nem sokat) mert ha már ilyen baromságot csinálunk lássák, hogy de jól esik nekünk és milyen könnyedén megyünk (kívülről gondolom inkább rokihadsereg de hát na hobbifutó tömeg közepe milyen legyen láttatok ilyet). Én nézegettem az órát s örültem mert 35 után már kezdett beállni a 3:30 alá. Itt már stabilan 28 környékét mutatta célnak hát mondom kár, hogy nem lesz meg az 1 órás PB mert az vicces lett volna.
    Volt szépen utolsó 400 meg 200m tábla a végén még kicsit erőltettem is, asszem meglett a 160 fölötti pulzus itt az utolsó párszáz méteren, ez alap forgatókönyv szerint sikerült.
    Érdekes mód megérkeztem lelassultam hát sétálni kicsit nehezen ment, ez a mai szögletes mozgásom már akkor meglett. Érem, adtak iso sört (lol, de nem rossz!), vizet, almát, banánt ezt-azt, kis üldögélés után bevésettem az időm rá ami 3:28:20 lett, hazajöttem.
    Hát ez lett.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #25147 üzenetére

    Ilyen ITB problémát én is diagnosztizáltam magamnál vagy kétszer. A térdem külső része néha kicsit megfájdul de rendszerint nem tart sokat (és azért nem sűrű). A másik klasszikus problémám ez lenne:
    http://www.runnersworld.com/tag/piriformis-syndrome

    Az érzést úgy tudnám leírni, hogy hátul a farpofa felső részén egy tompán sajgó pont ahonnan mintha egy drót menne végig lefele a combom hátsó oldalán (nem fáj de "érzem").
    A fenti leírás amúgy nagyon jó, főleg a csávó videói tetszenek, nagyon precízen leírta annó mi a bajom.

    szerk. Ha valaki moderátor esetleg meg tudja szerkeszteni a nagy mesémet, az első link is kép legyen, az jó lenne. csak egy pici kép.

    szerk2: amúgy köszi mindenkinek :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Dreamie #25156 üzenetére

    Szia,

    Van egy facebook csoport: Run4IQ: Fenix 5 talks, itt láttam. Ez a kupon március 31-el megszűnt, nem tudom jelenleg van-e ilyen. Bele lehet nézni a csoportba esetleg megkérdezni hátha valaki tud valami dealt (amire alapvetően sok esély nincs tekintve, hogy új termék, szerencsém volt...).

    (#25155) inf3rno
    Nem akarlak megijeszteni, de az első 3 hónap kihagyásom így kezdődött, addig fájdogált hetekig amíg egyszer csak fél Margitsziget körnél olyan élesen megfájdult, hogy meg kellett állnom és hazasántikálnom.
    Nekem utána az vált be, hogy a "minőségi" edzéseket gyakorlatilag kihagytam egy ideig és csak lassú futásokat csináltam, az úgy tűnik nekem legalábbis sokat segít, a nyugis tempó (akár 6p fölötti) sokkal kisebb megterhelés. Így miután helyrejött, egy darabig csak gyűjtögettem a lassú km-eket, úgy voltam vele, azzal is szokja a lábam a mennyiséget.
    A második 3 hónapos sérülésem a tavaly volt ugye amikor elkezdtem maratonra edzeni pontosabban nem akkor hanem amikor elkezdtem az erősebb edzéseket (tempo, résztáv).
    Az ősszel azért kezdtem úgy, hogy sokat akarok futni de cserébe csak lassú lesz, majd ha megvan az a mennyiség amit akarok és csinálom jó darabig és nincs gond, csak akkor kezdek gyorsítást. Közben fogytam is és még nincs vége, biztos a túlsúly is ront ezeken a dolgokon.

    ps. semmit nem bánok, jó volt az a sok junk food meg cigi meg alkohol annó :D

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz t1 #25168 üzenetére

    1 hónapos garmin tulajként az a véleményem, hogy az optikai pulzusmérő nem edzésre való csak annyi, hogy látod a nyugalmi pulzusod, ha éjjel is hordod (nem az a baj, hogy lassú hanem futás közben simán hol +30, hol -10 pulzust mér a valóshoz viszonyítva amivel elrontja a vo2max, edzési stb statisztikákat, javaslatokat is). Tud csomó csili-vili cuccot ez az óra, mindenféle statisztikát ami jó ha valaki szereti, és én szeretem az ilyen geeky golgokat, de sajnos alap funkcióiban rosszabb az Ambit3r-nél. Annak jobb volt a gps-e - nem veszítette annyira könnyen el, pontosabb útvonalat rajzolt - és könnyebb volt használni lévén nem volt annyi funkciója. Fr35 és társait max úgy ha az ember egymás mellé teszi a funkciólistát és talál benne számára fontos dolgokat garmin oldalon ami ellensúlyozza a hiányosságokat.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Melorin #25170 üzenetére

    A pulzusmérő ilyeneket produkált:

    hülye pulzus
    hülye pulzus 2

    A pihenőnapomon nem terveztem pántot használni de muszáj lesz mert az ilyenekre elrontja a vo2max értékeim. Tapasztalatból, ilyen tempó mellett a pulzusom se nem 140-150, se nem 105, hanem 115 környéke, 120 maximum de inkább alatta.

    (#25171) peterkeT

    Ebből talán világosabb lesz.

    Ezt hoztam ki vele:
    hülye gps

    Ok, ez remélem szoftveres anomália. Tartalmazott 50 mp-es 400m rekordot meg még valami hülyeséget, megflageltem Stravaban, hogy törölje ezeket. Connectből van áttöltve Stravaba.

    Ambit3r:
    Ambit3R

    Fenix 5:
    F5

    Picit lassabban is talál GPS jelet, az Ambit gyakorlatilag instant, persze ez is hamar megy csak nem voltam hozzászokva, hogy megnyomom a gombot és várok, nézem az órát kicsit amíg megtalálja (10-30 sec).

    A könnyű használat alatt azt értem, hogy van rengeteg adat mező aminek úgy igazából nincs nagy jelentősége, legalábbis addig amíg a core funkcionalitást nem hozza megbízhatóan.

    (#25173) kk831228
    Ez egy Fenix 5 sapphire. Olyan kb 1 évet toltam Ambit 3 Runnal.

    Ne értsetek félre megvétel előtt tisztában voltam azzal, hogy ez egy érzelmi döntés inkább mintsem szükség, és vagyok akkora geek, hogy érdeklődve nézegessem ezeket a GCT, balance, vo2max stb értékeket szóval nem bántam meg a vételt, csak azt mondom, hogy edzéshez leginkább az a lényeg, hogy legyen jó a GPS, lásd jól amit mutat, azt mutassa amit kell.
    Ha meg valakinek ezek a shiny featureok kellenek akkor a 935 vagy 735-öt érdemes nézegetni, gazdaságilag ésszerűbbek és kb ugyanezt tudják (a 935 szó szerint csak műanyagházas mint a 735) de szerintem a 735 is kb mindent tud az is nagyon "okos".

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #25178 üzenetére

    Aon a 2 futáson folyton húzogattam az óra szíját a majdnem lazától az egész szorosig, semmit nem változtatott. Az elv az volt, hogy érdemi edzésen hordom a pántot, a könnyű vagy pihenő futáson nincs értelme, de így a 37e ft-os hrm runt kell hordanom mindig. Remélem strapabíró... :)

    Pulzusmérő nélkül nem adták.
    Alapvetően a pihenő pulzus miatt van értelme, mert én éjjel sem szoktam levenni az órát. De aktivitáshoz nincs értelme, az tény.

    (#25180) Chuck Norris
    Az a mező tényleg mező nem tévedés a Vácitól jobbra ott vagy ösvényen megyek vagy a bicigliúton, de a 2 rajzolt vonalból látszik melyik jobb melyik kevésbé (pl Tahi sarkán befordulás kanyar). A vácitól balra levő részt nem értem, ott magad épület sincs, talán a híd vasbetonja bezavar? Nem tudom. Overall a garminnak reszketősebb a vonala, gondolom nincs is akkora böhöm antenna benne mint az ambitban.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #25189 üzenetére

    Ez olyan mint a helpdesknél a reboot, természetesen mozgattam a csuklómon, ha kicsit szorosabbra veszi az ember akkor kicsit fennebb áll meg pontosan a "bog" fölött kényelmes, de nem volt jelentősége. A Suuntonál is megszoktam már, hogy futáshoz ott szorítom picit meg, hogy ne lötyögjön a kezemen álljon fixen, hogy ne forduljon el. Elvileg ez new and improved szenzor meg 3 led meg minden, na ez van, hordom a mellkaspántot minden nap.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nem gondoltam a kínaiak ilyen jól tolják ebben a témában is. Ha már megjött a fizum rendeltem egy kisebb meg egy nagyobb zsákot víztasakkal meg palackkal, ha valamelyik nem jó még el tudom adni elvileg. Van egy decathlonom de nem vagyok megelégedve a zsebeivel.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beltram #25238 üzenetére

    félmaratont is

    itt van a kutya elásva. Télen nem kell félmaratonhoz nekem víz de 30+ fokban 5km-nél is kell. Plusz fm fölötti távokhoz tervezem főleg használni, a vasárnapi hosszút meg kellene növelnem az eddigi minimum fm-ről minimum 25-re.
    Egyébként kis nyári távhoz valószínűleg övet kellene keressek de még nem tudom létezik-e olyan amin egy fél litres palackot el tudok vinni úgy, hogy ne legyen zavaró. Kézben már fittem fél liter vizet de kb annyira esik jól mint a plank, és az sem barátom...

    Előtte nem szeretek inni, kifejezetten kerülöm kivéve ha tudom, hogy olyan (lakatlan) helyen futok, ahol el tudok menni pisilni. :)

    A másik, el kellene lassan kezdjek hétvégén kimenni HHH fele vagy valami érdekesebb helyekre, ahová már nem árt túlélő kitet vinni pl telefon, egy vékony dzseki (reggel / este hideg, vagy szél, eső, mittomén), kis kaja, víz. A 25 is kicsit necces attól függ hogyan eszem előtte, de 30 vagy többhöz már mindenkétt vinnék kaját is.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #25269 üzenetére

    Hogy ne csak ilyen gyors emberek legyenek itt, én is futottam egy 22-t 6 perc átlaggal. Pedig a strava kiveszi az álldogálást is.
    Átmentem Népszigeten meg Palotai szigeten (most tanultam meg, hogy van ilyen), érdekes, hogy micsoda dzsungel van itt a közelben bent a városban.
    Ami szomorú, az a homeless kunyhók meg sátrak, és a szemétkupacok / zsákok. Ilyenkor annyira haragszom, kényszermunkára tudnám küldeni az ilyen embereket hadd csákányolják a sótömböket 3 hónapig. Borzasztó, hogy mennyire el lehet rontani a jó helyeket mert valaki sajnál szemétdíjat fizetni.
    Hazafele egy rossz arcú kigyúrt egyént láttam a csinos barátnőjével kézenfogva, a kutyát a járda szélére szaratták és mentek tovább. Ez sem vidított fel. Nem gondolom, hogy a kutyaszar kizárólag csak csomagolva jó, falun nem is gáz de ahol 100 000 kutyát szaratnak az út szélére minden nap ott bizony nem ártana összeszedni.
    Itthon meg a társasház bejáratához állt megint egy értelmi fogyatékos, ez nem volt meglepő mindig a feljárón parkol valaki mert lusták keresni parkolóhelyet. Gondolom ha valaha bútort vásárolok hajnalban ki kell üljek egy hintaszékkel a bejárathoz helyet foglalni, hogy ne álljon rá valaki és lehessen behozni a cuccot.
    :(((

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #25278 üzenetére

    Az rossz indok, az összes edzésterv ezt mondja.
    Van egy elég advanced mondhatni BQ tervem ami heti 119 km-ig tolja ki a mennyiséget és ott is 35 a max, a hosszúak 30-35 közt vannak. Szerintem nem véletlenül. Évente 2-3 maraton elég de ahhoz is kell a megfelelő rápihenés és utána 1 hét pihenő üzemmód :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Meghirdettem a fenix 5 sapphirem itt a ph-n.
    Sportra szerintem a 935 jobb vétel, talán a 735 is bőven mindent tud amit kell, de ha valakinek esetleg fontos a civil óra kinézet vagy megtetszik az ár akkor itt a lehetőség.
    Tudom megkérdezitek miért és csak felidegesít ha rágondolok szóval légyszi ne feszegessétek :) de néha elő fog fordulni, hogy külföldön vagy egyéb idegen helyen futok, + terep is kicsit izgatja a fantáziám és arra az 5x a legjobb, annak ellenére, hogy a mérete miatt nem vettem meg. Ha ez elmegy akkor megfontolok rátenni egy kisebb vagyont az 5x-ért, vagy hagyom a fenébe mert futni az ambit3r-el is pont jól lehet.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #25291 üzenetére

    Eh, több is veszett Mohácsnál nem olyan óriási dolog, csak a saját határozatlanságom zavar kicsit, ennyi idősen több eszem kéne legyen. Állítólag 30 napon belül visszaküldhettem volna, ami épp lejárt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz z123456789 #25302 üzenetére

    Én amikor kezdtem futóboltba mentem, ott mondtam, hogy most kezdenék és olcsó cipő kéne, ajánlottak valamit ami épp akciós volt 20 környékén amit elvittem és jó is volt az elejére. Nem a márka lényeg hanem épp mi akciós, szerintem. Kis távolságokra kevésbé fontos a cipő, inkább csak annyi, hogy nézzenek rád és javasoljanak valamit ami szerintük megfelelő a futás formátokhoz. Spurit és nyúlcipőt ismerem ilyen szempontból, ezek nem hasraütésszerűen adnak cipőt hanem megnézik hogy áll rajtad és általában milyen típusú kell.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Én mostanában csak költök csak lassan tudnám miből.
    Megjött a nomádos / akciós / cliftonom, felavattam. Ez sem tökéletes startból kicsit nyomott a jobb fele a lábam szélén (netes öndiganózis alapján ilyen 'szabó bütyköm' van, kicsit mindkettő de inkább jobb lábamon - nem szokott amúgy zavarni).
    Ahhoz képest egész korrekt lett, nem így terveztem csak megjött a kedvem.
    Azt mondta az órám új laktátküszöb, 4:16, 164 bpm, bármit is jelentsen. Láttam max 174-es pulzust a végén, ilyet nem szoktam sőt a 170 is ritka. Igaz azt is mondta, training status - unproductive, fitness csökkent, de mit tud ő biztos hülyeség.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #25329 üzenetére

    Nekem papíron hosszra 43-as a lábam civilben de ezekből csak a széles cipők szoktak jók lenni.
    Eddig 44-es futócipők voltak jók: asics gt-1000 2, gt-2000 4, saucony phoenix 7. Saucony triumphból 44.5-öst választottam kis vacillálás után (44 és 44.5 közt gondolkoztam), kicsit nagynak tűnt de így utólag jó választás volt mert szélesebb az első része. Érzésre talán kicsit túlságosan is, de az Altra rajongók szerint olyan nincs :)
    A cliftonból a 44-es lett jó. Ez nem annyira széles, mint a 44.5-ös saucony phoenix de talán pont jó. Mindenesetre egész kényelmesnek tűnik ahhoz képest, hogy elsőre 10km-re vettem fel.
    Nem tudom előzőekhez viszonyítani, sosem volt Hokám.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Ez a Nike marketingbiznisze kb mint egy super bowl reklám. Drága és sok ember tudni fog róla. Attól még érdekes lehet. Jó promó videót csináltak :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz flash- #25376 üzenetére

    Tudom ez nem sok segítség, de én is futóövet használok. Volt egy Aldis amit elhagytam. Van egy második Aldis, ez 2 zsebes, de kicsi mind a kettő. Van egy Decathlonos aminek elég drabális az övje, ez a rázkódástól felcsúszik a nadrágom fölé és a varrása szúr. Borzalmas. Utoljára egy Niket vettem aranyárban (majd 9e ft), ez is felcsúszik valamennyire de ez nem zavaró annyira, nem szúr vagy ilyesmi legalább. Egy öv sem kéne ennyit érjen, felét is drágállom kicsit, de muszáj volt, nem volt hová tegyem a kötelező fontos dolgokat a bécsi maratonon. Ennek legalább 2 zsebe van, 1 szokásos kinyúlós telefonnak - jó nagy, s7 edge bőven belefér szerintem 2 is, és egy kis másfajta amibe igazolvány, pénz, ilyenek férnek el. Szóval a kényelem a legfontosabb utána az elrendezés, feleljen meg a célnak (pl kulcsot ne telefon mellé tegye az ember).
    Alapvetően én ezeket kicsit a derekam alatt, a nadrágon hordom.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Úgy kell öltözni, hogy ne legyen rajtad olyasmi, amiben kárt tesz a víz. :)
    Akinek volt száraz ruhája az átöltözött utána és és kész. Én vizesen ültem biciklire és mentem haza mert nem volt nálam, ennyi volt csak kár. Kihúzták a számom, nyertem volna valami szajrét. \o/

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz kk831228 #25477 üzenetére

    20 éves lennék akkor is all out effort lenne nekem amit nem is biztos, hogy elbírnék. De nem vagyunk egyformák :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Danika256 #25550 üzenetére

    Azért jó lehet, ha az ember ennyire megközelíti a potenciálját. Én még fényévekre vagyok tőle. Kicsit több, mint 2 éve futok de azt hiszem, nincs tehetségem / genetikám hozzá, tiszta átlagember vagyok ha egyáltalán,lassabban fejlődöm, mint sokan. Persze vastagon benne van, hogy nem teszek meg mindent érte és a sok kompromisszum lassít.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Danika256 #25553 üzenetére

    Biztos szubjektív is, az én lábaimban van összvissz 4k km tavalyelőtt januártól, most tartok heti 80 környékén (perpill kicsit lesántultam pihenő üzemmódban). Kezdőnek tartom magam, nem úgy kezdő mint az elején de pl csak most rendeltem meg 2 könyvet az edzésről, hogy tanuljak kis elméletet és tudjak magamnak tervet csiholni. Majd a második fél év saját edzésterv után kinevezem magam haladónak ha lesz is eredmény. :)
    Eddig az 1:36:43-at értem el egy szerencsés napon, elméletben mennie kell az 1:30-nak, min. 6-8 kilót le kellene adjak még. A 3:10 körüli maraton is talán de az nem tudom, hogy hány év és mennyi szűzlányt kell feláldozzak érte. Egyelőre idénre annyi a terv, hogy szeretnék felmenni heti 100km-re meg fogyni, ha ez sikerül akkor jövőre lehet technikázni meg gyorsulni.

    ps. szerintem az nem "keverés" rossz értelemben, ha az ember a hosszút nem csak úgy lefutja egyenletes pulzussal / tempóban hanem pl csinál egy gyorsabb, tempó közeli véget neki, vagy második felét maratoni tempóhoz közelíti. Egyes hozzáértőnek tűnő sportolók / edzők szerint ezek valid dolgok sőt.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Aristeus #25590 üzenetére

    Mi megyünk 8-as csapatban. Én nem ismerem a szakaszaim (párszor voltam Balatonon, vittek / hoztak ilyen 2-3 napos alkalmak) szóval nem ismerem a környéket, de 3 x 10km szakaszom van, még rá kell nézzek addig...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz werszomjas #25609 üzenetére

    Olyan 6 percesekig ne foglalkozz vele, azután ráér elkezdeni. Nagyon lassan nem nagyon lehet normál cadence-el futni, meg úgy általában nehéz formát tartani. Nem tudományosan megalapozott infó csak szerintem, így tapasztalatból. 5 percre már egész korrektül összeállok. Lassúban (6 perc) 170 körüli cadence, 4:30 környékére már 190 fölött, attól függően mennyire vagyok fáradt akár több is.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Hát, nekem is megvolt az első UB. Kocafutó csapattal mentünk 8-an, én fájó lábbal (combtő környékét fájlalom pár hete, már javult rendesen csak most elrontottam megint, plusz csípő környék), a tervezett 3 x 10 km helyett 4 x 10 lett mert éjjel bevállaltam 10km esőt amikor másnak nem nagyon fűlött a foga hozzá (korán leváltottuk a 72 éves tagunkat ne szenvedjen és borult a beosztás, aztán nem volt vállalkozó :) ) volt eltévedésünk is ami bő 1 óra késést eredményezett, szóval eléggé eltartott a dolog. A lábam sajgott, hidegen sántítottam rendesen alig bírtam megmozdulni, de bemelegedés után mindig valahogy működött. A társaság viszont jó volt mindenki igyekezett megtenni ami tőle tellett, sportérték nem volt nagyon sok de bulinak / csapatépítőnek nagyon nagy élmény volt főleg, hogy jóformán idegenekkel mentem, néhányukat láttam már vagy kétszer előtte. Az 5 perc alatti tempóm csak az utolsó 10-esen borult reggel amikor megálltam 3 percre az út szélén egy bokor mögött meditálni :)
    Még emészteni kell az élményeket, meg járni alig tudok, nehéz felállni és elindulni. Azt hiszem jön 1-2-3 vagy amennyi kell hét takarékon, hogy legyen minden tünetmentes, csak akkor kezdem el a maratoni felkészülést.
    Overall bruttó 22 és fél órás móka volt szóval fárasztó főleg, hogy délután 1kor indultunk. Egyszer lehet, megpróbálnám egészségesen olyan csapattal ami átlag 5 perces tempókat próbál, 4-6 emberrel, dedikált sofőrrel, de azért nem könnyű megszervezni ezeket a dolgokat. Nekünk sem a futás volt a bonyolultabb, inkább a szervezés amit aztán szerencsére egy srác bevállalt, meg aztán a logisztika, 10, néha akár 5 km enként a váltás. Megértem akik egyben lefutják a darabjukat, azonban ez így bulinak sokkal jobb volt, mindig kiszálltunk örülni a befutónak stb. jó móka volt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #25780 üzenetére

    Ez egy kicsit egyedi is. Nekem a legkényelmesebb jelenleg a saucony triumph (hoka cliftonom is van). Ez is elég erős csillapítású, de mintha picit keményebb lenne a talpa, a jó értelemben.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #25803 üzenetére

    A miheztartás végett, én először egy youtube csatornán hallottam a modellről, a csávót Hoka szponzorálja, futott 2:16-os maratont cliftonban, legutóbb meg ezt nyerte:
    http://lakesonoma50.com/index.html
    mint western 100 qualifier, szóval nem kocafutók márkája, nem ettől fog valaki lassú lenni. Így hogy használtam már lehetne szélesebb, de nagyon könnyű és a puhasága ellenére nem érzem lassú cipőnek sőt, legjobb 5k-m futottam benne.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #25823 üzenetére

    Baromi unalmas rendesen elolvasni de szerintem nem, ebben semmi ilyesmit nem láttam így ahogy végiglapoztam. A bbc-s linken leírják, hogy 36 'komoly' (bármit is jelentsen ez) futó volt a mintában amiből 2 meghalt (nem részletezik miben) így jött ki a statisztika. Statisztika? ...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák