Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Nigér #60809 üzenetére

    Eddig is megoldható volt, csak limitált számban :D

    Egyébként Dunu DN900: még bejáratós egyelőre, és sok illesztéket, illetve hangológyűrűt* nem próbáltam ki vele, de azért írok róla pár gondolatot.

    Minőségre és tartozékokra nagyon rendben van, bár a tokot kicsit túlzásnak érzem. Persze, belefér minden, de napi hordozásra alkalmatlan a mérete miatt. Ezt leszámítva viszont elég jó csomagot kap az ember, egy rakás szilikon és szivacs illesztéket, kábelvezető kampót, csipeszt, karabinert és hangológyűrűket (a képen jobbra alul a színes karikák). Ez utóbbikat a vetőcsőre kell húzni (ami amúgy teljesen egyenes és sima, nincs rajta bemélyedés), és ezzel lehet szabályozni azt, hogy az illesztékek mennyire mennek rá. Minél jobban ráhúzza az ember az illesztéket, elvileg annál kisebb lesz a vetőcső végénél kialakuló hangkamra, és annál több mély lesz. Ezt eddig nem igazán tapasztaltam, bár még csak egy karikát próbáltam (a közepes, kék méretűt, illetve anélkül).
    A füles amúgy fémből van, matt aluminium (magnézium?) házban, szépen néz ki, jó az összeszerelés, igényes az egész ahogy van. A kábele nekem jobban bejön, mitn az AX35 féle slagszerű csavarodós gubancolódós kemény anyag, ez sokkal puhább, és nem vetemedik meg annyira.

    Kényelemre viszonylag jó, bár ha nagyon betolja a fülébe az ember, akkor a füles házának pereme tud azért nyomni. Nekem eddig a fehér illesztékből a sima (egy szoknyás) közepes méret jött be leginkább. A sötét szilikon vagyánul néz ki, van benne belül egy spirált forma bordázat, de mivel tágabb a kijárata, így a hangra nincs olyan jó hatással.
    A hang eddig kicsit mélybe húzó, és nem olyan elképesztően részletes. A DN1000 azért sokkal jobb füles a 3 driverrel, de persze drágább is jócskán. Ezt próbálták gondolom kicsit populárisabb hang irányába elvinni, sok mélyet kapott, de nem lett sajos annyira izgalmas a hangzás. Bizonyos műfajoknál még nagyon sűrű tud lenni a basszus, remélem ez a járatással majd javulni fog kicsit. Amúgy komoly, hogy milyen mélyre le tud menni, egy-két zenénél vannak olyan hangok, amiket az utóbbi időben hallott füleseim nem nagyon tudtak kiadni :D A magasak viszonylag visszafogottak, nincs egyáltalán semmi élesség bennük, mondhatni nem csilingelnek igazán, de cserébe nincs semmi szibilancia sem. Eddig úgy érzem, hogy inkább egyszerűbb zenékhez jó, nem túl zsúfolt elektronikus és hasonlók.
    Alapvetően nincs nagy baj a hangjával, de nem is mondanám kiemelkedőnek. Mivel versenytársa az AX35 a szintén DD+BA kialakításával, azt mondanám, hogy az olcsóbb ár miatt az jobb vétel lehet, bár ott a körítés sem olyan gazdag és jó minőségű.

Új hozzászólás Aktív témák