Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok egy teljesen kezdő kérdés sorral szeretném az agyamat kicsit frissíteni a témában, ha tudnátok segíteni azt megköszönném

    Mennyire teszik jobbá a zenét ezek az erősítők?
    Néztem egy logoutos írást olyant szeretnék venni elvileg íbéjről azt amibe ilyen kis csöveket lehet tenni felülről
    MI szerint válasszak és milyen csöveket bele? jó ár érték arány érdekelne
    És a legfontosabb, hogy megérik ezek az erősítők? Annyival szebb jobb lesz tőle a zenei élmény?

    Sennheiser hd 485 a fejhallgatóm

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok

    teljesen alapvető felhasználásra (értem ez alatt: pl picit több élet legyen a zenében amit hallgatok) melyik dac ajánlott?

    láttam van 10e Ft os kategóriában is fiio pl.

    laptopomból eléggé karcsún szólaltatik meg még a kis alap sennheiser fejhallgatóm is, és ezért gondolkoztam el egy kis erősítőn

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz rsf #29499 üzenetére

    és Dorien és .DLL

    esetleg a fiionak láttam e6osát újonan 8e Ft körüli áron, azzal esetleg mi a helyzet?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz bkercso #29518 üzenetére

    ookés, akkor elgondolkozom azon amit picit fentebb(lentebb) írtatok, az az usb-s 8-9e Ft-os darab

    + még néztem egy masszívabb (hd201hez képest) seni fülest is 419 (régen hd485 öm volt, de ha jól látom azt már nem kapni), talán ez lenne az "utódja" neki? ez a 419es?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz bkercso #29520 üzenetére

    és Dorien: régen tettszett az a 485 ös és az sem volt eget rengetően drága, pont a superluxokhoz képest volt akkoriban pariban a 20e árkat. alatt, azért gondoltam most is erre (azzal a 485 tel is az volt a "bajom" lényegében, hogy picit "nehéz volt a fejemnek" és persze az, hogy nem volt megfelelő meghajtási "jelem" hozzá, csak egy sima hangkártya)

    .DLL: milyen kis érdekes dolog :D vagyok ebayen is pont.... de ahhoz mérten amiről fentebb volt szó USB-s kütyü az akkor rosszabb lenne, mint ez az ebayes érdekesség? :)

    szerk.: viszont ez a maxel retro dj egészen baráti áron van.... :) meg is olvasgatok róla ezt azt amazt és lehet, hogy akkor ilyen lesz, ha ez ajánlottabb mint pl. egy 20e alatti seni :) Veszek rá olyan nagyobb párnát oszt' jó napot :)

    Amihez igazából kellene az nagyjából dance zenék hallgatása, ha ez esetleg számít valamit
    na de befogtam a számat :D mert tényleg ez már fejhallgatós topikos szöszmötölés

    [ Szerkesztve ]

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz zsolt19900 #29526 üzenetére

    hd2000 alatt ezt a fejhallgatót értitek? mert ez is tök szimpinek tűnik

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Dorien #29528 üzenetére

    köszönöm szépen

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok

    egy microlab solo c6 és lg 47LB671V tvm közé keresnék valami kisebb erősítőt, dobhat a hangján a hangszórónak? (hozzá tartozik, hogy még nincsen meg, de akkor egy kalap alatt beszereznék mindent).
    Amennyiben érdemes venni hozzá, akkor milyent ajánlotok?

    lehetséges akár a külföldi beszerezés is, nem zárkózom el tőle

    [ Szerkesztve ]

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Bodz #52639 üzenetére

    régebben dacra vadásztam de most nem tudom miért erősítőt írtam :)

    pont a te hsz-edet láttam, hogy volt benne egy fényképpel egy szép ezüst kis tetszetős darab, na megnéztem az árát, háááááááááát annál olcsóbbra gondoltam :) tudom, hogy a minőséget meg kell fizetni, de emlékszem régről ilyesmi egyszerű 10k-s dacocra (nem tudom, hogy most van-e ilyen variáció) és kb ez lenne az az amit rászánnék, ha azt mondod(játok), hogy az nem elégséges akkor 1-2 hónapot csúszik a dolog az sem gond :)

    szóval nagyon max 10-15-20k de pl. a használt termékektől sem zárkózom el.

    Amúgy lenne egy kérdésem, ha ezt belövöm xy hangerőre és a hangszórókat is, onnantról a tv távirányítójával játszhatok a hangerővel, vagy mindig ott kell helyben tekergetnem a dacot pl? (a hangszóróra azért nem kérdeztem rá, mivel a solo 6c nek pont van távja, igaz megmondom őszintén annak is jobban örülnék, ha belőhetném xy hangerőre és a tv távjával állítanám a többit)

    vagy ha nem jackről megy a kimenetelés akkor ez nem lehetséges? vagy akkor is lehetséges, csak a tv az rca kimenetét birizgálja fel illetve le? vagy jackkel kapcsolódik a tvhez a dac?

    [ Szerkesztve ]

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Bodz #52641 üzenetére

    oksika, akkor nézelődöm azok között, és esetleg 1-2 drágább darab, és akkor ránézelődöm az aukciókra meg ilyesmire, hát ha kifogok valamit belőle :)

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok

    kaphatnék tanácsokat

    - Milyen komponensekkel rendelkezel már, mit keresel még: Pioneer SE-MS5T a fejhallgató / vagy egy Magnat LRz 580S (amelyik jobban tetszik az marad)

    - Mekkora a rendelkezésre álló pénzösszeg, mit kell belőle kihozni? nagyon-nagyon max 20k, de ha az igényem kihozható 5kból is akkor az is teljesen megfelel

    - Vannak-e speciális igényeid: semmi különös, laptop(hdmi)-tv és innen Jack csatin lenne etetve és a tv és a fejhallgató közép keresném az eszközt
    - Milyen eredményt vársz, milyen hangzást szeretnél elérni: az eredmény amit várok az kb. annyi lenne, mint amit autóhifinél is mondanak, hogy teltebb és dögösebb lesz a hangzás amennyiben van erősítő a rendszerben, nos én is ezt várnám, mivel tetszik a Pio hangja, de valahogy a mélytartományból meg úgy ha lehet akkor az egészből hiányolok még egy pici dögösséget (amennyiben pár napon belül megjön a Magnat akkor még lehet, hogy a döntésem átformálódik, mivel mondták, hogy az mélyebbe húzódó fejes, de majd kiderül)

    használt és új is szóba jöhet, ebay ali is szóba jöhet

    köszi előre is a segítségeket :)

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz zsolt19900 #60078 üzenetére

    1
    2
    3
    4

    ilyen nyomon elindulva lehet ezek között kifogni valami normálisabb darabot?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Bodz #60083 üzenetére

    ezt most hogy érted? azért jönne tvből a jel, hogy a távszabályozóval tudjam szabályozni a hangerőt

    vagy te milyen felállást gondolsz a legjobbnak? hogy érted, hogy elég-e egy erősítő?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Bodz #60086 üzenetére

    most jelenleg pl. a hangszóróim és az aktív mélyládám is egy kis ebayes konverterrel üzemelnek, de ugye ez nem erősít hangot, ezt csak az optikából csinál rca kimenetre jelet (persze ez mellékes, ebből a szempontból :) )

    no de akkor te mire gondolnál, hogy lehetne kihozni a dolgot a legjobban? miről tudnám etetni -vagyis miről etessem, amennyiben elvetjük a jack csatit, mint kimenetet?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Bodz #60088 üzenetére

    szia a noti egy 1,5mes hdmi kábellel van összekötve a géppel, a tv asztalon található
    gyakorlatilag monitornak használom, elvétve ha nézek tv adást és még kevesebb rá a példa, hogy azt a "hangrendszeremmel" tegyem, szóval ez mellékes

    szóval hallgatom az ötletedet, eddig érdekesnek hangzik :) erre az eszközre rá tudom kötni a 2aktív hangfalat és az aktív mélyládát is? a hangszórókba 1 pár rca megy be, a mélyládába pedig 1 szóló rca megy le

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Bodz #60091 üzenetére

    neeeem, bocsi akkor picit kirészletezem, mert eléggé kusza a dolog

    úgy néz ki a dolog, hogy optikai kimenethez vettem egy elosztót, ez oszlik el kettő darab d-a konverterbe (asszem ez a neve) és az egyik eteti a hangszórókat, egy másik fekete kis doboz ebből van 1-1 de chinai beszerzésből pedig eteti egy szóló rca kábelen a mélyládámat

    kb ez most a történet, és mivel a jackem szabad ezért gondoltam hogy jah maradjon is ez

    de ha te azt javaslod, hogy szerezzek be egy 5.1es usb-s hangkarit -vagy kifejezetten ezt a creativot- és ezzel van megoldás, akkor szívesen veszem, hisz azért jöttem ide :)

    ahogy láttam a creativhoz kellene átalakító (jack rca) hogy tudjam etetni a mélyládát, mivel a hangszórókhoz lenne kimenete a 1pár rca-ja és a mélyhez ha jól látom jack csati megy kifelé

    jó ötlet mondjuk tényleg :) főleg ha hoz minőségbeli eredményt is esetleg akkor meg aztán :)

    amúgy nem lesz "gáz", hogy nem passzívak a rendszer egyéb tagjai? szóval ha ezzel lenne hajtva a hangfal -ami egyébként egy alap belépő genius 1250b a mélyláda pedig egy yamaha

    persze, ha ezeket nem lehet rákötni erre az omnira akkor marad minden a régiben és csak a fejhallgató lesz ráköve :) ha meg megoldható és minőségbeli javulást is tapasztalok, akkor meg még jobb

    persze ha van egyéb ötleted, javaslatod ami felér az omnival (persze ha erre tudsz megoldást a távirányítására, akkor nem szóltam) és esetleg kedvezőbb az ára akkor azokra az alternatívákra is nyitott vagyok :)

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Bodz #60107 üzenetére

    ééértem köszönöm

    és erre akkor pl. hogy-hogy nem lenne jó az x-fi? valamivel kevesebbet, vagy másabbat tud, mint az omni?
    amennyiben esetleg 5.1esre kötöm a dolgokat, úgy pl. a Powerdvdben pl beállítva 5.1nek, akkor a 2db front sugárzót fogja lekezelni és ami pl szemből jönne hang az pedig akkor néma lenne?
    szóval semmi esetre sem szeretnék én itt várat építeni a semmiből :D csak felmerültek a kérdések
    gondolom ez a kimenet elosztós dolog pici erő ill. dinamika (és még talán minőség) romlással is járhat?

    kaphatok amúgy (nem kételkedve kérdezem, csak felmerült ez a kérdés is) annyival jobb minőséget egy ilyen usb-s hangkarit a rendszerbe iktatva, hogy megérje ezt az egészet? -tényleg nem kételkedés csak felmerült mint kérdés

    az x-fi-t pedig azért kérdezném, mert találgatok itt-ott olcsóbban (kb feléért), mint omnit és hát az nem esne rosszul :D ha megúsznám fele annyiból és ahhoz táv is tuti van

    szóval ha pl. azt mondod, hogy bőven-bőven érzékelhető lesz a minőségbeli változás, akkor belevágok (megmondom őszintén az asztali hangeszközeimmel nem volt probléma....persze nem is tudok mihez viszonyítani....) és ha megfelel az x-fi akkor vadászok azt, amennyiben nem akkor pedig marad későbbi vásárlásra az omni

    és akkor visszatérve picit erre a stereo-5.1es keverésre, kivezérlésre stereóban használva csak elosztóval fog menni a történet, szóval ne gondoljak semmi féle ilyen olyan más hangzásbeli dologra, mivel -ha jó a gondolamenetem- 2 hangszóró+1sub csak sztereóban fog normálisan megszólalni, úgy ahogy te is mondtad

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz Bodz #60111 üzenetére

    ooksi köszönöm szépen, akkor vadászgatok feljebb a kategóriákban, aztán ha lesz valami és úgy fogok állni, akkor lecsapok rá

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    Sziasztok!

    Tv-mből kijövő hangot (jack csatiból) milyen külső eszközzel/erősítővel érdemes picikét megtámogatni?

    Az a terv, hogy (elég hosszúnak mondható 7-8-9m) kábellel elvezetem az ágyamig a jack kábelt és ezért gondoltam (meg esetlegesen jobb fejhallgató meghajtás végett is) egy külső eszközt (dac vagy nem tudom, hogy hogy hívjam....)

    Melyek az ajánlott darabok, mondjuk úgy 20k-ig bezárólag? (vagy kicsit többért nagyon max 30)

    vagy esetleg ali, ebay forrásokból vannak ajánlott darabok, amik nem ütik meg a vámhatárt?

    Kábelt is szükséges lesz csináltatnom, ott mire figyeljek amikor kérem a szerelt kábel összerakását?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    no engem pedig kiokosítottak, hogy "fejhallgató erősítőre" van konkrétan szükségem

    abból melyek az ajánlott darabok elsősorban itthonról, másodsorban külhonból?

    30k-ig bezárólag

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz DEJVID #73570 üzenetére

    okozhat valami hátrányt? vagy feleslegesnek találod? vagy miért javaslod ezt?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    válasz DEJVID #73587 üzenetére

    értem, köszönöm szépen

    azért gondoltam picit megtámogatni a jelet, mert tennék rá 6-7méternyi kábelt.... ezzel sem lesz probléma? bírni fogja úgymond a tv jack csatija és a tvben található valamilyen elektronika?

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok

    Számítógép-hdmi-tv és abból jack kábellel használok egy Sony mdr-10rc fejhallgatót.

    Tudom nem egy "nagy" valami de nekem tetszik a hangja és rég gondolkodom rajta -amennyiben nem eget rengető összegekből kihozható- hogy a jack csati és a fejes közé szeretnék egy erősítőt -ha így mondják és jól mondom- vásárolni

    mi az a mai állás szerint, amit érdemes megvenni, mondjuk mint alap minimum és amitől az mondható, hogy érezni fogok a különbséget, ha egyáltalán érdemes és fogom is érezni?

    Azért is vetődött fel bennem a gondolat, mert emlékszem, hogy "régebben" néha úgy elragadott 1-1 zeneszám, amit hallgattam, de mostanában úgy érzem, mintha hiányozna egy kis dinamika stb.... lehet, hogy megszoktam a hangját vagy én nem tudom :) szóval erre van esetleg valami élhető megoldás?

    Direkt nem szeretnék árat írni, hogy max. 10 max. 20 30e de azért kb. ez a lélektani határ.... szóval ha azt mondjátok, hogy "erre" a célra megfelel egy tizenezres' dolog, akkor nem vásárolnám meg a harmincezenezrest :) szóval ja

    köszönöm előre is a tanácsokat

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Új hozzászólás Aktív témák