Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabesz345

    csendes tag

    válasz bkercso #57173 üzenetére

    Ezeknél természetesen jelentősen jobbak a diszkrét board-ok, bár nem tudom láttál e már szétbontott crystek vagy hasonló smd TCXO-t ugyanaz amit feltettem csak miniatürben és mivel olcsók relatív gyengébb alkatrészekkel kristályokkal.

    Én egy AT és 2 SC cut oszcit kértem a group buy-on.
    Itt van az AT cut-os Clapp oszcillátor mérése ami nekem most van (alsó görbe):

    Az SC cut kristályú Driscoll oszcikról még nincs mérés, csak több szubjektív összehallgatás van, amik előrevetítik hogy még jó 10-15 dB-el ennél is alacsonyabb oszcit lehet még csinálni.
    Rengeteg anyag van egyébként fent a régi mérnököktől (általában a kapcsolások nevei a mérnököké) hogy mik a kritériumai az alacsony fáziszajú oszciknak, ezt az útmutatást használják a diyaudio-sok is.
    Egyik legfontosabb hogy a kristálynak mekkora a loaded Q-ja (nem tom ezt magyarul hogy fordítják), minél nagyobb annál kisebb a fáziszaj, AT nál pl. 100K-200K körüli, míg SC Cut-nál 1M-2M közötti is lehet, ez elméletben is 10-15dB javulást hozhat, a tesztek alapján remélhetőleg hoz is.
    Persze még van más kritérium is, de azokat a lehető legoptimálisra próbálták választani, tranyó flicker noise 1/f minél jobb legyen stb stb....

Új hozzászólás Aktív témák