Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz galez #43925 üzenetére

    Az X-Fi HD egy komplett hangkártyának minősül. Termmészetesen a D/A átalakítást is végzi, USB-n bemegy a digitális zadat, analóg meg kijön a fejhallgató kimeneten vagy a hátsó RCA csatlakozókon (ezzel jobb hangfalas rendsezrre kötni)
    Összességében szerintem árát jobban megéri a Creative, két hátránya van csak: usb-n nem tudja a 44,1kHz-et azt fel kell konvertálni 48 vagy 96kHz-re a gépen. 2.) hangerőszabályzó nem analóg, hanem digitális, de ez ezen a szinten nem okoz igazán különbséget.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • Tim82

    nagyúr

    válasz galez #43925 üzenetére

    Esetleg arra tudnátok válaszlni, hogy hangzásban melyik tudna jobbat az M40fs-el?

    Az a gond, hogy mire el tudom kérni a Fiio E10K-t (vasárnap tudnám legkorábban), addigra már lemegy a Black Friday, gondolom, annak a keretében akciózzák le az Extreme Digital-nél.

    Amikor nekem volt alkalmam E10K-t és X-Fi HD-t összevetni, akkor nem volt még meg az M40fs, de szubjektíven nekem az X-Fi HD tetszett jobban.

    Az X-Fi HD mérete sem vészes egyébként, 14 x 10 x 3 cm (hosszúság x szélesség x magasság - friss mérés, most mértem le mérőszalaggal :D ).

    Ja igen, emlegetik az X-Fi HD-nál ezt a "nem tud 44,1 KHz-et USB-n" feature-t :), de eddig még nem volt olyan, hogy bármit is nekem kellett volna állítgatnom miatta. Lehet, hogy a Foobar2000 (Linuxon meg a Clementine) magától megoldja a konvertálgatást, ezt nem tudom, de nem volt még olyan, hogy nem játszott le volna emiatt zenét, pedig a nekem fontos zenék túlnyomórészt CD minőségű (16 bit/44,1 KHz) flac formátumban vannak meg. Igaz, Windows-on én nem foglalkoztam a Creative driverrel, anélkül is tökéletesen használható zenehallgatásra az X-Fi HD.

    demars: köszönöm a tippet, ez is jónak tűnik. :R

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák