Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz ati888 #48147 üzenetére

    Én csak Hivox tuningosat hallottam 935-ből, azért kérdem, a gyárinak nem ismerem a hangját. Mivel a Fonum kicsit fátyolos hangú, ezért akár megpróbálkozhatsz egy világosabb karakterű DAC-al is, de ha tetszik a rendszered karaktere, nem akarsz rajta hangolni, csak jobb minőségű, tisztább hangot szeretnél, akkor maradj egy semlegesebb hangúnál.

    (#48148) Cool Face: Hálózati zenelejátszót azért írtam, mert egy szint felett már inkább ilyet érdemes használni, nem kis PC-t. Legalábbis eddig így volt. Az újabb szoftverekkel, hardverekkel meg majd elválik milyen hangminőséget lehet elérni. Hálózati zenelejátszókat is lehet sima DAC-ként használni (már amelyik nem csak sima digitális futómű), ha például Pi3-al is használnád zenére vagy filmre.
    Ha eddig nem tetted meg, érdemes lenne összehasonlítanod a Marantz NA8005-at is a Pi3-al hangminőségileg. Tehát úgy, hogy első körben a Marantzot használnád önmagában lejátszóként és DAC-ként, majd aztán a Pi3-at lejátszóként és a Marantzot DAC-ként. A tapasztalt eredmény sokat segítene a továbblépés eldöntésében.
    Ha egyértelmű előrelépést szeretnél DAC terén lehet mélyebben zsebbe kell nyúlnod azoknál, amiket fentebb írtam, de ahhoz tesztelni kéne

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Új hozzászólás Aktív témák