Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    Sziasztok!
    Szerintetek érdemes lenne lecserélnem a Fiio E11-es erősítőmet egy E7-esre? :U
    Egy Sanza Fuze és egy BrainwawzB2 közé kellene, LOD kábellel összekötve.
    Sokat számítana a Wolfson WM8740 DAC ? A másik ok, pedig, hogy az E7-nek két kimenet is van, így lehetne ketten is hallgatni, ami nálam praktikus lenne. A harmadik utolsó szempont, hogy mivel máshol vannak a kezelőszervei, ezért jobban (szebben) össze tudnám illeszteni a lejátszóval,( nem férek hozzá normálisan a hangerőgombhoz a LOD-tól, illetve túl vastag és ezért rugalmatlan a LOD kábele) mint az alábbi képen látható. Az első szempont természetesen az, hogy hangminőségben ne legyen visszalépés, inkább előre! :K ( Kár, hogy nincs GAIN kapcsolója az E7-nek, az E11-et magas gainnal hallgatom )
    A houseofdap-nál most mindenféle felesleges kábel nélkül ( nem úgy mint a mp4nation.net-nél) most 78 USD lenne szállítással együtt, ha csak nincs valakinek használható kupon kódja...
    Üdv

    Itt azt írják, hogy jobb a hangja az E7-nek

    [ Szerkesztve ]

  • Bodor

    veterán

    válasz slfln #8755 üzenetére

    Először is köszönöm szépen az információt!
    Közben utánaolvasgatva én is rájöttem, hogy nem használnám ki az E7 DAC funkcióját, mert a Fuze csak analóg jelet ad ki. Így már tényleg tárgytalan a dolog.
    A B2/E11/Fuze trió kérdésében csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy te gyakorlati tapasztalatok alapján ( vagyis meghallgattad ugyanezt az összeállítást minden variációban ) írod a véleményedet? Mert ha igen, akkor nagyon más a fülünk! :)
    Csak azért kérdezem, mert nekem gyakorlatilag más a tapasztalatom, mint neked, de tényleg nem vitatkozni szeretnék.
    "Mivel marha érzékeny, egy Fuze után kötött erősítőből és kábelből max. zajt fog gyűjteni."
    Szerencsére jó minőségű LOD kábelem van, így semmiféle zajt nem szed össze.

  • Bodor

    veterán

    válasz slfln #8759 üzenetére

    Ezt a felállást így pont nem

    Azt gondolom, hogy ha ez így van, akkor a véleményed inkább csak egy száraz, technikai adatokon ismeretének birtokában lévő következtetésnek bizonyul inkább, nem pedig a valóságon alapuló reális tapasztalatnak. A számok az egy dolog, de hogy egyes komponensek a valóságban milyen végeredményt adnak az nem következtethető ki a számokból, vagyis a komponensek technikai paramétereiből, és bármennyi másmilyen, de csak hasonló tapasztalattal rendelkezik is valaki, az nem azonos egy konkrét esettel, vagyis a valóságban hallható hanggal.
    A másik dolog természetesen az, hogy mint minden ilyen dolog, ( ízérzékelés, hallás ) borzasztóan szubjektív, így várhatóan csak hasonló vélemények lesznek, de ugyanolyanok nem, ezt mindenkinek, nekem is kell kell fogadni .

    Igen, olvastam. Tekintettel arra, hogy nagyon jól ismerem az új játékszerek hatását és az igen korai vélemények rendkívül fals tartalmát 3 szám után...(és a tapasztalat hiányát) ezt most mellőzzük.

    Már kb. 1 hónapja megvan az összeállítás, sokat hallgattam, sokféle zenét, nem 3 számot, úgy hogy nem gondolom, hogy fals lenne a véleményem, ami azóta sem változott. Azt meg nem tudhatod, hogy miben mennyi a tapasztalatom, de mivel nem szeretnék ezen vitatkozni, ezért tényleg mellőzzük...( főleg azért mert kicsit lenéző volt a mondat )

    Vegyél elő egy papírt és 20-ból legalább 18-szor találd el, van e erősítő a láncban, vagy nincs.

    Nincs szükségem erre a vaktesztre, mert annyira máshogy szól az erősítővel, meg a kábellel, hogy egyértelmű számomra, nem kell találgatni.

    Ha sikerült, veszek egy E11-et én is.

    Szerintem ne vegyél ( főleg ne egy más ember el nem fogadott szubjektív véleményére alapozva ) , mert látatlanban, meghallgatás nélkül is annyira leszóltad, hogy neked úgy sem lesz megfelelő ...

    Ennyit itt erről a témáról.
    OFF
    Üdv

  • Bodor

    veterán

    válasz bkercso #25594 üzenetére

    Sziasztok! Sorry az off-ért, de ez a topik legalább pörög, és itt szakik vannak. :)

    Szóval nemrég, a jobb hangminőség érdekében váltottam winamp-ról aimp-ra, és az lenne a kérdés, hogy a kimeneteknél melyiket érdemes választani a 3 közül, és azt miért, mi a különbség közöttük?
    Asio vagy Wasapi vagy Wasapi Exclusive.
    ( Windows, Creative X-fi hangkártya. )

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

  • Bodor

    veterán

    válasz bkercso #25596 üzenetére

    Hát igazad van, csak gondoltam van olyan, hogy az egyik nem ajánlott valamiért esetleg.

    (#25598) krichd1: Ez az a kártya. Nem egy mai típus, de szerencsére van hozzá Windows 8 driver, és ASIO is, szóval akkor marad az.

    Köszönöm a hozzászólásokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Bodor

    veterán

    válasz CPT.Pirk #25602 üzenetére

    Ha az lett volna a problémám, hogy nem vagyok megelégedve a jelenlegi hangkártyámmal, és vajon mit ajánlotok, akkor sem tetszene ez a stílus, amivel reagáltál, de mivel még nem is a kérdésre válaszoltál, így teljesen felesleges volt a billentyűzetet koptatnod a magas lóról. . .

  • Bodor

    veterán

    válasz CPT.Pirk #25611 üzenetére

    Én csak annyit kérdeztem ,hogy az Aimp-ot hogy állítsam be, erre azt kapom a válasz helyett, hogy dobjam ki a hangkártyámat. . .
    Ha én egy olyan kérdésre, hogy milyen SSD-t vegyen az illető az atom processzoros netbookjába, azt válaszolnám, hogy dobd ki azt a gépet, és vegyél helyette mást, mert az szar, akkor biztos, hogy nem lennék túl népszerű. . .
    Csak szimplán ennyi a helyzet.
    És ha meg vagyok elégedve a kártyámmal, és nem akarom kidobni, és/ vagy nincsen pénzem másikra?
    Nem kell itt hit téríteni, osztani az észt kéretlenül, csak elég lenne néha egyszerűen a kérdésre válaszolni, de igazából még arra sem kaptam választ... ( melyiket érdemes választani a 3 közül, és azt miért, mi a különbség közöttük? )
    De már túl is beszéltük, hagyjuk. Aki normálisan segített, annak köszönöm még egyszer.
    Téma részemről zárva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák