Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoliee

    senior tag

    válasz Dorian #72834 üzenetére

    Már meg is győztél ezzel a sommás hasonlatoddal, kiszálltam. (előre látom a parttalan vitát)
    #niof: +1 (kb én is így látom)

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Dorian #72834 üzenetére

    Nagyon rossz hasonlat, ugyanis egy autónak az alapfunkciója eljutni A-ból B-be. A szín ezt nem befolyásolja, full mellékes körülmény. A zenecucc célja zenei élmény szerzése, érzések közlése, ez meg ugye nem full mellékes, hanem "csak" a lényeg. Aki aszerint választ, hogy melyik tetszik neki, melyiket hallja zeneinek, az a lényegénél fogja meg a kérdést. Mérési eredmények alapján választani az nem a közvetlen alapfunkcióját "teszteli" a hifinek, hanem abból következtet, hogy az akkor talán majd fog zenei élményt is adni.

    Mondd már el a "zeneiség" fogalmát

    Előtte meséld el, hogy jó mérési eredménytől miért lesz jó érzés hallgatni a hifi cuccot. Mint fentebb is írtam, egy zenei reprodukciós eszköz otthoni felhasználásának legalapvetőbb célja a zenei élmény szerzése. Ezt nem lehet félresöpörni azzal, hogy de a mérés jó. Autós hasonlattal élve: ez olyan, mintha lenne egy tesztek, mérések szerint tök jó autó, csak éppen téged nem visz el A-ból B-be, hanem félúton lerohad. :)

    Amúgy mielőtt az a szöveg jönne, hogy ez full szubjektív, azért teljesen nem, pl. a MüPá-ban meghallgatva egy hangversenyt kevés ember mondaná (ha egyáltalán lenne ilyen), hogy nem volt elég zenei a produkció. A zeneiség mint olyan, az emberekbe bele van kódolva, a génjeikbe. Nagyon nehéz dolga lett volna a zeneszerzőknek, ha ez nem így lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák