Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz Tulku #86865 üzenetére

    Igazabol a valasz eleg egyszeru: hallgatom ami tetszik.
    Ha nem tetszik valaminek a hangja, akkor abba az iranyba EQ-zom ami tetszik.
    Persze nem lehet mindent EQ-val korrigalni - P1 pl sosem lesz nekem baszusban eleg.
    Illetve a telefonhoz adott fules sem uti meg a minosegi szintet amit elfogadhatonak tartok.

    EQ eleg egyszeru, a technikai hattere meg nem igazan erdekel (bar van hozza illeszkedo tudasom is). En vagyok az a korosztaly aki meg gyartott maganak Quad405 erositot.

    Ma mar nincs gond a jel/zaj viszonnyal mint anno mikor szuleim idejeben meg minden szart ossze kellett valogatni, hogy ne susogjon meg rendesen szoljon. Fuleshez 'VanDenHul' kabel se igazan kell - szerencsere...

    Hangforrasnak ott a sok tomoritett meg egyeb formatum - nem minden nagy felbontasu, innentol az egesz elveszti az ertelmet. Szamomra.

    Net radiot ugyanugy hallgatok ahogyan Mp3/Flac/Spotify/Tidal/DSD is a repertoar resze.

    Nem audiofil valgyok, ez hatter zene nekem mondjuk munka vagy szabadidos tevekenyseg kozben.

    Szoval nekem egy hordozhato megoldas kell nekem megfelelo minosegben.
    Ugy tunik a Periodic Audio Carbon tudja azt hangilag amit en keresek, ha kell majd EQ-val korrigalom a hibait. Tobbre nem vagyom.

    Vannak dragabb cuccok, hallottam is parat szolni (pl. campfire atlas) - egyik sem fogott meg annyira ami azonnali vasarlasra sarkallt volna. Nem anyagi okok miatt keresgelek parszaz dllaros savban - az Atlas sem tudott meglepoen tobbet annal amit epp hallgattam.

    EQ-rol: szerintem a Harman gorbe nem butasag - az emberek azt szeretik.
    Nekem kicsit tobb basszus es kevesebb magas tetszik, de kozel ott van amit mar jonak itelek. A konferenciazasra hasznalt WH-1000XM3-bol kifejezetten muzikalis fulest csinalt a harman gorbe az AutoEq-val (Wavelet progi Androidon).

    Lehet csak oregszem, a 16KHz-t mar nem hallom. Akar mennyire tolom fel az EQ-t. ;)

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák